Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az egyháztól kérhetek segélyt?

Az egyháztól kérhetek segélyt?

Figyelt kérdés
Eddig rendszeresen fizettem az egyházadót, most munkanélküli lettem, szükségem lenne pénzre.
2009. jún. 13. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Kérhetsz csak nem fognak adni...

Tudod ők azok akik folyton siránkoznak,hogy nincs pénz.Múltkro a pap tőlünk kunyerált pénzt az egyházi iskoláknak,mert jajj milyen rossz helyzetben vannak.Anya majdnem adott 5000et,nah én megfogtam a kezét és elvittem egy egyházi iskolához,hogy nézze meg milyen körülmények vannak.medence,teniszpálya,gyönyörű termek stb...én állami gimnáziumba jártam ahol a toalett szó szerint egy budi,csokidaabok voltak a plafonra ragasztva és nem is részletezném mik voltak még ottt...úgyhogy segélyt se várj tűlük max együttérzést

2009. jún. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Pénzzel nem szoktak segíteni. De nálunk is rengeteg idős ember kap ingyen ennivalót, ugyanígy az egyházi iskolában sok gyerek is. Ruhákat is osztunk, havi élelmiszercsomagot a rászolulóknak.

Van ingyenes kert karbantartás szintén időseknek, bevásárlás...stb.

Nem tudom nálatok mi van, kérdezd meg a plébánián, hogy miben tudnak segíteni.

2009. jún. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen az egyház koldulásból él, adót nem fizet. Ha én munkanélküli vagyok, tőlem akkor is követeli az egyházadót, mert a pap "nem temet el"!

A faluban most lenne aktuális a templomfelújítás, kispénzű embereknek kellene összeadni 20-30 millió forintot. Kb. 100.000Ft jutna csecsemőtöl nyugdíjasig mindenkire. Ja és cserébe kapnánk vatikáni valutát, még az egyházadóba sem számítané be :-)

2009. jún. 13. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Pénzzel nem tudnak segíteni. Az én plébánosom 66 éves, egyetemi diplomával diplomás minimálbért kap, 130.000 ft, amiből 80.000 ft-ot letartanak a szolgálati lakásért.

De a kapcsolati tökét igénybe lehet venni. Ha van az egyházközségben vállalkozó (munkáltató) akkor a plébánosi ajánlás jól jön.

2009. jún. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor én elmesélek valamit.


1989-ben Kokozsváron éltem ott kapott el a forradalom. A feleségem, az izgalmak miatt egy hónappal hamarabb szűlte meg lányunkat, majd a rossz táplálkozás miatt rövidesen elapadt a teje. Mivel semmilyen mesterséges tejpótlót nem lehetett akkoriban ott kapni, az újszülött gyermekünk gyakorlatilag éhezett.

A forradalom egy pár nap alatt lezajlott és érkezni kezdtek nyugat felöl a humanitárius segélycsomagok.

Mivel átmenetileg a hatoságok nem léteztek, a szétosztással az egyházakat bízták meg. Tudomásomra jutott, hogy többek között a közeli református parohiára nagy mennyiségű Robebi tejpótló érkezett.

Elmentem hát én is, hogy igémnyemet bejelentsem.

Ott megnézték az adataimat, hogy a körzetben lakom ugyan, de nem látogatom a templomot, egyházadót se fizetünk, így nekünk nem tudnak a segélyekből adni.

Hazamentem és elmeséltem a családnak a dolgot. Kifejezett tíltásom ellenére, anyám elment és kifizetett egy évet visszamenóleg, egyet előre az én nevemben, majd kérte, hogy sürgösen juttassanak nekünk a tejporból, mert tényleg nagy szükség lenne rá.

Azt felelték, ez nem így működik, az igénylést feljegyezték, majd önkéntesekkel házhoz szállítják.

Én minderről akkor nem tudtam semmit.

Hetekkel rá, valóban becsengetett hozzánk két hölgy a parohiáról egy kis csomaggal amit mosolyogva átadtak.

Miután elmentek kibontottuk, egy kis törülköző volt benne, meg egy negyed kiló Wiener kávé. Az is dohos.

2009. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérni kérhetel, de kapni nem fogol.

A városunkba ami nevezetesen Hajdúböszörmény, a templom vagy az egyház uniós támogatást kapott arra, hogy a templomot helyre hozzák 2005 környékén. Minap olvasom az újságba, hogy adományokat várnak a templom felújítására!

Ennyit róluk

2009. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Azért a templomfelújítási pénzeket nem keverjétek ide.

Igen, az egyházaknak rengeteg műemlék épület van a tulajdonukban, amelyeket kötelező (a műemlékhivatal által előírtan) felújítaniuk. Még az anyagok, technikák is meg vannak határozva. Ehhez nagyon kevés támogatást kapnak, a felújítások kb. 20 %-a történik klönböző pályázati pénzekból, a többit az egyházaknak kell állni.

Hagyják összedőlni a templomot? Még ezt sem tehetik meg, mert ha nem végzik el a szükséges munkákat, akkor még a műemlékhivatal is megbünteti őket.

Tehát ez két külön dolog, az épületeket fenn kell tartani, az egyház karitatív munkája más téma.

2009. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!