Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az, hogy Jézus...

Mit jelent az, hogy Jézus :Dávid Fia?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Üdv.

Azt jelenti, hogy Jézus Dávid leszármazottja. Dávid király ágán született meg. A Máté evangéliuma 1:1-16. versében olvashatsz erről egy részletes leírást.

Remélem segítettem.

2012. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A zsidó vallás szerint a Messiás Dávid leszármazottja lesz, a keresztények pedig őhozzá vezetik vissza Jézus családfáját Józsefen és Márián keresztül.

2012. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

"Kérlek olvassatok bele a Lukács 20:41-44-ig. Mondja pedig nékik:Mimódon mondják,hogy a Krisztus Dávidnak fia? Holott maga Dávid mondja a zsoltárok könyvében: Mondja az Úr az én Uramnak, ülj az én jobb kezem felől, Míglen vetem a te ellenségeidet a te lábaid alá zsámolyul.Dávid azért Urának mondja őt, mimódon fia tehát néki?"


Dávid

2012. márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Dávid tudta hogy az ő ágán fog megszületni a megváltó, Jézus Krisztus.
2012. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Mária egy Dávid nevű fószerrel csalta Józsefet, aztán beadta neki ezt az Isten fia sztorit, hogy ne kövezzék meg. Akkor a házasságtörésnek ez volt az ára.



(kéretik nem komolyan venni)

2012. márc. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

David

Nem Dávid mondja hogy ülj az én jobbomon, hanem az Úr mondja. Ez pedig egy prófécia, ami Jézuson teljesedik be. Jézus már elt az égben mielött a Földre jött volna. Dávid pedig ebben az értelemben mondta hogy Ura. De ami a földi létét illeti, Jézus Dávid Fia, amint már a fentiekben leirtam.

2012. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%

gyakorivalasz2

Ez meg viccnek is rossz. A komoj dolgokból nemkell viccet csinálni.

2012. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal József volt Dávid leszármazottja. Mármost ha nem ő volt Jézus vér szerinti apja, akkor Jézus hogyan lehet Dávid leszármazottja?
2012. márc. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

KomoLY dolgokból tényleg nem kell (így külön).

[link]

[link]

2012. márc. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Totex!


Az zavart meg, hogy a Lukács evangéliumából idéztem.

Mivel eredetileg Dávid zsoltára.

Krisztus örök királysága és papsága.

110 Dávid zsoltár.

Monda az Úr az én uramnak: Ülj az én jobbomon, amíg ellenségeidet zsámolyul vetem a te lábaid alá.

2012. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!