Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel istenben? Ha igen...

Hiszel istenben? Ha igen akkor miért? Ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 20:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
58%

Nem hiszek benne, mert semmi értelme, nem kézzel fogható, azért találták ki, h elteréljék az emberek figyelmét az igazi gondokról.

Egyébként ha létezne, akkor nem itt tartana ez az ország.

2009. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%

Ha Isten létezik, és igenis meghallgat ha imádkozok neki, akkor mért van az hogy akármikor ha imádkozok bármiért amit neki ugye semmibe nem kerülne megtenni..akkor..mértnem?? És külömben is..mért kell az ő fiának meghalnia azért, hogy megbocsásson nekünk? Holott semmi nem is változott??

Istent azért találták ki, hogy választ adhassanak a kérdésekre, amik felmerülnek az emberekben. Hogy a régi időkben ne az uralkodót vagy vezért, ilyesmit hibáztassanak, hanem imádkozzanak istenhez. Ha az egy igaz örök keresztyén isten az, aki létezik..Akkor a más vallású népeknek, a saját isteneik nem léteznek? Mert akkor nem..ha a "mi" istenünk van csak egyedül..Viszont, ha nem csak az van, akkor most több isten is létezik..?:S Hülyeség az egész!

2009. máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%

A keresztény Istenben nem hiszek. Inkább valami isten féleségben, vagy akár nevezhetem Sorsnak is, aki/ami utat mutat lehetőségeket és/vagy akadályokat gördít eléd a cél pedig, hogy megtaláld önmagad. Az a bizonyos bibliai vallási dogmatikus agyonmisztifikált Isten pedig csak azért született meg, hogy valakitől reményt nyerjenek az emberek ill. valamilyen jellegű szabályrendszert mutatott (mármint a Biblia). És ugyanez játszódik le minden más vallásnál is.

Jézus pedig szerintem egy olyan -mondjuk- filozófus volt, aki a békét és a szeretetet képviselte és ezáltal reményt mutatott embertársainak. Szerintem az ő felfogása még a mai embernek is magas, hiszen ma sem tudunk békében élni egymás mellett, a legtöbbször az önérdek uralkodik. Mert ilyen az ember.

2009. máj. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
59%
Előttem való válaszolóval nagyon egyetértek. Hiszek Istenben. Én Teremtőnek nevezem leginkább. Ő teremtette az Univerzumot. Viszont a Biblia szerintem sem arra való, amire a kerestény egyház használja. Fenyegetés, bűntudat keltés, és az emberek megfosztása saját önbizalmuktól. Isten bennünk lakik. Ha elnyomjuk magunkban, akkor csináljuk azokat a dolgokat, amiért aztán később összedől felettünk a világ. z nem lehet másképp. Ha Isten mindent megtenne, amit kérünk, akkor nem érvényesülhetnének az anyagi világ törvényei, nem tudnánk kiszámíthatóan élni. PL. Valki azért imádkozna, hogy késsan a busz, más valaki meg azért, hogy hamarabb odaérjen, akkor szegény Isten kinek járjon a kedvében? Szóval ilyesmi nincsen szerintem. Benne is van az imában: "Legyen meg a Te akaratod". Ha senkisem viselné a tetteinek a következményét, mi lenne akkor? Az emberiségnek kollektíven meg kell tapasztalni, hová vezet az Isten nélküli élet. Ez pedig rossz irányba vezet, és ha nem tapasztaljuk meg, akkor hogyan tanuljunk belőle? Az élet célja, hogy megtudjuk, melyik az Istenhez vezető út, és nekünk is Istenné kell válni. Ez a mennyei lakodalom, vagy az égi mennyegző, vagy ilyesmi.
2009. máj. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
59%

Sziasztok


Hiszem,és vallom Istent.Ezt érezni kell,és nem tudni.

A levegőt sem látjuk,mégis tudjuk,hogy van.

Isten hagyja,hogy elkövessük hibáinkat,de mindig ott van.

Kérj pénzt---Ő ad észt,hogy megszerezd.

Biztos ismeritek a történetet.

Árvíz van.A falu lelkésze felmászik a toronyba,és várja ,hogy Isten a segitségére siessen.

Emegy arra egy csónak,segiteni akarnak neki.Őerre azt mondja nem kell,mert Istenre vár.Késöbb arra megy egy helikopter ők is segiteni akarnak,de őket is elküldi ugyanezzel a válaszal.Végül meghal

Felkerül a mennybe,találkozik Istennel.Szemrehányást tesz neki miért nem segitett neki.Erre az úr:Én kétszer is küldtem neked segitséget.

2009. máj. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
45%

Hiszek Istenben!Aki van aki volt es aki eljovendo!

