Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak akkor értékelhetjük a...

Csak akkor értékelhetjük a dolgokat igazán, ha megtapasztaljuk azok hiányát?

Figyelt kérdés

Ha még a hiány beállta előtt elképzeljük, hogy milyen lenne a hiány, akkor az is ugyanolyan fokú értékeléshez, megbecsüléshez vezet, mintha beállt volna a hiány?


Mert elképzelni a rossz dolgokat és megélni őket nem ugyanaz. Viszon akkor a következményeik sem lehetnek ugyanazok!


2012. márc. 21. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ugyanolyan elképzelni a hiányt és megélni. Egy egyszerű példával élve: természetes dolog legtöbb ember számára, azaz nem értékeli, hogy pl. lát vagy tud beszélni. Ezzel szemben egy vak vagy néma ember a legnagyobb kincsnek tekintené ha látna vagy beszélhetne.


Ugyanígy van az élet nagyobb dolgaival, eseményeivel is. Teljesen más külső szemlélőként nézni valamit, és teljesen más átélni.

2012. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor a tékozló fiúnak is muszáj volt elmennie otthonról és vétkeznie ahhoz, hogy megtapasztalja, milyen rossz az, és haza vágyjon, ahonnan már többet nem akar elmenni? Mások hibáján nem lehet annyira tanulni, mint a sajátunkon? Ha valaki meghallgatja a visszatért tékozló fiúnak a meséjét, és beleéli magát, mintha ő járta volna meg ezt az utat, sajátjának érezve az élményt. És így már nem fog elvágyni otthonról.
2012. márc. 21. 15:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ugyanaz. A tékozló fiú átélte, milyen az, amikor a saját pénzét elherdálja, majd (gondolom én) éhezett, hontalan volt, nem volt hol aludnia stb. Ezt teljesen más elképzelni és átélni szerintem.


Ez olyan, minthogy sokszor eldöntöttem, hogy egész éjszaka fel leszek és tanulni fogok a vizsgámra. Szépen elterveztem, hogy veszek energiaitalt , iszom sok kávét stb., merthogy ez milyen jól hangzik. De mikor kipróbáltam, bizony már nem tűnt olyan jónak. Éjjel 1-2 fele kegyetlen álmos lettem és fáradt, ezért lefeküdtem, viszont a sok kávétól mégsem tudtam aludni. Na akkor megtanultam, hogy soha nem csinálok ilyet, bármilyen szépen is hangzik, mert elképzelni teljesen más, mint átélni.

2012. márc. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor ezekszerint nem tudjuk megúszni a dolgot. :) Útra kell kelnünk, és megtapasztalni a rosszat, az "éhezést, hogy állatokkal alszunk és moslékot eszünk", mint a tanmesében. Illetve már rajta is vagyunk ezen az úton.


És mi a helyzet a vaksággal, amit írtál, isten biztos elvárja, hogy értékelük, amit adott nekünk, de egy látó ember nem tudja annyira becsülni ezt a képességét, nem tekint rá akkora ajándékként, mint egy vak ember. Akkor ilyen alapon az összes létező rosszat, kínt meg kellene tapasztalnunk, hogy az ellenkezőjének, megszűntének igazán örülni tudjunk.

2012. márc. 21. 15:43

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!