Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok nekem írni ide...

Tudnátok nekem írni ide igéket Légyszi?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom nagyon súlyos beteg nem hisz Istenbe, de szeretnék neki vmilyen bátorító igét küldeni. Ti mit küldenétek?

2012. febr. 15. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ámen :P
2012. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha súlyos beteg,akkor megnyugtatni kell, Biztatni,hogy akarjon meggyógyulni. De ha igéket írsz annak,aki nem hisz

Istenben,csak feldühíted,és rosszabbodik az állapota.

Nem igéket kell mondogatni,neki főleg nem. Hanem valódi, Istenhez szóló imádságot! A gyógyulásáért,vagy ha meghalt,a lelkiüdvéért. Az igeék mondogatása csak szólamok.

2012. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
meggyógyulsz.
2012. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


A Szentírásban nagyon sok gyógyításról szóló történet van, ezekben sok olyan is, ahol a beteg közbenjárásra gyógyult meg. Ajánlom neked a szíriai Naámán történetét, ahol egy kislány mutatta meg a gyógyulás útját a nem hívő gazdájának: erről királyok II. könyve 5. fejezete ír. Azért is különleges ez a történet, mert maga a "Nagy Gyógyító" Jézus Krisztus is megemlékezik róla Lukács evangéliuma 4. fejezetében.


Az én kedvenc igém: 2Móz 15,26 És monda: Ha a te Uradnak Istenednek szavára hűségesen hallgatsz és azt cselekeszed, a mi kedves az ő szemei előtt és figyelmezel az ő parancsolataira és megtartod minden rendelését: egyet sem bocsátok reád ama betegségek közül, a melyeket Égyiptomra bocsátottam, mert én vagyok az Úr, a te gyógyítód.


Üdv. Péter

2012. febr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Zsid 9,27 - És amint elrendeltetett, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután pedig ítélet következik,


Tudom kemény, de az igazsággal jobb előbb szembe nézni. Az, hogy mindenki meghal, nem kérdés. Hogy lesz-e ítélet? Ne reménykedj! Lesz!



Jn11,25Jézus ekkor ezt mondta neki: "Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; 26és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha. Hiszed-e ezt?"



Jn 14,2 - Az én Atyám házában sok hajlék van; ha nem így volna, vajon mondtam volna-e nektek, hogy elmegyek helyet készíteni a számotokra?



Zsolt 9,10 - Az elnyomottak menedéke az ÚR, menedék a nyomorúság idején.



Zsolt 50,15 - Hívj segítségül engem a nyomorúság idején! Én megszabadítlak, és te dicsőítesz engem.



Zsolt 86,7 - A nyomorúság idején hozzád kiáltok, mert te meghallgatsz engem.



Ézs 33,2 - URam, kegyelmezz nekünk, benned reménykedünk! Légy segítségünk reggelenként, szabadítónk a nyomorúság idején!



Jer 14,8 - Ó, Izráel reménysége, szabadítója a nyomorúság idején!



Jer 15,11 - Az ÚR mondta: Javadat munkáltam, közbeléptem érted a veszedelem és nyomorúság idején az ellenséggel szemben.



Jer 16,19 - Ó, URam, én erőm és mentsváram, menedékem a nyomorúság idején! Hozzád jönnek majd a nemzetek a föld legszéléről is, és ezt mondják: Bizony, hamis isteneik voltak elődeinknek, hiábavalók, egyik sem ér semmit!



Náh 1,7 - Jó az ÚR! Menedék a nyomorúság idején, gondja van a hozzá folyamodókra.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szép ötlet, de ennél sokkal többet tehetsz érte. Imádkozz sokat érte, és megkérhetsz másokat is, hogy tegyék ezt.

Imádkozz a gyógyulásáért,és azért, hogy ha el kell mennie, az Úr adjon neki esélyt a megtérésre mielőtt ez bekövetkezne.


Itt találsz igéket is, valamint egy érdekes írást:

[link]


Imádkozom én is érte.

2012. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Én őszintén megmondom, nem küldenék neki semmilyen igét, ha a beteg nem hisz Istenben. Szerintem nem kellene rákényszeríteni a hitedet. Legalábbis én biztos, hogy dühös lennék, ha még a betegágyamnál is téríteni próbálnának. Legyél mellette, bátorítsd a saját szavaiddal, tarts ki mellette, ha gondolod, imádkozz érte, de ne akard belevinni az egész vallásos cécóba.
2012. febr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
(Zsoltárok 41:3) "Jehova megerősíti őt betegágyán; Egész ágyát megváltoztatod betegsége idején."
2012. febr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Én nem igéket küldenék neki, mert egy beteg annyira elvan foglalva a betegségével,hogy talán még teher is ilyenkor.


A Te helyedben inkább meglátogatnám, és Ő úgyis elmondaná hogy mire van szüksége. Semmiképpen sem szabad egy beteg embert erősíteni a betegségével, mert nehezebben gyógyul.Inkább kérdezd meg, hogy miben segíthetnél, stb.

2012. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Adj neki inkább egy zöld skapulárét. Ha adsz neki és naponta elimádkozol 3 üdvözlégyet akkor nem fog elveszni.


[link]


Ha írsz nekem küldök neked egyet ingyen.

2012. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!