Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusoknál vannak...

A katolikusoknál vannak megbocsájthatatlan bűnök? Bibliai alátámasztásos választ kérnék!

Figyelt kérdés
köszi!

2012. febr. 2. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Ha valaki lelkileg teljesen átélte, megbánta, ami rosszat tett, akkor megbocsátást nyer. Legalábbis a Biblia szerintem hasonlóra utal.
2012. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
vannak.a tíz parancsolat ellen vétettek azok.pl.ha megölsz valakit/magadat az nem megbocsátható.
2012. febr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

"Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.

Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik." Mt 12, 31-32


Én magam a katolikus dogamatikus hazugságok ellen vagyok, de ha azt mondja egy katolikus, hogy vannak megbocsáthatatlan bűnök, akkor tanulmánypzza jobban a szentírást.


Aki azt mondta, hogy a tízparancsolat megszegése a megbocsáthatatlan bűnök, remélem azt tudja, hogy a szobrok imádásának tiltása és a hat napon át elvégzett munka és a nyugalom napjának megtartása is a tízparancsolat része. Ezeket pusztán a kat.egyhz vette ki önkéntesen, nem véletlenűl...

2012. febr. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a Szentlélek káromlása azért nem bocsátható meg, mert aki a Szentlelket káromolja az nem fog tudni bocsánatot kérni, hiszen a bocsánatkéréshez szükséges lenne a Szentlélek által adott bűnbánat kegyelme, de ezt ő saját maga utasítja el. Aki pedig nem tud bocsánatot kérni és nem is ismeri el hogy bármi rosszat tett az hogyan is kaphatna bocsánatot? Isten nem erőszakos, ha valaki elutasítja arra nem erőlteti rá magát.


Azt miből gondoljátok hogy a katolikusok szerint a tízparancsolat megszegése nem bocsátható meg? Valami forrást jelöljetek meg légyszíves mert szerintem ebben egyáltalán nincs igazatok. A katolikus katekizmus szerint is az egyetlen megbocsáthatatlan bűn a Szentlélek káromlása.

Azt meg végképp nem értem hogy a dogmáknak mi köze van ehhez a kérdéshez.

2012. febr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Milyen bűnök megbocsáthatatlanok? Hogy választ kapjunk erre a kérdésre, vizsgáljunk meg néhány bibliai példát. Ez minden bizonnyal vigaszt nyújt, ha bűnbánóak vagyunk ugyan, de súlyos vétkeink mélyen lehangolnak bennünket. Látni fogjuk, hogy nem annyira az elkövetett bűn, mint inkább az indíték, a szívállapot és a szándékosság mértéke határozza meg, hogy egy bűn megbocsátható-e, vagy sem.



"Ezért mondom nektek: mindenfajta bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek, de a szellem elleni káromlás nem bocsáttatik meg. 32 Aki például az Emberfia ellen szól egy szót is, annak megbocsáttatik, de aki a szent szellem ellen szól, annak nem bocsáttatik meg; nem, sem ebben a világrendszerben, sem az eljövendőben."(Máté 12:31,32)

A káromlás megbélyegző, sértő vagy becsmérlő beszéd. Mivel a szent szellem Forrása maga Isten, a szelleme ellen szólni annyi, mint Jehova ellen szólni. Ha valaki bűnbánat nélkül vetemedik ilyen beszédre, az megbocsáthatatlan.

2012. febr. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Minden bűn megbocsátható, csak a Szentlélek káromlása nem.


Egy katolikus

2012. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 budaidavid válasza:
Minden bun megbocsathathato kiveve a Szentlelek karomlas.Ezt onnan tudod hogy te elkovetted ezt a bunt vagy nem hogy ha aggodsz hogy lehet hogy elkovetted akkor igazabol nem kovetted el.Persze ha nem aggodsz akkor sem biztos hogy elkovetted,csak azert mondom ezt mert aki elkovette az nem aggodik azert hogy elkovette mert nem is erdekli ot mar.
2012. febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 budaidavid válasza:

Es a bibliaban nincsen olyan hogy katolikus,vagy reformatus,a bibliaban csak olyan van,hogy hivo(kereszteny),es vilagi.Es a katolikus vallas nem helyes,mert nem Szuz Mariahoz kell imadkozni,hanem az Úrhoz.Ezt onnan tudom,hogy hallottam,hogy valaki meghalt,es jart a pokolban is,meg a mennyben is,Talalkozott Jézussal,és ő mondta neki,hogy nem Szuz Mariahoz kell imadkozni,mert o meg igazabol meg azt se tudja, hogy mi folyik a foldon.Es en nem hazudok,mert az a lany tenyleg jart a menybn meg a pokolban.

bizonyitek:

http://www.youtube.com/watch?v=VOCGYjS5BZI

2012. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!