Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok történeteket mondani...

Tudnátok történeteket mondani Belzebubról?

Figyelt kérdés
A bibliából
2012. febr. 7. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a Teremtés könyvében szerepel a legtöbbet mint a kísértő kígyó, Jób könyvében pedig sátán néven ténykedik (egy párbeszédet folytat itt Istennel). Jézus megkísértésénél is szerepel egy kicsit.


Teremtés könyvében:

[link]


Jób könyvében:

[link]


Jézus megkísértése:

[link]

2012. febr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mt 10,25 Elég a tanítványnak, ha olyan mint a mestere, és a szolga mint az ő Ura. Ha a házigazdát Belzebubnak hívták, mennyivel inkább az ő házanépét?!


Mt 12,24 A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.


Mt 12,27 És ha én Belzebub által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Azért ők magok lesznek a ti bíráitok.


Mk 3,22 Az írástudók pedig, a kik Jeruzsálemből jöttek vala le, azt mondák, hogy: Belzebúb van vele, és: Az ördögök fejedelme által űzi ki az ördögöket.


Lk 11,15 Némelyek pedig azok közül mondának: A Belzebúb által, az ördögök fejedelme által űzi ki az ördögöket.


Lk 11,18 És a Sátán is ha ő magával meghasonlik, mimódon állhat meg az ő országa? mert azt mondjátok, hogy én a Belzebúb által űzöm ki az ördögöket.


Lk 11,19 És ha én a Belzebúb által űzöm ki az ördögöket, a ti fiaitok ki által űzik ki? Annakokáért ők maguk lesznek a ti bíráitok.

2012. febr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szabolcs1988 ***** válasza:
100%

Miután Jézus meggyógyított egy démontól megszállt férfit, aki vak volt és nem tudott beszélni, a farizeusok ezzel vádolták: „Ez nem űzi ki a démonokat másként, csak Belzebub [Sátán] által, a démonok uralkodója által.” Elismerték, hogy a démonok kiűzéséhez emberfölötti hatalom szükséges. Azonban Jézus hatalmát Sátánnak tulajdonították. Ez a vád nemcsak hamis volt, hanem logikátlan is. Jézus a válaszával rámutatott, hogy hibásan gondolkodnak: „Minden királyság, amely meghasonlott önmagával, pusztává lesz, és egyetlen város vagy ház sem áll meg, amely meghasonlott önmagával. Ugyanígy, ha Sátán űzi ki Sátánt, meghasonlott önmagával; hogyan áll meg hát a királysága?” (Máté 12:22–26). Jézus lényegében ezt mondta: „Ha Sátán ügynöke lennék, és tönkretenném, amit Sátán létrehozott, akkor Sátán a saját érdekei ellen dolgozna, és csakhamar elbukna.” Hogyan is cáfolhatták volna meg ezt a meggyőző érvelést?

Jézus még nem fejezte be az érvelését. Tudta, hogy a farizeusok tanítványai között is vannak olyanok, akik már űztek ki démonokat, ezért ezt az egyszerű, de hatásos kérdést tette fel: „ha én Belzebub által űzöm ki a démonokat, a ti fiaitok [vagy tanítványaitok] ki által űzik ki azokat?” (Máté 12:27). Jézus tulajdonképpen így érvelt: „Ha én Sátán hatalmával űzöm ki a démonokat, akkor a ti tanítványaitoknak is ugyanazt a hatalmat kell használniuk.” Mit mondhattak volna erre a farizeusok? Soha nem ismerték volna el, hogy a tanítványaik Sátán hatalma által viszik véghez a tetteiket. Jézus tehát a hibás érvelésükkel kényszerítette őket olyan következtetésre, mely nagyon kellemetlen volt számukra. Milyen izgalmas akár csak olvasni is arról, hogyan érvelt Jézus! De képzeld el a sokaságot, mely közvetlenül hallotta őt; Jézus jelenléte és hanghordozása biztosan nyomatékot adott a szavainak.

2012. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Belzebubot Baal-Zebubbal, Ekron Istenével azonosítják a Biblában:


2Kir 1,2 És mikor Akházia kibukott az ő felházának korlátján Samariában, és megbetegedék, követeket külde el, a kiknek azt parancsolá: Menjetek el, kérdjetek tanácsot a Baálzebubtól, az Ekron istenétől, hogy meggyógyulok-é e betegségből?


2Kir 1,6 És felelének néki: Egy férfiú jöve előnkbe, és monda nékünk: Menjetek el, térjetek vissza a királyhoz, a ki titeket elküldött, és mondjátok meg néki: Ezt mondja az Úr: Nincs-é Izráelben Isten, hogy te Baálzebubhoz, Ekron istenéhez küldesz tanácsot kérdeni? Azért az ágyból, a melyben fekszel, fel nem kelsz, hanem kétség nélkül meghalsz.


Más neveken még előfordul, mint "Bel" (akinek bálványtemplomáról szól csak a katolikus fordításban Dániel), ami később "Baál"-lá változott. A "Baál" jelentése "Úr", "Mester".


A sumér mitológiában Enlil néven volt ismeretes.


Sátán után a másodiknak mondják, aki megszilárdítja sátán királyságát.

2012. febr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenki aki jó volt felpontoztam, sajna a bibliában végre egyszer utánanéztem valaminek de csak egy helyet találtam ahol belzebub van, rómaiknak írt levelek 11,4 , az meg nem elég nekem :D
2012. febr. 8. 18:04
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
azért azt tudjuk ugye, hogy Belzebub korábban Baal volt, egy kipaterolandó konkurens főisten?
2012. febr. 9. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
főisten? a kereszténység egyistenhit, főistenek az ógörög vallásokban voltak, de lehet én vagyok a hülye
2012. febr. 10. 00:01
 8/10 anonim ***** válasza:

kipaterolandó

sátánt csináltak más vallás főistenéből


lásd 4-es vége

2012. febr. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Zeuszt és a többi görög istent a Biblia alapján nem mondhatjuk másnak csak bálványnak vagy bukott angyalnak. Az apostolok cselekedeteiben van is egy rész amikor az egyik keresztény kiűz egy ilyen hamis istent (de ezt most sajnos nem találom).
2012. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nembaj, köszi srácok ment a zöld
2012. febr. 10. 23:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!