Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták boldog emberek?

Az ateisták boldog emberek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 16:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
65%

Hát, ha itt a gyakorin megnézem, akkor a következőt tapasztalom:

"Sokan" írnak a vallás/valláskritika és ezotéria kategóriában a bajaikról és közben élből tagadják Istent. Egy részük elfordult, mert problémája adódott és úgy vélte, hogy Ő jobbat érdemel. Az ellenkezőjével nemigen találkoztam.



(Nem vagyok túlságosan gyakori látogató)

2011. dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%

"Ha három csoportot képeztek volna: hívő ateisták, hívő vallásosak és kételkedők, akkor kiderült volna, hogy a két hívő csoport boldogabb a kételkedő csoportnál.


Az, hogy hogyan csoportosítasz, attól függ, hogy mit akarsz kihozni. Írtam már efféle "brittudós" cikkeket, tudom, hogy kell ezt csinálni :DDDDDD"


Két féle ember van: aki hisz istenben, és aki nem. A hívőket fel lehet osztani 2 csoportra. Erős hitűek, és gyenge hitűek. A felmérés azt BIZONYÍTOTTA BE hogy az erős ateisták, és az erős hívők a legboldogabbak. A gyenge hívők boldogtalanabbak mindkét másiktól. Viszont a gyenge hívő is hívő, és ha ezt kivetítjük az eredet 2 fajta embertípusra (hívő és ateista) azt kapjuk, hogy a hívők ÁLTALÁNOSAN boldogtalanabbak mint az ateisták. Ennek oka, hogy a gyenge hívők, visszahúzzák az erős hívőket ha egy csoportba helyezzük őket. Nem tudom ezen mit nem értesz. De nem is város mást Isten katonáitól. Pofátlanul és arrogáns módon képesek sokan a meghazudtolhatatlant is meghazudtolni, csak azért hogy felsőbbrendűségét hirdesse.

2011. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

""Sokan" írnak a vallás/valláskritika és ezotéria kategóriában a bajaikról és közben élből tagadják Istent."


Én elég gyakori látogató vagyok, és inkább azt látom, hogy a vallásban a legtöbb kérdés abból fakad, hogy a vallásosak nem elégedettek a felekezetükkel, nem tudják megtehetnek a valamit, vagy tiltja felekezetük szabályzata, esetleg új felekezethez szeretnének csatlakozni, mert a jelenlegivel nem elégedettek.


Szóval én a vallásosoknál (nem csak gyk-n, hanem élőben) sem látom azt a kitörő elégedettséget és boldogságot.


Kivéve a krisnásokon. De azok tuti szednek velemit :)

2011. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
megj. nem akarom bántani a krisnásokat, azok közül a vallásosok közül, akikkel rendszeresen kapcsolatba kerülök, őket bírom leginkább :)
2011. dec. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

19:07


"Két féle ember van: aki hisz istenben, és aki nem."


Annyiféle ember van, ahány kategóriát felállítunk. Szerintem pl. háromféle ember van: aki szereti az eperfagyit és van jogosítványa, aki szereti az eperfagyit, de nincs jogosítványa, és az egyéb emberek.


"Viszont a gyenge hívő is hívő"


A bizonytalankodó ateista is bizonytalankodó. Az erős ateista is erősen hisz valamiben. A bizonytalankodó vallásos bizonytalankodó. Az erősen hívő is erősen hisz valamiben. Tessék, ez egy másik felosztás.


Aszerint osztod fel az emberiséget, hogy mit akarsz kihozni. Ez mindig így van. Hiába képzeled, hogy egyik felosztás alapvetőbb a másiknál. Ha valaha folytattál volna tudományos kutatást, akkor ezt tudnád, ez annyira alapvető, mint az 1x1.

2011. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Aszakura ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy mindenki attól igazán boldog amit önmaga választ, és csak akkor, ha teljes elhatározottsággal teszi. Egy oldal sem lehet boldog, ha a környezet rákényszeríti a számára idegen nézeteket. Nem egy olyan vallásost ismerek, akik szívük szerint nem követnék a vallást, de a szülői nevelés miatt nem mernek, nem mondhatnak nemet. És olyan vallásost is ismerek, (teljesen normális ember) akit pusztán a vallása miatt lett a gúnyolódások áldozata. Fogadjuk el egymást és kész.
2012. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!