Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ábrázolják Mózest...

Miért ábrázolják Mózest szarvakkal?

Figyelt kérdés

7.-es lány vagyok, és szorgalmit írok.

A neten rákerestem, de nem nagyon van a kérdésemre igazi válasz. Valaki jól össze tudná nekem foglalni?

Köszönöm.:)



2011. dec. 6. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Fordítási hiba. Amikor jött le a hegyről, ragyogott az arca. Ezt úgy fordították, hogy szarvai voltak.


Egyébként kerestél egyáltalán?

[link]

2011. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, kerestem. Csak a fordítási hibát nem értettem, így meg nem akartam beadni a tanárnak ... de ok kell, hogy miért ragyog.~
2011. dec. 6. 19:20
 3/6 yuda ***** válasza:

A ragyogása azért volt, mert Istennel beszélt, találkozott a hegyen, és Isten dicsősége rááradt. Ez egyfajta sugárzást adott az arcbőrének. Ennyi. Ezt lehet mondani ragyogásnak például.

A nép nem is nagyon kedvelte ezt a dolgot, és emiatt befedte egy lepellel.

Mikor beszélt Istennel, akkor újra levette. . ..

2011. dec. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy valami nepi hit volt akkoriban, es a vezetok kosszarvakat viseltek.

Michelangelonak van egy Mozes szobra, es az igy abrazolja ot. Talan ha ezt a szobrot keresed a neten, akkor talalsz magyarazatot.

2011. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Michelangelo a Sínai-hegyről leszálló nyolcvanéves Mózes testi-lelki erejét, nagyságát ábrázolja. Még halála előtt, negyven évvel később sem „homályosodott meg az ő szeme, sem el nem fogyatkozott az ő ereje” (V.Móz. 34:7). Jobb kezét a bizonyság két kőtábláján nyugtatva, határozott tartással előre tekint. Arcán a hitehagyás miatti „szent harag”, de a népe iránt érzett mérhetetlen szeretet, felelősség is tükröződik. Az ülő helyzetű alak nyugalmi állapotában is csupa feszültség: testének súlyát a hátratolt bal lábra készül áthelyezni, hogy a következő pillanatban felemelkedjen és elinduljon.


A Mózes fején lévő két szarv – téves ábrázolástörténeti hagyomány, melynek kialakulása II.Móz. 34:29 („sugárzott arcának bőre”) középkori fordítására vezethető vissza. Mivel a‘sugárzott’ szó héber töve fénysugárzást és szarvat is jelent, a Vulgata (a katolikus egyházban általánosan használt, latin nyelvű Biblia) így fordítja: „arcán fény-szarvak nőttek”. A szarv egyébként az erő, a hatalom jelképe az Ószövetségben.


Üdv. Péter

2011. dec. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BringaManó ***** válasza:
52%
[OFF: Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de számomra visszataszítóan „hazug” dolog az, amikor valaki bekopiz a válaszba valami okosságot forrásmegjelölés (pl. link/szerző) nélkül, és még az idézőjelet is gondosan lehagyva; ráadásul még azzal teszi fel a koronát (vagy a szarvat? ;-) az alapos munkára, hogy az elejére üdvözlést, a végére meg aláírást is tesz, ezzel erősítve azt a hatást, hogy saját gondolatokat olvasunk... – Persze simán lehet, hogy csak én képzelem bele, és Péternek esze ágában sem volt sajátjaként beállítani. Ez esetben elnézést a feltételezésért! Ugyanakkor kérem, hogy aki idéz, az az idézetet idézetként kezelje, nemcsak a korrekt tájékoztatás végett, hanem saját érdekében is, mert ellenszenves benyomást kelthet az ellenkezője... Sőt, később esetleg le kell mondania majd a köztársasági elnöki tisztségről emiatt... :-) ]
2014. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!