Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan működik a szentekhez...

Hogyan működik a szentekhez való imádkozás a katolikusoknál?

Figyelt kérdés
Az emberek avatják szenté az embereket? Szóval az egyik nap még nem lehet hozzá imádkozni a másik nap már igen mert szenté lettek avatva? Honnan értesül a szent hogy már hozzá is lehet imádkozni. Ez a Bibliában hol is van megírva h szentekhez lehet imádkozni?
2012. jan. 21. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Sehol sincs, és nem is kell. Jézus azt mondta egyenesen Istenhez kell imádkozni, nem Angyalokhoz, nem "szentekhez"...
2012. jan. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

"Hogyan működik a szentekhez való imádkozás a katolikusoknál?"


Először is nem csak a katolikusoknál, hanem a protestánsokon kívül az összes történelmi keresztény egyháznál is, tehát az ortodox, az örmény, a kopt, a szír, az etióp és a többi ókeleti egyház esetében is gyakorolják a szentek tiszteletét.


A szentekhez nem úgy imádkozunk, mint Istenhez. A szenteket csak megkérjük, hogy imádkozzanak velünk és/vagy értünk, hogy csatlakozzanak imádságunkhoz. Nem kérünk tőlük semmi olyat, amit csak Istentől kérhetünk, és nem részesítjük őket Istennek kijáró imádatban.


"Az emberek avatják szenté az embereket?"

Nem, a szentté avatás félrevezető elnevezés. Az eljárás során pusztán fel- és elismeri az egyház valakinek a szent mivoltát, ám az anélkül is szent, mivel ez nem tisztség, csak megnevezés.


"Szóval az egyik nap még nem lehet hozzá imádkozni a másik nap már igen mert szenté lettek avatva?"

A fentiek alapján nem így van, ha valaki szent, az lényegéből fakadóan az, nem az elismeréstől válik azzá.


"Honnan értesül a szent hogy már hozzá is lehet imádkozni"


Értelmetlen kérdés. A szentek Isten társaságában vannak, nem a világtól elzárva.


"Ez a Bibliában hol is van megírva h szentekhez lehet imádkozni?"


Igen.


1Tim 2,1-4

Mindenekelőtt arra kérlek, végezzetek imát, könyörgést, esedezést és hálaadást minden emberért, a királyokért és az összes elöljárókért, hogy békés, nyugodt életet élhessünk, szentségben és tisztességben. Ez jó és kedves üdvözítő Istenünk szemében, aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és eljusson az igazság ismeretére.


Ef 6,18-20

Minden alkalommal imádkozzatok a Lélekben könyörögve és imákat mondva. Legyetek éberek, és imádkozzatok kitartóan az összes szentért és énértem is, hogy megkapjam a beszéd ajándékát, hogy amikor megszólalok, bátran hirdessem az evangélium titkát. Ennek a bilincsekben is hírnöke vagyok, hadd hirdessem hát bátran, ahogy kötelességem.


Róm 15,30

Kérlek benneteket, testvérek, a mi Urunk, Jézus Krisztusra s a Szentlélek szeretetére, legyetek segítségemre: imádkozzatok értem Istenhez,


Jak 5,16b

Igen hathatós az igaz ember buzgó könyörgése


Jel 11,16-18

Ekkor a huszonnégy vén, aki az Úr színe előtt a trónuson ült, arcra borult, és imádta az Istent: "Hálát adunk neked, mindenható Urunk, Istenünk, aki vagy és aki voltál, mert átvetted a főhatalmat és uralkodol. A népek ugyan felbőszültek, de eljött haragodnak és a halottak fölötti ítélkezésnek ideje. Jutalmazd meg szolgáidat, a prófétákat, a szenteket és akik félik nevedet, a kicsiket és a nagyokat egyaránt! A föld megrontói meg pusztuljanak!


Jel 5,8

Amikor átvette a könyvet, a négy élőlény és a huszonnégy vén leborult a Bárány előtt. Hárfája volt mindegyiknek és tömjénnel tele aranycsészéje - ezek a szentek imádságai.


Jel 8,3-4

Jött egy másik angyal, megállt az oltár előtt, aranyfüstölő volt nála. Sok tömjént kapott, hogy az összes szent imádásával tegye az aranyoltárra, amely az Isten trónusa előtt állt. Az angyal kezéből a tömjén füstje a szentek imádásával felszállt az Isten elé.


2Mak 15,14

Oniász megszólalt és azt mondta: "Testvéreinknek ez a barátja Jeremiás, Isten prófétája. Sokat imádkozik a népért és az egész szent városért."

2012. jan. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem a szentekhez kell imádkozni, nem is lehet, hiszen az ima meghallgatója Isten. (Zsoltárok 65:1, 2) Nincs szükség közbenjáróra, hiszen Jézus nevében fordulunk Istenhez. Nincs más közvetítő!(1Timótheus 2:5)

Nagy ereje van a másokért mondott imának, ez igaz. De csak akkor, ha élő imádkozik élőért. Egy halott nem imádkozik, egy halottért pedig már minek?

