Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mutogatja mindennki az...

Miért mutogatja mindennki az ördög jelét a kezével? Vagy én értem félre?

Figyelt kérdés

[link]

Ez egy témához annyira nem kapcsolódó dok.film. 2 percnél lehet látni, hogy a tömegbe gyűlt emberek mind az ördög jelét, a szarvakat mutatják. Pedig nyilván nem sátánista nagy gyűlésen vannak.


[link]


Itt ugyancsak ez látszik. Elnökök, hírességek, mind ezt mutatják az emberek felé. Minden nagykutya titokban egy ördögi összeesküvés része, vagy mi?


Mi ez a pókember-kéztartás divat mégis?



2012. márc. 13. 02:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

Voltál már rock koncerten? Éljen a metál-villa! Pedig nem vagyunk sátánisták :P


Mellesleg MTV-n szokott lenni egy műsor Ha igazán ismernél címmel, amcsi középiskolákba látogatnak el, ahol egy napot arra szentelnek, hogy közelebb hozzák a diákokat, hogy meglássák másoknak is vannak problémáik, sokszor ok nélkül piszkálják egymást. Ott is sokat mutatják ezt, mikor azt fejezik ki, hogy megértik és mellettük állnak a problémáikban.

2012. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 munyamunya ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló!


Ezek az emberek a világ vezető politikusai, a média főszereplői, akik a nagyközönség előtt élik az életüket, végzik a munkájukat. Nagyon is jól látható mindannyiuk életében, művészetében, hogy milyen hatalom szolgálatában cselekszenek (akár konkrét ismeret nélkül, bár ezt ilyen magas szintű társadalmi pozícióban levőknél kétlem). A tetteik nyilvánvalóak, és azokat bizony meg lehet és meg is kell ítélnie az Isten népének, a sötétség haszontalan cselekedeteit le kell lepleznünk, ahogy az Efézusi levélben olvassuk.


És egyáltalán nem azt állítom, hogy a gazdagság csak sátáni forrásból eredhet. Azonban mindazok az emberek, akik részei a mindenkori világ-elitnek, akikre az egész világ figyel, akik terjesztik is világnézetüket és a meggazdagodást teszik meg egyedüli életcéllá a megtévesztett tömegek számára - nos, ők nem valószínű, hogy a Mindenható Isten kegyelméből részesülnének a jómódban. Annál is kevésbé, mert egy bizonyos szinten túl a javak halmozása (pénz szerelme, fösvénység, mértéktelenség) igencsak ellenkezik az Isten törvényével, ezek az emberek pedig óriási mértékben túllépik a szükségleteik kielégítését, és értelmetlenül hatalmas vagyonokat őriznek.

2012. márc. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
ma 12:23 véleményem szerint ez a kéz jel még a rock kialakulása előtt már jelentett valamit. Nem hinném, hogy a rock hozta be. És hogy egy mtv-nek milyen műsora van... minden szenny megvan benne.
2012. márc. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem,hogy ha ezek valóban titkos jelek,és összeesküvésre utalnak,akkor miért mutogatják őket?
2012. márc. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"Én csak azt nem értem,hogy ha ezek valóban titkos jelek,és összeesküvésre utalnak,akkor miért mutogatják őket?"


Na ez az. Mit jelent? Miért mutogatják az első videóban a gyerekek? Ők nyílván nem szűz áldozó sátánisták.

2012. márc. 13. 18:46
 16/21 anonim ***** válasza:
30%

12-es!


Szerintem aki Krisztust követni próbálja, az úgy áll a bűnösökhöz, mint Krisztus Zákeushoz. Őt sem hurrogta le, hogy a sátán szolgája, pedig nem a szép mosolyáért halmozta fel a vagyonát.


NEM tudod, hogy mi van a gazdagok szívében és veséjében. Ez nem a mi dolgunk. Sem én és gondolom te sem követted a szűk utat születésedtől fogva. Én a pénzt hajhásztam, éppúgy, mint sokan, de nem adtam el senkinek sem a lelkem, pusztán nem jött el még az én időm.


Más tisztán látni dolgokat, és megint más ítéletet és véleményt mondani, ráadásul hatalmas általánosságban.


Kérdező, attól, hogy én a középső ujjamat felfelé mutatom rád, vagy a hüvelyk ujjamat lefelé, én és szerintem senki, aki neked azt mutatja nem akarja megvalósítani a jelentését. Egy rossz szokás, egy rossz divat, egy rosszindulat nem kultikus vagy okkultista dolog.


