Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A városban járkáló bibliaügynö...

A városban járkáló bibliaügynökök mitcsinálnak?

Figyelt kérdés
én mindennap látok velem egykorú huszonéves srácokat, kettesével járkálnak, tudjátok fehér ing , nyakkendő,kitűző,hátizsák plussz a kihagyhatatlan bibliával a kezükben járkálnak fel-alá,mintha valami teljesen más vilégban élnének , az a állandóan mosolygó fej...meg iylesmik. Mivel nagyon sokat látom őket,mindig másokat...mondhatni hogy nemcsinálnak semmit,sietve végigrohanják az utcákat ugy hogy senkihez odasem mennek! Most akkor nekik igy milenne a munkájuk konkrétan,mert kinnvannak teljes munkaidőben de még sosem láttam hogy csináltak is volna valamit! Most ha egy ilyen megállit,bibliát próbálna rámsózni miközben a Hegyibeszédet nyomja?
2009. máj. 19. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Te el vagy tévedve!

Nem biblia ügynökök még csak nem is bibliai ügynökök.

Ők egy felekezethez tartozó fiatalok, nevezetesen mormonok. Általában két "nővér" vagy "testvér" jár együtt. Amit ajánlanak neked ha megállnál beszélgetni velük az néhány kedves szó és ha akarod beszélgethettek a Bibliáról. De eladni neked nem fogják akarni soha. Max elhívhatnak magukhoz a gyülekezetbe angol nyelvtanfolyamra, mert náluk lehet ingyen tanulni. Ha úgy látják a napi gondjaidon kívül érdekel a hitük beszélgetnek veled. Ha nem a legudvariasabban elköszönnek tőled. Nekik egyébként nincs munkaidejük. Ők ezzel szolgálatot végeznek. Rendszerint egyébként ők nem is magyar fiatalok, hanem Amerikából jöttek.

2009. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előttem szóló, pontosan így van. Anno mi úgy ismerkedtünk meg velük, hogy bekopogtattak hozzánk, és megkérdezték, hogy nem zavarnak-e éppen, és hogy volna-e kedvünk Jézusról beszélgetni... Azóta mi is megkeresztelkedtünk, s bár jómagam nem voltam misszionárius, de a húgom Salt lake city-ben (Utah) teljesített szolgálatot...

Ja, attól meg ne félj, hogy valamit rád akarnak sózni (a Mormon könyvét mi is kaptuk, térítésmentesen), és az se zavarjon, hogy kint vannak "munkaidőben", ugyanis vhogyan nekik is közlekedniük kell, mellesleg nem fizetésért teszik, hanem évekig arra gyűjtenek, hogy egyszer missziót szolgálhassanak... Ezeket azért tudom, mert sokukat volt szerencsém megismerni az évek alatt. De ugyanezt -mármint ami a kérdésedben szerepel- tőlük is megkérdezheted, barátságosan válaszolni fognak. :)

2009. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

WIKIPEDIA: Nem messze a család otthonától volt egy liget. 1820 kora tavaszán Joseph, aki akkor a 15. életévében járt, elment erre a helyre, hogy Istenhez imádkozva megtudja, melyik egyháznak van igaza. Válaszként imájára az Atya és a Fiú megjelentek neki, és azt mondták, hogy a földön lévő egyik egyházhoz se csatlakozzon, mert mindannyian tévednek. Kezdve ezzel a hatalmas látomással, Joseph Smith lett Jézus Krisztus egyházának földre történő visszaállítására kiválasztott próféta az utolsó napi szentek szerint.


Hiszünk a nyelvek, a prófécia, a kinyilatkoztatás, a látomások, a gyógyítás, a nyelvek fordításának ajándékában, és így tovább.


Manapság Isten már nem idéz elő látomásokat. A Bibliában is le van írva, hogy ezek az adományok az aostolok halála után megszüntek.


Saját könyvük van, ami hasonló a Bibliához, de NEM a Biblia tehát nem Isteni ihletésü...

2009. máj. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is összefutottam már velük. Még egyszer sem beszélgettünk, de rájöttem, hogy ha nem nézel a kitűzőjükre, akkor nem szólítanak le :)
2009. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként megenni nem fognak, eddig még mindenki túlélte a velük való találkozást...

Részlet a Mormon Könyve bevezetéséből:

"Mormon Könyve a Bibliához hasonlóan szentírás. Istennek Amerika őslakóival való dolgait írja le és mint a Biblia az örökkévalóevangélium teljességét is tartalmazza.

...több régi próféta írta.

A Mormon Könyvében leírt legfontosabb esemény az Úr Jézus Krisztusnak nem sokkal feltámadása után a nefiták közt végzett személyes szolgálata. A könyv ismerteti az evangélium tanait, a megváltás tervét, és megmondja, hogy az embernek hogyan kell élnie, hogy a földi életben a békét, az elkövetkezendőben pedig az örök üdvösséget elnyerje."...

Ezt a könyvet tulajdonképpen a Biblia kiegészítőjének is lehet értelmezni...

2009. máj. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon kedvesek,de sajnos "hamis próféták" báránybörbe bujt farkasok.

Ha valóban meg akarod ismerni Jézust ,akkor jobb ha kikerülöd ezeket a kedves embereket,mert a mormom bibliának köze sincs a szentíráshoz.A biblia tiltja,hogy bármi más "evangéliumot" elfogadjunk,mint ami már meg van írva,még ha anygyal is mondaná ,nem szabad elhinni.


Csodálkozom, hogy Attól, a ki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangyéliomra hajlotok.


1,7 Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát. [Csel. 15,1.]


1,8 De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, [1 Kor. 2,2.15,3.] legyen átok. [1 Kor. 16,22.]


1,9 A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen. /gal.1-6-tól/

2009. máj. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!