Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy mihez van karizmám?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát a gyakorlatból. "Nem rejthető el a hegyen épült város".

Tehát ezt nem keresgélni kell, hanem fordítva: nem kell elrejteni, és akkor a természetéből fakadóan megnyilvánul.


Mondok egy példát: egyszer kimentünk egy evangelizáció alkalmával a főtérre beszélgetni. Leültem pár sráchoz, akik ott bandáztak. Másnap, már kerestek engem, hogy hol vagyok. Harmadnap pedig közfelkiáltással bevettek a bandájukba. Közben végig Jézusról beszélgettem velük.

Ez nem úgy van, hogy ha én evangélista vagyok, akkor ezt, meg azt kell tennem. Ez a "gyümölcseiről ismeritek meg a fát" esete.


Megtérnek körülötted az emberek, bárkivel el tudsz beszélgetni, érted az evangéliumot és át tudod adni érthetően. A keresők hozzád mennek kérdezni? Akkor ez a karizmád.


DE! És ez a legfontosabb. A MOTIVÁCIÓ nagyon lényeges. Mert az adakozó adhat azért is, mert a szívéből fakad, meg azért is, mert hasznot remél belőle. Vagy mert embereket akar "megvenni" a kedvességével.

2011. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!