Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kegyes halálról miképpen...

A kegyes halálról miképpen vélekedsz, vallásod tükrében?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
A passzív eutanázia teljesen rendben van részemről. Az aktívval kapcsolatban vannak ellenérzéseim, mert az végül is mégiscsak gyilkosság, akármilyen is a beteg állapota.
2011. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azoknál az embereknél akik már nagyon idősek, és csak gépek tartják őket életben vagy nagyon nagy fájdalmaik vannak igenis humánus megoldás és én megszavaznám,hogy ilyen esetekben legyen eutanázia!!!Ez vonatkozik a súlyosan fogyatékos és beteg gyerekekre is, aikinek szerintem szintén egy teljes szenvedés az élte, és nem csak neiki, hanem a szülőknek is akik ezt kénytelenek végignézni...:(
2011. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Nagyon nehéz kérdés. Ha olyan állapotban van a beteg, hogy nincs remény, és maga kéri én engedélyeztetném. Ezt nem sorolnám a gyilkosság kategóriába. Ez a szenvedőn való megkönyörülés.

Freya

2011. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfogadom, ha valakit már csak a gépek tartanak életben, de amúgy már nem élne, akkor leszedik a gépekről. De azt elutasítom mikor valaki életben maradna gépek nélkül, de beadnak neki egy injekciót, hogy meghaljon. Az érvemet a Tízparancsolatból merítem: Ne ölj.
2011. nov. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ateista vagyok. Az eutanáziát elutasítom.


Elméletben el tudnám képzelni, hogy aki maga kéri, hogy tegyék meg, annak megtegyék.

A gyakorlatban viszont félő, hogy visszaélnének vele (pl. a család telebeszélné a beteg fejét, hogy kérje az eutanáziát, esetleg érzelmileg zsarolná).


Azt nem gondolom, hogy az illetőn kívül bárkinek joga van megmondani, hogy ki részesüljön eutanáziában, így pl. ahogy írta valaki a beteg gyerekeket, az ugyanis nem eutanázia lenne, hanem egyszerűen gyilkosság. És megint csak visszaélésekre adhat okot. Én nem szeretnék olyan társadalomban élni, ahol ilyen legális gyilkosságok történnek. Nem a középkorban élünk.

2011. nov. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az eutanázia nem feltétlenül egyenlő azzal, hogy halálos dózist kapsz valamiből. Jelentheti azt is, hogy egyszerűen nem kezelik tovább a menthetetlen beteget (pl. rák, végső stádium). Utóbbi nem látom be, miért lenne gyilkosság.
2011. nov. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Imátkozz és ha isten is ugy akarja akkor meghal a személy, ha pedig nem akkor ö akarja hogy éljen és nekünk nincs jogunkba elvenni bárki életét!
2011. nov. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
00:01-esnek: örülök neki hogy ateistaként így gondolkodsz, teljes mértékben egyetértek veled. Azt hiszem ez hasonló kérdés a halálbüntetéshez is. Azért nem dönthet egy ember a másik életéről mert az ember mindig tévedhet, és ilyen fontos kérdésben nem fogadhatjuk el a tévedést.
2011. nov. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha pedig keresztényként gondolkodom akkor azt kell mondanom hogy az ember nem tudhatja hogy mi játszódik le egy súlyos beteg lelkében. Lehet hogy mondjuk a szenvedése szükséges ahhoz hogy ne kárhozzon el, és ha még egy kis ideig kibírná akkor fájdalmában Istenhez fordulna és üdvözülne. De mondjuk ha valaki úgy dönt helyette hogy a fájdalmaktól megszabadítja, és megöli akkor lehet hogy nem jut el eddig, hamarabb meghal és elkárhozik. Ezért az életet mi nem rövidíthetjük meg, hanem a halál körülményeit Istenre kell bízni aki mindenkinek a lelkét ismeri és pontosan tudja hogy kinek mire van szüksége.

Arról nem is beszélve hogy mennyivel kényelmesebb azt mondani hogy megszabadítom a szenvedéseitől mint ápolni valakit hetekig vagy akár évekig. Ha elfogadjuk az eutanáziát akkor hol húzzuk meg a határt? Mennyi az a szenvedés amit még elvisel az ember és mennyi az amikor már eutanáziát alkalmazunk? Abból is látszik hogy a kegyes halál rossz dolog hogy ilyen határt nem lehet megállapítani.

Szóval én egyedül állatok esetében tudom elfogadni.

2011. nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, én is a határ meghúzása miatt írtam hogy nehéz kérdés. Illetve azért is nehéz kérdés, mert a tudomány nem volt ilyen fejlett, száz éve ez nem sok embernek jutott eszébe. Senkit nem tartottak gépek életben. Kisebbek voltak a balesetek közutak és kamionok stb. híján bár a gyárak gépesítésével rengeteg baleset adódott, de azok inkább karok és lábak veszteségei voltak, nem darabokra roncsolt tüdők meg koponyák.


Szóval régen többen haltak meg, mint most, és ennek a kérdésnek tényleg nem lett volna sok értelme pár száz éve. Fura, nem?

Freya

2011. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!