Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ellenséges egymással a...

Miért ellenséges egymással a keresztény, a zsidó, és az iszlám vallás?

Figyelt kérdés
Tudtommal egymásból alakultak ki, és elismerik egymás szent könyveit, sőt ugyan-azt az Istent tisztelik. Mi az oka a köztük lévő feszültségnek? Objektív válaszokat szeretnék, nem személyes belemagyarázásokat ha lehet. Köszönöm!
2011. dec. 4. 19:46
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem provokációnak szánom, amennyiben pedig rossz kategóriában van, elnézést kérek!
2011. dec. 4. 19:47
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

A zsidóság egy része és a kereszténység egy része nem ellenséges egymással. Ezek azok akik nem emberi rendeléseket követnek, hanem a Bibliát.


Ami az iszlám vallás követőit illeti, ott van egy kis galiba. Míg a zsidók könyveit és prófétáit a kereszténység változtatás nélkül elfogadja, és Jézusban a törvény beteljesítését látja, addig az iszlám szerint a biblia tele van hazugságokkal és ferdítésekkel, pl Ábrahám nem Izsákot, hanem Ismáelt vitte fel a hegyre stb.

Illetve az ő prófétájukat, Mohamedet a másik két vallás nem fogadja el.

(A dolog pikantériája, hogy a Koránt több mint fél évezreddel Krisztus után jegyezték le. Ezek után nehéz komolyan venni, amit az ókori zsidóság vallásáról jobban tudni vél....)


1. A zsidók nem ismerték el Jézust és még mindig a Messiást várják.

2. A keresztények Jézusban elfogadták a Messiást és mivel Ő az alfa és az omega, a kezdet és vég, ezért utána már nem jöhet majd próféta.

3. Az iszlám szerint Mohamed az utolsó (és legnagyobb próféta)


Azt hiszem, ez elég ok a teológiai zúgolódásra. Én a reform zsidók és a szabad (evangéliumi) keresztények között azonban jó kapcsolatot tapasztaltam Izraelben például.

2011. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ami miatt a történelemben általában a világmegváltást célul kitűző eszmék radikalizálódtak, és ha ráadásul még kellően nagy és ellensúly nélküli hatalomra is kerültek, akkor aztán végképp igen véres rendszereket tudtak létrehozni - lehet itt említeni a kommunizmust, a középkori kereszténységet, a 20századi radikális iszlámot, akár a francia forradalmat, a szélsőségesen nacionalista mozgalmakat, de akár a teljesen elvadult környezet- és állatvédőket is, akik ugyanolyan elvadult radikalizmust tudnak produkálni, csak ők nem kerültek hatalomra, így egyelőre még nem tartunk ott, hogy akkor mondjuk razziákban verjük össze a nem hibrid kocsikat használókat vagy húsevőket.


Alapból az ilyen "világmegváltó" eszmékben, amik azt hírdetik, hogy rajtuk (és csakis rajtuk) keresztül lesz mindenkinek jó, nagyon könnyen benne van a radikalizálódás veszélye, hogy márpedig akkor is mindenkinek jó lesz (a mi eszménken keresztül), ha beledöglenek is - és aki másképp látja, az nagyon könnyen ellenség lesz. Ez általában akkor szokott bejönni, amikor az adott eszme megerősödik, és hatalomra tesz szert, vagy esélye van rá. Ilyenkor ráadásul bejön már az a komolyan ráerősítő tényező is, hogy megjelenik a dologban a politika, azok a vezetői az adott mozgalomnak, akiknek a saját hatalmuk növelése/megerősítése szempotnjából az az érdekük, hogy minél jobban radikalizáják a követőiket, egyetlen elfogadható eszmének megtéve a sajátjukat - érdemes végiggondolni akár a fent felsorolt példákon is, hogy honan is indultak, hova is értek, és hogyan is értek oda.


A felsorolt 3 eszméből pedig 2 kifejezetten iylen térítő jellegű, "világmegváltó eszme", így ezt a folyamatot ők is ugyanúgy bejárták, mint a többi hasonló eszme. Illetve a kereszténység már jó néhány száz évvel ezelőtt bejárta ezt, aztán az európai társadalom szekularizálódásával megjelent az a kellő hatalmi ellensúly, ami miatt szépen elindult visszafelé, így ma már sokkal kevésbé erőszakos, mint anno volt.

Az iszlám viszont láthatóan most ért el arra a fejlődési szintre sok helyen, ahol a kereszténység volt a középkorban, aztán ha majd valamikor ott is jelentősen szekularizálódik a társadalom, akkor ott is várhatóan visszamegy ez.

2011. dec. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a szélsőségesebb elemek ellenségeskednek egymással, a többség békében megvan a másik mellett.
2011. dec. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy egy időben még a kereszténységen belül is máglyára küldték az eretnekeket, meg tűzzel-vassal irtották egymást az egymásnak valamilyen kérdésben ellentmondó felekezetek hívei. Az iszlámon belül meg még mindig tart ez a szint, hiszen folyton azt hallani, hogy síiták, szunniták és egyéb rítusúak gyilkolják egymást. Ha az emberek ilyen fanatikusak tudnak lenni a tulajdon hittársaikkal szemben, akkor hogy a fenébe ne gyűlölnék a számukra hitetleneket?
2011. dec. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Kérdező, itt nem a vallások a hibásak, hanem az emberi természet ilyen, hogy szeretnek ellenségeket keresnil.

A hindúknál, és a buddhistáknál ez a jelenség sokkal mérsékeltebb, de itt is előfordulhat, hogy egymással veszekednek emberek, de a más vallásúakkal szemben ők másoknál toleránsabbak.

Üdv: Napirai

2011. dec. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Sok zsidó az az iszlám vallással nem volt ellenséges, mivel azok hál Istenek nem állítottak olyant (azaz olyant förtelmet), hogy Jézus Isten fia csak annyit ,hogy egy próféta volt. Így át is tértek az iszlám hitre és ők lettek a palesztinok. Szép mese volt, és 100% igaz. - Ez rávilágít a lényegre, különböznek a tanítások.

Az iszlám-zsidó ellentét pedig a cionizmusnak köszönheti a mértékét.

2011. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért? mert nem az élet a fontos de nem is az Isten szentsége hanem a hatalmi többség. Minél több a hívő annál jobban élnek a papok államok az államokban de ez sem elég az egész világot akarják maguknak és azt hazudják Isten nevében a hitük szentsége érdekében!
2012. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szóval azt hiszem van egy kis rálátásom a dologra, zsidó származású vagyok, kereszténynek neveltek, de az iszlámot követem (!!) tehát elég jól ismerem mind a hármat, az iszlám-zsidó és az iszlám-keresztény ellentét politikai alapú nem vallási, az iszlámon belül is elég sok ellentét van de ezek is sokkal inkább hatalomról, pénzről szólnak mint teológiai különbségekről, az iszlám viszont a kereszténységet sem üldözi ahol mégis ez történik (lásd Nigéria) ott általában az iszlámnak valamiféle félremagyarázása a miatt történhet meg ilyesmi (a karácsonyi eseményeket az iszlám világ nagy része mélységesen elítélte), a zsidó- keresztény ellentét pedig szintén leginkább az politikai, a középkorban volt még egyházi szinten antiszemitizmus de hála Istennek ezt mára már kinőtte Európa. Alapjáraton mindegyik vallás békés csak sajnos a követőik nem mindig azok.
2012. márc. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!