2012. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Kedves Titus Pullo, nekem egyik igeversből sem jön le, hogy miért kéne szentekhez imádkozni.És az sem, hogy iért lenne szükség arra, hogy egy általam nem ismert rég halott valakinek a segítségét kérjem, akiről valaki azt mondja, hogy ő tuti bennfentes Istennél. Inkább megkérek valakit a gyülekezetből vagy az imacsoportból, hogy imádkozzon velem/értem.


Ef 1,4

Mert őbenne kiválasztott minket magának már a világ teremtése előtt, hogy szentek és feddhetetlenek legyünk előtte szeretetben.


Kol 1,22

most viszont megbékéltetett emberi testében, halála által, hogy mint szenteket, hibátlanokat és feddhetetleneket állítson majd színe elé.

Kol 3,12

Öltsetek tehát magatokra - mint Isten választottai, szentek és szeretettek - könyörületes szívet, jóságot, alázatot, szelídséget, türelmet.

1Pt 2,9

Ti azonban választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet vagytok, Isten tulajdonba vett népe, hogy hirdessétek nagy tetteit annak, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket;


csak néhány ige, amelyből nekem az jön le, (érdemes elolvasni az egész fejezetet, nem csak azt, amit bemásoltam)hogy Isten azokat hívja szenteknek, akik hisznek őbenne és abban,hogy Jézus halálával megváltott a bűnöktől, tehát minden hívőt szentnek nevez. A szó eredeti jelentése ugyanis elkülönített- elkülönített a bűntől Krisztus által Isten gyermekeként és elkülönített az ítélettől

2012. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Titus! Az általad említett levelek idézetei arra világítanak rá, hogy élő ember imádkozzon élőért. Szó nincs halott szent életet élt vagy annak vélő emberekhez való imádkozásról. Viszont az egyetlen közvetítő szerep már ki van osztva. Tudom, hogy ezek a hazugságok nem a te általad generált dogmák, te csak egy megtévesztett vagy a sok közűl.

Ezt a fajta bálványimádást (legalábbis én tartom annak, bocsánat a nyers beazonosításért) nem szabadna végeznie senkinek sem. Ebben téved mindegyik általad említett egyház fajta. Nem attól lesz valami igaz, mert sokan mondják.


Isten nem méltó arra, hogy kérj tőle? Képzeld el, ha gyermeked mindig csak az egyik osztálytársával üzenne neked, hozzád meg csak sablonszöveggel állna eléd. Vagy mindig az osztálytárssal üzenne többször, majd utánna fordulna feléd ugyan azzal a kéréssel. Értelmetlen, és már valószínű az első alkalommal szólnál a gyermekednek, hogy ennek semmi értelme, ne csinálja többet.


Lehet attól valaki nagyon rendes ember, mert templomba jár és egy szobor előtt térdelve imádkozik egy halotthoz, hogy járjon közben, még ha nincs is tudatában annak, hogy mennyire nem jól teszi ezt, de Isten, a világ tulajdonosa és teremtője azt mondta, hogy ne tegyünk ilyet. Szerintem inkább rá hallgassunk, biztos, hogy csak jól járhatunk, mint emberek által engedélyezett szokásokat kövessünk, amivel csak rosszul járhatunk.

2012. jan. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 budaidavid válasza:

Es a bibliaban nincsen olyan hogy katolikus,vagy reformatus,a bibliaban csak olyan van,hogy hivo(kereszteny),es vilagi.Es a katolikus vallas nem helyes,mert nem Szuz Mariahoz kell imadkozni,hanem az Úrhoz.Ezt onnan tudom,hogy hallottam,hogy valaki meghalt,es jart a pokolban is,meg a mennyben is,Talalkozott Jézussal,és ő mondta neki,hogy nem Szuz Mariahoz kell imadkozni,mert o meg igazabol meg azt se tudja, hogy mi folyik a foldon.Es en nem hazudok,mert az a lany tenyleg jart a menybn meg a pokolban.

bizonyitek:

http://www.youtube.com/watch?v=VOCGYjS5BZI

2012. febr. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sz.P. válasza:
58%

A szentek nem "halottak".

Mikor meghalunk, testünk elválik a lelkünktől. Testünket eltemetik itt a földön, várva a világ végét, amikor az fel fog támadni. Lelkünk pedig Istenhez száll (jó esetben), a mennyországba, s a világ végén egyesül feltámadt testünkkel.

Magyarán a lelkünk halhatatlan; a szentek nem halottak, hanem élnek, mégpedig Istennél.

2013. febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%

A halhatatlan lélek tana pogány szokás nem biblikus. Jézus nem véletlenül nevezte a halott kislány és Lázár állapotát alvásnak.


Isten azt mondta: bizony meghaltok. A sátán azt, hogy dehogy haltok meg. Én nem tudom, hogy te kinek hiszel, de én hajlok Isten változatára.

2013. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!