Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teista vallásoknak milyen az...

Teista vallásoknak milyen az istenképe?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ez egy összetett kérdés lenne, szeretném ha a hozzászóló jelezné melyik felekezet álláspontját, nézetét képviseli, mert úgy veszem észre, hogy az azonos gyökerekkel rendelkező tanok számtalan lényeges pontban lényegesen eltérnek.

Szóval az érdekel, hogy a vallásodban milyen Isten maga. Ha nem személyként tekintetek rá kérlek azt is írd le, (bár az már lehet hogy nem egy teista nézet).


2012. márc. 1. 15:49
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Én református vagyok, csak tanultunk a teista vallásról, úgyhogy én olyan oldalról tudok válaszolni, hogy "hogy látja a világ".

A teista nézet az, hogy Isten megteremtette a világot, majd ráhagyta az ember vezetésére. Tehát már nem foglalkozik a világgal, az ember, a teremtés koronája kell, hogy vezesse a világot, azzal a bölcsességgel, amit Isten neki a teremtésnél adott.

2012. márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásodat!


Igazából arra irányul a kérdésem hogy istent mint egy formával és tulajdonságokkal bíró lényt miként írja le a vallásotok?

2012. márc. 2. 14:35
 3/4 poet1 ***** válasza:
100%
hali. Istent egy létező személynek írja le a Biblia.akinek nincs fizikai csak lelki teste. Rendelkezik értelemmel,akarattal,érzelemmel. Bármit meg tud tenni. Nincs kezdete és vége. Lényege a szeretet. A bűnt gyűlöli,a bűnösöket szereti. Megbízható és módfelett kreatív,aki teremt,fenntart és éltet. Nincs nagyobb semmilyen tekintetben nála.
2012. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit az első hozzászóló írt az a deista felfogásra vonatkozik (Isten = személytelen erő). A teista minden olyan felfogásra igaz, aki abban, hisz, hogy Isten irányítja a világot, és valamilyen szinten személyes. Tehát a montoTEISTA vallásokra kivétel nélkül például,de a poliTESITÁKRA is. (nem kiabáltam, kiemeltem :-)


Én kereszténynek vallom magam, nem képviselem azonban egyik felekezet álláspontját sem. Isten a világot teremtő erő és intelligencia, aki ez alapján lehetne személytelen, de nem az, hiszen nincs olyan, hogy személytelen intelligencia. Mindenesetre Isten szellem, és az ember az ő képére lett teremtve, tehát az ember is rendelkezik isteni tulajdonságokkal, csak ezek eldegenerálódtak bennünk. Volt egy ember a világtörténelem folyamán, aki Istent tökéletesen tükrözte vissza. Jézus Krisztusnak hívták. Ő Isten fia volt.

Isten személyiségél azt is meg kell értenünk, hogy

1. Ismereteink korlátozottak,

2. Ő nem olyan értelemben személy, mint mi is vagyunk, nem lévén testbe zárva

3. A szentháromság sokat elárul Isten személyiségéből

3. Ha a teremtett világot megnézed (mégiscsak az a fő műve még a Biblia előttről) akkor azt mondom, hogy Isten az első művész és tudós, mégpedig a szó igazi értelmében. Vad és szenvedélyes és kicsattanó életkedv és az élet szüntelen megújuló zsongása jellemzi. A teremtett világ pusztulásra van ítélve, ám ő folyamatosan újra teremti és életet ad és szeret és fenntart mindeneket. Pál szerint Őbenne élünk, mozgunk és vagyunk.


Freya

2012. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!