Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tartogat számunkra a jövő?

Mit tartogat számunkra a jövő?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Remélhetőleg a tudomány fejlődését, és a dogmák eltűnését.
2012. jan. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Remélhetőleg: tudomány fejlődését, tolerancia növekedését, az összefogást.


Valójában? Világgazdasági válságot (valódit), erőforrások miatt kirobbanó háborút, és nyomort.

2012. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A Nagyfalui próféta szerint:


[link]


2008. február 25. hétfő


Én: Többször alaposan átolvastam a Jelenések Könyvét, és most megkérdezlek Mesterem: A végső idők eseményei ugyanebben a sorrendben lesznek-e, mint a Jelenések Könyvében?


Jézus: Minden meg fog történni, amit Jánosnak mutattam, és ugyanabban a sorrendben.


Én: A választottak elragadása – ahogy a Szentírásban olvasható – a végső harangszóra lesz (1 Kor. 15, 51-52), még az Antikrisztus uralma előtt, és a 7 csésze kiöntése előtt. Most még azt szeretném kérdezni, drága Mesterem, hogy a Nagy Figyelmeztetés, melyet Szűzanyánk már régóta ígér jelenései helyén, előbb lesz-e, mint a választottak elragadása?


Jézus: A Nagy Figyelmeztetés megelőzi az elragadásokat. Ez Atyám végtelen irgalmának, türelmének és szeretetének köszönhető. Ennek következményeként sokkal több lesz a megtért, tisztalelkű ember, akit elragadunk.


Én: Még azt kérdezném Jézusom, hogy azoknak, akiket majd elragadsz nagy kegyelmedben, előzetesen milyen megpróbáltatásokat kell átélni?


Jézus: Erre a kérdésre ott a felelet a Szentírásban, a Jelenések Könyvében, olvassátok el a hét harsonaszót!


Én: Most Jézusom, megpróbálom leírni a Biblia segítségével a végső idők eseményeinek sorrendjét, de csak vázlatosan:

1. Nagy Figyelmeztetés, Nagy Csoda (Szűz Mária próféciákból)

2. Megkezdődik a büntetés a harsonaszókkal. (A Jelenések Könyvéből)

3. A szentek föltámadása (Tess.3,16) és a választottak elragadása a végső harsonaszóra (1. Kor. 15-51,52)

4. Megkezdődik a hét csésze kiöntése: a nagy földi büntetés (Jelenések Könyve). Közben a Bárány, Jézus mennyegzőt ül a feltámadt szentekkel, és az elragadott választottakkal a Mennyben. Ezalatt az idő alatt a Földön hagyott emberek felett az Antikrisztus (az álpróféta), aki a Vadállat (a Sátán) embere fog uralkodni.

Megjelöli az embereket homlokukon, vagy karjukon, és véres keresztényüldözést rendez. Elkezdődik a hét csésze kiöntése, mely fekélyeket, tengerek, folyók vérré változását, nagy hőséget, háborút, sötétséget, mennydörgést, villámlást, földrengést okoz. A szenvedés és halál által sok ember lelke meg fog tisztulni, és a Mennybe jut.

5. Jézus legyőzi a Sátánt és az Antikrisztust, és tüzes tóba veti, egy angyal ezer évre megláncolja.

6. Megkezdődik a megtisztított Földön Krisztus ezer éves uralma: az Új Világ. Jézus visszatelepíti az Új Földre az elragadottakat. A vértanúk, akik nem borultak le a Vadállat (a Sátán) szobra előtt, életrekelnek és ezer évig uralkodnak Krisztussal. Ez az első feltámadás. A többi halott csak akkor támad fel, ha letelt az ezer év. A lelkük addig a Mennyben, a tisztítóhelyen vagy a pokolban vár a feltámadásra.

7. Ezer év után szabadon engedik a Sátánt, aki harcra toborozza az embereket a szentek ellen, de Isten tüzes tóba veti örökre.

8. Az utolsó ítélet: Minden halott feltámad. Aki nem volt beírva az Élet Könyvébe, azt tüzes, kénköves tóba vetik, örökre. A szentekre boldog Örök Élet vár.

9. Mennyei Jeruzsálem: Az Új Jeruzsálem alászáll az Égből. Színaranyból épült a város, az utcák is aranyból. Templom nincs benne, mert a Bárány a temploma. Az Isten trónjából fakad az Élő Vizek folyója, két partján az Élet Fái, amelyek minden hónapban teremnek.


Én: Jézusom! Jól értelmeztem-e az események sorrendjét?


Jézus: Igen. Éppen így, ilyen időrendi sorrendben fog megtörténni. Veletek leszek mindörökké. Az ittmaradottakat is várni fogom nagy szeretettel, hogy a szenvedés kohójában megtisztuljanak és elnyerjék az üdvösséget. Mindenkit szeretnék megmenteni.

2012. jan. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"A Nagyfalui próféta szerint"


Biztos jó anyagot tolhatott, vagy egy kis delirium tremens esetleg. Áááá baromira kicsi az a kerítés.

2012. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Peruccsia ***** válasza:
A kohéziós erő működik, úgyhogy mindenki olyan lesz mint a japánok meg koreaiak, hogy egyszerre lesznek keresztények, buddhisták, ateisták, hedonisták meg aszkéták, stb
2012. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mulder614 ***** válasza:

Tulajdonképpen ez rajtunk áll, hiszen senkinek sincs elrendelve a sorsa. A Biblia szerint Isten hamarosan nagy horderejű változtatásokat fog végrehajtani itt a földön:(2Péter 3:13) De új egeket és új földet várunk az ő ígérete szerint, és ezekben igazságosság fog lakni.

A Bibliában a föld szó alatt némelykor a földön élő embereket kell érteni. Az igazságos új föld ezért nem más, mint az Isten helyeslését élvező emberi társadalom. Ez azt mutatja, hogy a föld soha nem fog elpusztulni, mint ahogy sokan hiszik.(Ézsaiás 65:21-22) "Házakat építenek majd, és bennük laknak, szőlőskerteket ültetnek, és eszik azok gyümölcsét.  Nem úgy építenek, hogy más lakjon ott, nem úgy ültetnek, hogy más egye azt. Mert mint a fának napjai, olyanok lesznek népem napjai, és kezük munkáját teljesen javukra fordítják választottaim".

Te is részese lehetsz egy ilyen csodálatos jövőnek, de ehhez bizonyos lépeseket kell tenned.Jézus beszélt erről:(János 17:3).

Ezért téged is a Biblia tanulmányozására buzdítunk.

2012. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az utolsóval értek egyet.
2012. jan. 20. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!