Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt Baálzebub?

Ki volt Baálzebub?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Belzebub vagy Baál-Zebub bibliai alak, a gonosz egyik megtestesítője. Szerepe és története hasonló Luciferéhez. Nevének jelentése: ’a legyek Baálja vagy ura’. Ilyen néven tisztelték Baált Ekronban a filiszteusok (2Kir 1,2.3.6.). Máté evangéliumában fordul elő a név elsőként a ma ismert formájában (Belzebub, Mt. 10,25), a korábbi szövegben a Baál-Zebub alak olvasható.


Található összefüggés a régi Sumér-Babiloni istenekkel is. Az egyik utalás egy Bel nevű istenségről amely néven En-lil és Marduk is szerepelt. En-lil a levegő, viharok és szél istene volt, míg Marduk az istenek vezetője és a viharok istene volt.


A Bel név a Baal és Baal-sebub (Belzebub) gyökere.


[link]

2012. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam, de mit csinált, hogy az Úr nehezményezi, hogy az emberek hozzá mentek tanácsért?
2012. febr. 12. 19:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezért:

Ézs 44,6 Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten.


A teremtő, szabadító Istenen kívűl nincs Isten.

2012. febr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint Baálzebub isten volt?
2012. febr. 12. 19:41
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
89%

"Az úr nehezményezi, hogy az emberek hozzá fordulnak..."

És már ott vagy ahol sokan nem akarnak. A gnózisnál.

Tehát, ha az Úr nehezményezi, akkor tulajdonképen kimondja létezését. Ha létezik(zett), minő minőségben? Ha emberiben, nem foglalkozna vele személyesen, estleg próféta által. Vagyis lehet bukott angyal- Eón, de még inkább isten, más nép istene, tehát JHVH konkurense. Ez megerősíti a feltevést JHVH féltékeny voltáról, ami viszont azt jelenti hogy ő sem igazi Isten, csak egy bukott Eón talán Sataniel, aki védi hatalmát. (Itt már a Kabbalába lépünk átt).

2012. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az "isten" (elohim)- szónak az egyetlen igaz Istenen, a mindenek felett állón kívül van egy olyan használata, amely a szellemi lényeket, vagy Isten által felhatalmazottakat jelöli (így a bukott angyalokat is), mint Asáf egyik zsoltárában, hogy "Istenek vagytok a felséges fiai mind.", vagy Izrael bíráit is istennek nevezi, holott emberek.


Pál is arra utal, hogy sok isten van, mint ahogy sok úr, mégis nekünk egy Istenünk az Atya, és egy Urunk, a felkent Jézus. Tehát az, hogy idegen istenek, mondjuk sátán, aki e-világ istene istenként van megnevezve egyáltalán nem jeleni azt hogy az AZ Isten lennének, hanem csak az Isten által elve rájuk ruházott fennhatóságot, fejeledelemséteket, trónokat jelöli. Ilyetén sok isten van, mégis egy az igaz Isten.

2012. febr. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
Igen, az "elohim" az Él (Isten) többes számja.
2012. febr. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!