Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sajnos nem tudom, hogy erre...

Sajnos nem tudom, hogy erre milyen szabályok vonatkoznak, de apáca lehet orvos?

Figyelt kérdés
szóval miután apáca lett elvégezheti az orvosit és pl. lehet gyermek orvos?
2010. dec. 18. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Bocsánat, ha tévedek, de a rendek inkább a már képzett orvosokat várják.
2010. dec. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nora taylor ***** válasza:
Több orvos apácát is ismerek. Semmi akadálya nincs annak, hogy valaki tanuljon miközben apáca, sőt a legtöbb általam ismert rend örül, ha a tagjai tanulni akarnak és támogatja is ezen irányú törekvéseiket.
2010. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nora taylor ***** válasza:

Szia!


Ez úgy van, ha valakit meghív Isten az apáca életre és ő igent mond erre a hívásra, akkor először is el kell döntenie, hogy melyik rendhez akar tartozni, és ismerkedni ezzel a renddel, utána jön a posztulánsi, avagy jelölt idő, ez alatt szoktak a legtöbben tanulni akár orvosnak is, ilyenkor már a kolostorban lakik, szinte teljes mértékben az apácák életét éli, de még nem tartozik a rendhez, ezután következik a novíciátus ideje, majd az ideiglenes fogadalom és legvégül az örök fogadalom, amikor valaki már ténylegesen apácává válik, de a novíciátus után is lehet tanulni, és akkor már dolgozni is lehet, vagyis kell.

Remélem hasznos volt a válaszom, ha szeretnél valamii konkrétumot kérdezni, nagyon szívesen válaszolok akár privát e-mailre is, de akár itt is.

2010. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :D
2011. jan. 2. 18:07
 5/6 nora taylor ***** válasza:
szivesen.
2011. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ismertem egy apáca gyermekgyógyász rezidenst, a Bethesda Gyermekkórházban dolgozott. Azóta elment onnan leszakvizsgázás után, gyermek háziorvos lett belőle.


Kedveltem, rokonszenves és nagyon udvarias volt. Rendfüggő, melyik rend mit enged meg. Neki megengedték, hogy tanuljon. Egy évet ki kellett hagynia az egyetemen, amikor az 1 év elvonulási idejét kellett töltenie az Apácava avatása előtt.



A rendjétől nem messze lévő gyermek háziorvosi praxist vezeti.

aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!