Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ádám és Éva utódaiból hogyan...

Ádám és Éva utódaiból hogyan alakultak ki a negroid mongoloid és kaukazoid rasszok? Ádám és Éva milyen rasszhoz tartoztak?

Figyelt kérdés
Kitalációk nem érdekelnek, csak az, hogy mit ír erről a Szent Biblia.

2012. márc. 6. 16:29
1 2 3
 21/30 anonim válasza:

A jelen kori Biblia A niceai zsinat által szerkesztett könyv,a szándék amellyel íródott homályba vész.TÉNY:akkoriba az embere nagyon kis része rendelkezett a írás-olvasás képességével,és ebből kifolyólag sokkal manipulálhatóbbak voltak az őket kihasználni vágyókkal szemben,egyenek azok akár papok akár más hatalommal bíró emberek.Logikailag elemezni a Bibliát nem lehet,mivel jelen korunk tudása messze meghaladja az akkor élt szerzőkét,és ma már földrajzilag is sokkal messzebb jutottunk.A NAGY felfedezések előtt íródott könyv szerzői nem tudhattak semmit más kontinensek meglétéről sem,nemhogy a rajuk élő emberkék színéről. Ma élő emberek többsége kizártnak tartja pl,h 8-900 évig éltek 1es bibliai alakok.



a 4/20válaszolónak:138 as iqval nem én vagyok a sötét csak mert merem megkérdőjelezni emberek által írt és szerkesztett könyv Isteni mivoltát.Nekem alapos indokaim vannak,h mit miért hiszek! Valamint vagyok annyira intelligens,h nem nevezek senkit hülyének,mert nem ugyanaz a véleménye mint nekem.De te rászolgáltál erre a jelzőre a felszínes szöveged miatt.

2012. márc. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Molnár Sándorné ***** válasza:

T.Kérdező!

Megpróbálom neked még jobban kifejteni a felvetett kérdést. Miután Isten Bábel tornyánál megzavarta az emberek nyelvét, igy azok szétszóródtak az egész földön, csoportonként, vagyis asszerint ahogy megértették egymást. Ezek a csoportok aztán a szaporodás által átadták a genetikai anyagukat egymásnak, amit még befolyásoltak a környezeti tényezők is. Ha megfigyeled, sokszor volt a TV-ben olyan természetfilm, amikor egy fehér ember Amazóniába az indiánok falvaiban több időt töltött, azaz több évet. Már a második évben szinte nem lehetett megkülönböztetni a bőrszinét az ottaniakétól. Nos ez a környezeti hatás. Ugyan igy Afrikában is ha valaki sok időt tölt el, bizony ugy lebarnul, hogy akár négernek is nézhetnék, kivéve a szem és haj alapján.

Tehát igy alakultak ki a különböző fajták, rasszok. De a Bibliában kimondottan erről nincs utalás. De ezt ki lehet következetetni a fent leirtakból. Üdvözlettel: Judit!

2012. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Molnár Sándorné ***** válasza:

T.Tyson 7.!

Csak reagálni szeretnék arra a megállapitásodr, hogy a Bibliát a Niceai zsinaton hozták létre, és ma már sokkal nagyobb tudás, messzebb jutott az ember, igy szerinted a Biblia elavult könyv.

Nos az Bibliát i.sz.e. 1513-tól, i.sz.98-ig irták, mintegy 16oo év alatt. Különböző korokban,különböző koru és képzettségü emberek irták. Voltak köztük királyok, vámszedők, halászok, orvosok. A Biblia mindezek ellenére egy egységet alkot és teljesen összefüggő. A tudománnyal kapcsolatban csak annyit szeretnék neked irni. Mig a középkorban arról vitáztak a tudósok, hogy a föld milyen alaku, addig a Bibliában több ezer éve meg volt emlitve "a föld kereksége", és "hogy a semmire függesztve" Nos az akkor élt emberek honnan tudtak volna erről, ha nem Isten ihletése alatt irták volna a Bibliát. Másodsorban a zsidók választott népe volt Istennek. Szigoru törvényeket kaptak, köztük egészségügyi törvényeket is, ahol előirták a betegek elkülönitését, és hogy hogyan kell eljárni az "emberi végtermékkel" kapcsolatban. Mikor a XIX.század vége felé fedezték fel a baktériumokat, majd a virusokat. Ez a nép honnan tudott volna ezekről? Igy hogy betartották a nekik adott törvényt, mentesek voltak a járványos betegségektől, mig a környezetükben élő népek mindezektől szenvedtek és meghaltak. Csak ennyit a tudományos részéről. Remélem nem neheztelsz, hogy belekontárkodtam a válaszodba. Ha valami kérdésed van, szivesen válaszolok. Üdvözlettel: Judit!

