Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mindenféle vallást tagadó...

A mindenféle vallást tagadó ateisták, miért válaszolgatnak itt a vallás kategóriában a gyakorin?

Figyelt kérdés

Poénból, jó heccnek tartják, vagy megakarják "téríteni" a hívőket?

Azt 'értem', hogy a valláskritika kategóriában miért kötöszködnek, na de miért kell állandóan a vallás kategóriában is...


2012. febr. 19. 21:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%

Miért egy ateistának nem lehet véleménye a vallásról? Sőt, még tisztelheti is. Én ateista vagyok, és szerintem jobban tisztelem a hívőket, mint ők engem.


Ha meg a "marhaság az egész" meg "néphülyítés" beszólásokra gondolsz, akkor az sima trollkodás, tegyünk különbséget az ateista és az unatkozó 10 éves között.

2012. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
59%

Ismered a szólás szabadságot?


Ez a vallás téma és nem a vallásosoknak téma. És néha nem árt meghallgatni az ellenzék véleményét is. Különben is ez nem zárt körű fórum. Te is kérdezhetsz vagy válaszolhatsz az informatika kérdésbe ha nem is vagy infós

2012. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál, de sajnos a tapasztalatom az, hogy az ateisták nem igazán tisztelik a hívőket, sőt direkt nem írok jelzőket, amivel illetik a vallásos embereket (tisztelet a kivételnek!) de sajnos olyannal még nem találkoztam!


Természetesen mindenkinek lehet véleménye, na de mi lehet a véleménye egy ateistának egy hívővel, vagy egy hívő ember kérdésére, hogy mennyire buta, hogy ilyenekben hisz, és ehhez hasonlók. Álltalában jelzővel illeti a hívőt és megakarja győzni az ellenkezőjéről, a saját tudományos 'hitéről', holott álltalában hívő emberek hívők vélményére kíváncsiak, és nem a kötekedésre...


Második válaszolónak: én viszont nem megyek vitatkozni, és okoskodni olyan témába ami nem érdekel, de a kérdésre nem válaszoltál, hogy miért szeretsz kötekedni...

2012. febr. 19. 22:09
 4/37 anonim ***** válasza:
60%
Miért talán a hívők tisztelik az ateistákat? Ez az "álelfogadás" megy (jobb esetben, rosszabb esetben a nyílt lenézést) hogy "hát én elfogadom őket, de persze boldog csak az lehet igazán aki hívő ésatöbbi..." Ja, nekik szabad? A másik meg az, hogy az ateizmusnak is a valláshoz van köze. A vallás nem elfogadásához. De attól még a valláshoz. Hol kérdezzen, nézelődjön, talán a főzés témakörben? Ha nem tetszik egy válasz vagy kérdés mert ateista írja, akkor nem kell megnézni.
2012. febr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%

"nem megyek vitatkozni, és okoskodni olyan témába ami nem érdekel"


Ha rövid választ szeretnél az eredeti kérdésre, akkor azért jönnek ide, mert érdekli őket. Mint ahogy te is írhatnál a tudomány témakörbe, ha az (is) érdekel. Amúgy szerintem a második nem kötözködött, csak arra utalt, hogy ez egy nyílt fórum(-szerűség), és a trollokat sajnos ignorálni kell és akkor lekopnak.

(Első voltam.)

2012. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Azt, hogy ateista írta, azt már csak akkor tudom, meg ha elolvastam, nem??? :)))
2012. febr. 19. 22:21
 7/37 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, azt írod, rossz a tapasztalatod. Személyeskedés nélkül, de nekem is rossz. Nézd meg a százalékot, az első voltam. Valószínűleg pár hívő reflexből lehúzta, pedig egyrészt saját véleményt írtam bántás nélkül, másrészt épp a kérdésre válaszoltam. És ez megy itt folyton, hiába próbálok emberi hangon szólni. Állandó lenézés tárgya, aki nem hívő, a hívők megítélik(!!) az ateistát. Ha ide írok, gyakran azért teszem, hogy javítsak az ateisták megítélésén, de elég reménytelen. A hívők között is ugyanakkora a gyűlölet, mint a trollok között. És igen, az ateizmus is vallás témakör, ahogy #4. írta.
2012. febr. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem tudnád a vitához két ember kell senki se mondta,hogy kötelző vitázni. De a legtöbb vita itt így megy végbe:


-nem vallásos leírja (esetleg normálisan) az ő nézetét

-vallásos lehülyézi a nem vallásosat és megmondja az ő nézetét.

-nem vallásos megvédi álláspontját

-vallásos ignorálja az esetleges logikát és az "at monta a bibnyia" (kicsit eltúloztam:D)

és ez ismétlődik.


Persze van eset amikor fordítva indul el. DE ezek a viták legtöbbször a hülye(bűn-e ha szeretem a szilvás buktát?) illetve a provokáló kérdésekre (én hiszek istenbe te miért nem?) indulnak el.

2012. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Még anniyt, hogy tudom, hogy nem zárt körű fórum, és szólás szabadság van, de a kötekedésre konkrétan ott van a valláskritika kategória, melyben bőven kiélhetnék magukat a vallást kritizáló emberek, és nem csak azért kéne kötekedni a vallás kategóriában, mert jólesik jól beszólni, mert én mindent jobban tudok mint egy vallásos ember...


Ha én felteszek egy kérdést akkor az első 5-6 válasz biztos értelmetlen, nem a kérdésre adott okoskodás, kötekedés, minősítés, holott egy másik hívő ember véleményére lennék kíváncsi, hogy ugyan arról a dologról mit gondol. Ha én egy olyan kategóriában kezdenék el okoskodni, és poénból válaszolgatni ami nem érdekel, és nem értek hozzá, megtehetném, de nem teszem meg, és eléggé fel lennének háborodva a hozzáértő emberek, és azok akik mélyebben foglalkoznak a dologgal... Én tiszteletben tartom az ő dolgaikat, az ő kérdéseiket, csak szeretném megtudni, hogy akik "idejárnak" kötöszködni, azok miért teszik.


Én soha nem akartam ráeröltetni senkire a vallásomat, sőt még a családommal sem beszélgettem erről a témáról, mert ha nekik úgy jó, akkor nekik úgy jó. Attól nem fog senki megtérni, mert én erőszakoskodom.


Kedves 7-es válaszoló! Azon a megállapításon, mellyel egyetértek, miszerint az ateizmus is vallás, az ateisták mindíg felháborodnak...


Egyébként köszönöm, hogy a kérdésre válaszoltál, és nem mellébeszéltél. :)



Kedves Nemvagyok!


Igen! Sajnos nagyon sok értelmetlen és sok ugyan olyan gyermeteg kérdést tesznek fel nap, mint nap, ami elég bosszantó néha.

2012. febr. 19. 22:31
 10/37 anonim ***** válasza:
34%
Ha csak vallásos véleménye érdekel akkor 2 dolgot tehetsz olyan kérdést teszel föl amire tényleg csak vallásos tud megválaszolni, vagy beírod a kérdésbe,hogy csak őket szeretnéd hallani. Utóbbinak általában nem sok értelme van mivel kb annyit ér mint ha anyukádtól megkérdeznéd,hogy szép vagy-e. Mindenki ugyan azt fogja mondani.
2012. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!