Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi vagyok én? Bővebben lent.

Mi vagyok én? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem tartozom egyik felekezethez sem, nem is szeretnék. Viszont ateista sem vagyok, mert hiszek valamiben a magam módján. Akkor amikor megkérdezik mi a vallásom, miben hiszek, mit kell mondanom, mi vagyok?
2012. márc. 24. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Erre pontosan ezt szokták mondani, amit te mondtál: hívő, a magam módján.
2012. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Miben hiszel a magad módján? Attól függ, hogy mit "kell" mondanod. Amúgy nem _kell_ semmit sem mondanod.


Akik nem foglalnak állást (abban, hogy van-e Isten, vagy nincs), azok az _agnosztikusok_ (agnoszticizmus).

[link]


Ha nem hiszel természetfelettiben és csodákban, akkor mondhatod, hogy _nem vagy babonás_. Ettől még hihetsz a kereszténység és a vallások által hirdetett legfontosabb értékekben, lehetsz erkölcsös és szolidáris. Ekkor _humanista_ vagy.

[link]


Ha hiszel Istenben, de szerinted az istenhitnek a vallások és az egyházak nem adnak megfelelő keretet, illetve hogy nincsen rájuk szükség(ed), akkor _deista_ (deizmus) vagy. A deisták azt is vallják, hogy Isten nem avatkozik bele a világ működésébe, vagyis nem hisznek a csodákban és kinyilatkoztatásokban.

[link]


Ha egy Istent imádsz, de elképzelhetőnek tartod, hogy vannak más istenek is, akkor _henoteista_ (henoteizmus) vagy.

[link]


Ha szerinted több isten van, de csak egyet imádsz közülük, akkor _monolatrista_ (monolatrizmus) vagy.

[link]


Panteista akkor vagy, ha úgy gondolod, hogy Isten és a Világegyetem (vagy a Természet) egy és ugyanaz.

[link]


Ha ebben nincs benne a "magad módja", írd le, miben hiszel. Ha tudok rá külön kategóriát, akkor megírom.

2012. márc. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%
Isten képmására teremtette az embert.Ami azt jelenti ,hogy lélekben hasonlítunk hozzá mert minden jó Istentől származik pl.szeretett,boldogság,irgalmasság stab.Mivel az ember lélekben hasonlít hozzá mindenkiben ott van az Isteni hit de valaki engedi felszínre töri valaki pedig nem és el nyomja magában .Te sajnos az utóbbi vagy.
2012. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne akard magad beskatulyázni, főleg nem valamilyen vallásba. Hívő vagy. Ennyi.
2012. márc. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mulder614 ***** válasza:
Keresd Isten királyságát, és az egyéb dolgok megadatnak ráadásként.
2012. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!