Megismételném a kérdésemet a képekkel kapcsolatban. Szerinted azok pillanatfotók, vagy a hírességek a tömegnek mutatták a "jelet"?


Mert szerintem pusztán egy pillanat képei, valószínű, már te is sokszor mutattad ezt a jelet észrevétlenűl. Nincs jelentősége.

2012. márc. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem, nem szokásom úgy tartani a kezem, mint a Pókember. Próbáld csak ki, nem épp a legkényelmesebb tartás az ujjaknak. A fotókon nekem kifejezetten úgy tűnik, hogy ezt mutatják.


Egy két youtube http://www.youtube.com/watch?v=1F_FrVID0ig&feature=related


http://www.youtube.com/watch?v=uKWVu0BsFkE&feature=related


Én nem dőlök be a legostobább néphülyítésnek, de ezek tényleg egybe vágnak mind.

2012. márc. 13. 20:00
 18/21 munyamunya ***** válasza:
71%

Kedves 16-os válaszoló!


Ha jól emlékszem, Zákeus maga ment Jézushoz, igyekezett a közelébe kerülni, örömmel fogadta be a házába, és tanúságot tett, hogy a vagyonát szétosztja és négyszeresen adja vissza, amit tisztességtelen módon szerzett. Hasonló, őszinte bűnbánatból fakadó cselekvést nem látunk ezeknél a hírességeknél, maximum kirakat-adakozást, amit jó hangosan hirdetnek is, hogy mindenki jól lássa, mennyire nagylelkűek ők. A Felkent tanítása az, hogy adakozáskor ne tudja a jobb kezed, mit csinál a bal, és főleg ne kürtöltess magad előtt, mert ez képmutatás.


Az való igaz, hogy nem tudom, kinek mi van a szívében, ezt nem is állítottam. Annyit mondtam, hogy a cselekedetek láthatók, megítélhetők, és szükséges is megkülönböztetnünk a jót a rossztól.


A pénz hajhászása az ember megromlott természetéből fakad, és ebben valószínűleg mindannyian elesünk az életünk során. Nem ez itt a kérdés, hanem hogy vannak-e olyanok, akik minden mást hajlandóak feláldozni ezért és a hírnévért, még akár a saját megmenekülésüket is. Én annyit állítottam, hogy vannak ilyen emberek, akik mutogatják is magukat, és akik közül vannak olyanok is, akik pontosan tudják, kitől ered a szerencséjük, felemelkedésük, és többek közt ezekkel a kézmozdulatokkal hitet is tesznek mellette.


Természetesen az "ördögvilla" használóinak nagy része csak balhéból, divatmajmolásból, ostobaságból mutogatja ezt a jelet, mivel szépen be lett építve a popkultúra többi jelképei közé, amilyen manapság a fél szem eltakarása, a két kézzel háromszög formálás, a három hatos mutatása, alias a-ok jel, stb. El vagyunk árasztva olyan képi hatásokkal, amelyek már természetesnek tűnnek, hiszen mindenütt szerepeltetik őket, már rá sem csodálkozunk egy-egy fura reklámra, képre, videoklipre, mert megszoktuk, beépült a tudatalattinkba, mint teljesen normális dolog - és épp ez a cél, hogy immunisak legyünk a gonoszságra, mondván, hogy ez csak divat, a mai fiatalok szokása, stb.


Egy-egy jelkép állandó tartalommal rendelkezik, nem véletlenül vannak a Bibliában is jelképes tárgyak, tettek, dolgok. Az olaj mindig is a felkenetés, a Szellemmel való kapcsolat jelképe lesz. Ugyanígy a sárkány sosem pozitív. A világunkat uraló hatalom is a saját jelképeit használja és használtatja, ezek pedig felismerhetőek, ha nyitott szemmel járunk.

2012. márc. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 TomMunk válasza:
61%
EZ A KIB*SZOTT ÖRDÖGVILLA, ÉS SEMMI KÖZE AZ ÖRDÖGHÖZ. EGYSZERŰEN DIO HOZTA BE, MERT A METÁLHOZ NEM ILLETT A PEACE-JEL, ÉS ELMAJMOLJA RÓLUK MINDENKI. ENNYI A NAGY DILEMMA.
2012. márc. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azért mutogatják, mert semmi köze az ördöghöz. :D Az ördögvilla kifejezést csak a vallásisérültek vették komolyan.
2018. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!