Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim nők szülésére milyen...

Muszlim nők szülésére milyen "szabályok" vannak?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, de nem találok róla semmi leírást.
2012. jan. 11. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Pontosan mire gondolsz?


Milyen szabályok vannak egy szülésnél?

2012. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl. hogy csak nőknél szülhetnek, nem lehetnek ruha nélkül, vagy nem tudom.
2012. jan. 11. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennek így nincsen értelme. Ha a környékeden nincs női orvos, akkor mit csinálsz? És ha műteni kell,akkor mit csinálsz? Ha a kórházban szülsz,akkor a kórház szabályai vonatkoznak rád, ha meg otthon, akkor keress bábát vagy szülésznőt,aki otthonszülés vállal. Sajnos keveset találsz.
2012. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, milyen szabályok vannak, de az igaz, hogy a nők nem lehetnek meztelenül, másik nő előtt sem, férfiak előtt meg főleg (sőt a konzervativ nézetek szerint a férjük előtt sem, szex közben sem), és hát a szülés ruhában nagyon komplikált. Erre én is kiváncsi vagyok, de lehet tényleg egyedül kell szülnie egy nőnek.
2012. jan. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Végülis hálóingben szülsz, de a lábad így is úgy is szanaszét van,pláne ha gátsebet varr az orvos....
2012. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Szia Kérdező!

A muszlim nők szülésre vonatkozó vallási előírásaihoz nem értek, csupán egy nő vagyok, aki ugyan még sohasem szült, mégis tudja, hogyan zajlik egy szülés.

1. Az alsó test szabaddá tétele nélkül fizikai képtelenség szülni, ez tuti. Tehát nadrág, bugyi nem lehet rajtad, mert akkor nem tud kibújni a baba, vagy beleakadhat a nadrágba, fehérneműbe a feje, vagy bármilyen testrésze, és komolyan megsérülhet szülés közben szegény gyerek.

Sztem az lehet ilyenkor a legjobb megoldás, hogy női orvosnál szülsz, az alsó testrészedet letakarod valamivel, a többi ruhát nem muszáj levenni, de ha nincs szabaddá téve az alsó tested a ruháktól, akkor nem tudsz szülni, vagy csak úgy, hogy a baba komolyan megsérülhet szülés közben.

Ez ugyanolyan, minthogy a szexhez is le kell venni a bugyit, a szüléshez is le kell venni. Ha le vagy takarva egy lepedővel, akkor simán mehet a szülés minden gond nélkül, a szülésznő, vagy doktornő időnként benyúl a lepedő alá, hogy minden rendben van-e, de így mégsem vagy meztelenül, mert az alsó tested meg van szabadítva a ruháktól, de mégis le vagy takarva.

Lehet, hogy túl szájbarágós voltam, de ez szerintem nem olyan hatalmas probléma, mert egyszerű rá a megoldás, csak akkor van gond, ha nincs a közelben női orvos.

Üdv: Napirai11

2012. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van egy arab kepviselo az Izraeli parlamentben (sok mas arab mellett), Achmed Tibi-nek hivjak. Azelott nogyogyasz volt, korhazban dolgozott. Ebbol gondolom, hogy orvos eseten nincs problema (bar azt nem tudom, hogy mennyire vallasos).
2012. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!