Akiben meg nem csalodtam,aki mar akkor szeretett amikor meg nem is leteztem hiszen egyetlen fiat Jezus Krisztust adta ertunk h meghalljon a buneinkert es ezzel ingyen kegyelmet,orok eletet biztositson nekunk.Csak kerni kell ezt a kegyelmet,ingyen van,Krisztus mar kifizette helyettunk.

Azt mondjatok h nem valtozott semmi attol h Jezus meghalt ertunk.Dehogynem!Hiszen ott a keresztfan meghalt az egesz vilag buneert"hogy aki hisz O benne el ne vesszen hanem orok elete legyen"(Janos 3,16)

Ot hibaztatjatok,hogy miert engedte meg Isten ezt meg azt?Ilyenkor hisztek Istenben?Eddig nem hittetek,de ha problema van az Miatta van ugye?Ebbe nincs semmi logika csak bunbakot kerestek.Mert nem latjstok be h a szenvedes a betegseg a haboruk miattunk emberek miatt van.Mi pusztitjuk a vilagot,azt a csodalatos foldet amit Isten nekunk teremtett.Mi pusztitjuk el sajat magunkat.

Nem Istent kell hibaztatni ha tortenik vmi negativum foleg ha meg nem is hiszel benne!

Es meg valami!

Isten nem egy kave automata h bedobod a penzt es kijon a kave.Vagyis h amikor baj van imatkozok egy gyorsat de amugy nem torodok vele csak amikor baj van.Sokan ezt nem fogjak fel.Jonnek a szoveggel h;barmit kerek nem hallgat meg.Es esetleg arra nem gondolsz h neha megkene koszonni h van csaladod,van mit enned,van ruhad,hogy reggelenkent felebredsz es egezseges vagy???

Ennyit szerettem volna leirni.Nem erdekel a lepontozas,mar megszoktam.

En csak azt tudom mondani h olyan jo erzes ugy ebredni es ugy fekudni h tudom az O hatalmas kezebe van az eletem es egy nap majd egyutt lehetek Vele.

2009. jún. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
34%

Az életben az ember csak magára számíthat.


Nem Isten adja a szánkba az ételt/italt, a pénzt, a házat. Azt mind maga az ember keresi meg magának.

2009. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
32%

Az előző válaszoló vagyok, bocsi, offoltam, nem írtam a kérdésre választ :). Szóval...

Nem hiszek Istenben.

Miért nem?

Mert kitaláció. Az ember fantáziája határtalan. Mindenféle hülyeséget bemesél magának, hogy megnyugtassa magát :). Mondjuk jópofa dolog lehet egy vallásban hinni... Bár az az igazság, hogy minden hazugság.

Akinek meg normális józan paraszt esze van és nem ilyen mimózalelkű szerencsétlen az tudja:

CSODÁK NINCSENEK

Soha nem voltak. Soha nem lesznek. Most sincsenek...

15/l

2009. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
57%
Igen.A hit is Isten ajándéka, aki nem hisz azt Isten nem hivta meg. Azért is hiszek mert a Biblia tele van igazságokkal és beteljesedett proféciákkal. Ja és a legérdekesebb dolog, hogy emlités tesz a föld kerekségéről Ézsaiás 40,22Ki ül a föld kereksége fölött, a melynek Lakói mint Sáskák elõtte, ki az egeket kiterjeszti mint egy Kárpitot, és Kifeszíti, mint a Sátort, Lakásra. Hát nem csodás? Abban az idöben csak Isten tudhatta, hogy a föld kerek.
2009. júl. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
60%

Egy ideig hisztek a determinizmusban amint probléma van, feleség meghal, gyerek meghalt akármi, szidjátok Istent ( bármilyen formáját) , miért nem segít hol van ilyenkor satöbbi. Semmit ismétlem semmit nem tudtok miért vagytok e Földön. (itt már CSAK A HIT MARAD ) Én hiszem hogy mindennek megvan az oka. Hogy minden ami szerepel az életemben ( akár a halál is ) azért van, mert ha majd magához szólít az úr. ( ergo lehet hogy elcsap egy autó és a családom sír rí és ők sem fognak hinni Istenben) pedig akkorra lettem kész a túlvilági feladatomra, megszereztem a tudást és ott szükség lehet rám valami formában készen álltam és egy más világba mentem. A földi emerek pedig mind tragédia ként élnek meg sokmindent. Igen lehet hogy próbáknak vagytok kitéve, sőt minden el van rendeltetve a döntéseitek lehet csak illúziók. Ergo lehet hogy az élet egy interaktív oktatófilm. Ez az amit én hiszek körülbelül.

A Bibliát pedig nem szószerint kell venni, nem történelemkönyv, hanem át kell értékelni a dolgokat.

2009. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!