Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ördög érti-e az ember...

Az ördög érti-e az ember gondolatát?

Figyelt kérdés

Imádkozás közben gyakran összezavarodnak a gondolatok,

érzések által tagadó válaszok érkeznek. Mitől van ez?


2012. márc. 20. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem értené, nem lennének fegyverek, háborúk, gyűlölködés.
2012. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Önvédelmi mechanizmusa az elmédnek,egy számára (tudat alatt) abszurd helyzetnek.Az agyad se tartja normális dolognak egy "urambocsá" nemlétező/elképzelt dologhoz intézett monológot.Innen látszik,hogy még épelméjű vagy.Majd,ha esetleg válaszol is,na ott kezdődnek igazán a problémák.Ott az elméd feladta a harcot és kreált egy újabb entitást,amivel még mindig próbálja fenntartani a megbomlott egyensúlyt.Nagyon jó gyógyszerek vannak ma már rá.
2012. márc. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nemrég tértél meg?

Mielőtt átadtam az életem az Úrnak már hívő voltam és imádkoztam is néha-néha, de mégsem tapasztaltam hasonlót, hiszen valójában a Sátánt szolgáltam az életvitelemmel, Így békén hagyott.

A megtérésemet követő időszakban viszont durván éreztem a "támadásait" hasonló gondolatok formájában.Sokszor tisztán, világosan éreztem, hogy a feltörő gondolatok, szavak, nem a sajátjaim.

Később megszűntek ezek, de az Ördög nem alszik, ha lehetőséget lát arra, hogy eltávolítson az Atyától, meg is fogja tenni. Mint minden szellemi lény ő is érti a gondolatainkat.

2012. márc. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a te mondatod nem értem, viszont olyan, hogy ördög, nincs.
2012. márc. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Án07 ***** válasza:

Van Isten,és van ördög.

És az ördög érti az ember gondolatát,és nem csak érti,serkent is gondolatot belénk.

Nem tapasztaltátok még?

(Mindenki tapasztalta már..csak nem mindenki tudja)

2012. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szabolcs1988 ***** válasza:

Az Ördög nagyon jól ismer minket, hiszen a Jelenések 12:9 kihangsúlyozza " aki az egész lakott földet félrevezeti".

Viszont nincs meg az a képessége és hatalma, hogy a gondolatainkba lásson. Mindössze a viselkedésünk és a cselekedeteinkből következtet arra, hogy mi is rejlik a szívünkben. Befolyásolni tud minket a spiritiszta szokásokkal, és ezt ugy éri el, hogy kihasználja a vágyainkat, vagy megfigyeli az érdeklődési köreinket.

Ima közben esetleg engeded hogy elkalandozzanak a gondolataid(velem is előfordult már többször is) és mikor észre vesszük, esetleg bánt minket, és negatív érzésekkel tölthet el. De semmiképp nem szabad feladni.

2012. márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Velem is volt már hasonló!

Nemtudom, mindenesetre próbáljuk összeszedni magunkat!

Az ördög nem győzhet felettünk!!!

Hajrá!

:D


(fúj,fúj 666)

2012. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Án07 ***** válasza:
Vigyázzatok,mert a ti ellenségetek,az ördög,mint ordító oroszlán szerte jár,keresvén kit elnyeljen.Ez a bibliai ige elég egyértelmű.
2012. ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!