2012. márc. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert tudok olyan emberről, aki hithű keresztény volt és ateista lett a természettudományok olvasása után. A Biblia sokmindet leír a Föld alakjáról, de olyanokat is, amik nem igazak. Leírja, hogy a Föld belülről oszlopokkal van kitámasztva és üreges (a gömbhélyakkal mi a helyzet?), azt is leírja, hogy a semmibe van függesztve és meg se rezzen, mozdul (ami megint nem igaz, mert a nappalok és éjszakák változnak+ az évszakok is). Óvatosan kell kezelni az ilyen dolgokat, hiszen Isten ihletése közben nem mondta meg az akkor író embereknek mi is a pontos helyzet, és nyilván ahogy felfogták akkoriban úgy került bele a Bibliába. Számomra ez bizonyíték, hogy nem kell fundamentalista módon értelmezni.
2012. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
35%
Ám Tyson7 bemásolhatnál olyat ahol én téged lehülyéztelek. Dicsekedj még az IQ-dal az olyan jól hangzik. Felszínes voltam? Most aztán primitív lény lettem mondhatom:) Kérhetném azt a felszínes írásom ahol lehülyéztelek téged? Nem találom sehol...
2012. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Kedves Tyson7 tudtad, hogy az intelligenciához az is hozátartozik, hogy egy vallás kategóriában nem jelentünk ki olyat ami ellene vall? Ennyi erővel besétálhatnál egy templomba és kijelenthetnéd mindenki előtt a te érveid a nem létezésről. Ez intelligencia? Na és akkor te vallod magad intelligensnek? Hát én örülök a felszínességnek mint, hogy olyan intelligens legyek mint te....
2012. márc. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Nem tudok teljes választ adni a kérdésre, viszont van egy érdekesség a Bibliában: Az 1. Mózes 25:25 vers szerint Izsák és Rebeka ikergyermekei közül az elsőszülött Ézsau vörös(es) színű volt. A másodikként születő Jákob bőrszínéről nem ír semmit, tehát az valószínűleg a "megszokott" lehetett.

[Nem tudok hasonló példát, hogy az Biblia hangsúlyt helyezne egy ember bőrszínére; de lehet, hogy van.]


Az eset elég furcsának tűnhet, de nem egyedülálló. Napjainkban is történnek hasonló furcsaságok: fekete bőrű (negroid) házaspároknak születhet teljesen fehérbőrű, szőke hajú (europid) gyermeke; ld. az alábbi linkeket (két különböző család):


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=tsXoNFoR2IY


Üdv. :)



U. i.: Nem akarok beleszólni a válaszolók között kialakult veszekedésbe, de szerintem teljesen felesleges. Ez még csak nem is vita... :(


Az IQ pedig mutat ugyan valamit, de nem mindent, és nem ez a legfontosabb dolog a világon.

Nem mellesleg nem mindegy, milyen teszttel mérik; a bulvárlapok és – oldalak tesztjein a valósnál sokkal magasabb értékek szoktak kijönni; egy hasonlónál már nekem is volt 135-ös eredményem, de tudom, hogy az nem mérvadó. [A normál tartomány 90 és 110 között van.]

De ha mindenáron versenyezni akartok, tudok normális tesztet, amivel lehet bizonyítani... :P

2012. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:

#25 válasz nos itt neveztél mindenkit,aki nem osztja véleményedet iq-lightnak :"A tudatlanság itt látszik meg az emberekben. A Biblia nem kitaláció hanem igaz. Amit valaki nem ért az maga IQ-ját bizonyítja." " Ezt felfogni biztos igen nehéz egyeseknekXDXDXD "

Csak mert nem azonos szempontból nézed a világot,nincs okod butának nevezni a másik oldalt,ha mégis megteszed jusson eszedbe "ki kardot ránt,kard által vész el":P


#26 válasz. képzeld vagyok annyira intelligens,h nem templomba járok fikázni,de ez itt NEM 1 vallási oldal.:D

2012. márc. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"Kultúra és közösség > Vallás"


Hát akkor ez meg itt mi a tököm? Ne haragudj, de honnan tudod hogy nem tudatlanok? Tán tudják a Bibliát? Tudják?? Ha igen akkor visszaszívom, de úgy néz ki nem tudják szóval tudatlanok és te itt okoskodsz. Azt se veszed észre, hogy vallás kategóriában vagyunk és az intelligenciáddal jösz.... Először nézz magadba aztán jelentkezz. Ide jösz büszkélkedve Janit játszani hát gyere. Én csak igazat írok és ami neked nem tetszik az a valóság:/

2012. márc. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
#29 neked nem tetszik a valóság! meg ahogy látom a vélemény szabadságot sem ismered hírből sem. Képzeld ismerem én a bibliát ,csak nem hiszem,hogy a leírt események és történetek valóságosak.Teréz anyától hitlerig mindenki a saját érdeke szerint magyarázza,mert annyira képlékeny és mindent bele lehet magyarázni.emberek írták embereknek vegyes szándékkal.
2012. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!