Hittanon tanultuk h Jézus id. E.7-ben született vagyis már 2018-ban vagyunk. Ez igaz? Ezek szerint megúsztuk a világvégét? :D
Nem tudjuk, hogy Jézus mikor született.
A betlehemi csillagot azonosítják egy olyan bolygóegyüttállással, ami Kr. e. 6-7 körül történt.
Ez viszont csak azt jelenti, hogy Jézus valószínűleg nem 2011, hanem 2017, vagy 2018 éve született. Ettől még viszont 2011-et írunk, mert ez az időszámításunkon nem változtat.
A maja naptárat pedig ehhez igazítják. Kezdőpontja Kr. e. 3671-ben van, talán augusztus 11-én, de ez nem biztos. Vagyis ahhoz köze sincs, hogy Jézus valójában mikor született.
Egyébként meg világvégéről a maják soha nem ejtettek egy büdös szót sem, úgyhogy ezt sürgősen felejtsd el!
majd tanuljátok ezt is hittanon, Mt,25,13 :
Legyetek hát éberek, mert nem tudjátok sem a napot, sem az órát.
Szia!
Jézus születésének időpontjára vonatkozóan két támpontot találunk az evangéliumi leírásokban. Az első támpont Lukács evangéliuma 2:1-6. verseiben olvasható. Arról értesülünk itt, hogy akkor született Jézus, amikor anyja és férje József Betlehembe mentek adóösszeírásra, amelyet Augusztus császár rendeletére Cirénius (Quirinus) szíriai helytartó valósított meg. Valószínűleg arról a vagyonösszeírásról van szó, amelyet ie. 8-ban rendelt el Augusztus. Mivel Júdea római provincia volt, így pontosan nem tudható mikor érte el a rendelet végrehajtása Palesztinát.
A másik támpont Máté evangéliumának leírása a Heródes-féle gyermekgyilkosságról, amelyből megtudhatjuk, hogy Nagy Heródes még élt, amikor Jézus született, de nem sokkal azután meghalt. Josephus Flavius részletesen leírja Heródes halálának körülményeit A zsidók története című művében. Többek közt azt is említi, hogy a király egyik utolsó rémtette idején holdfogyatkozás volt Jeruzsálemben. Nem sokkal ezután húsvét ünnepe előtt meghalt Heródes. A csillagászok pontosan meghatározták, hogy Jeruzsálemben ie. 4. március 12-én volt holdfogyatkozás a húsvéti ünnephez közel eső időben, Heródes valószínűleg április legelején halt meg. Az evangéliumi leírások alapján számításba kell vennünk, hogy Jézus születése után mintegy 40 nappal történt az elsőszülöttként való bemutatás a templomban, éppen ez idő tájt lehetett a napkeleti bölcsek látogatása, mindezek után menekült József a családjával Egyiptomba, és miután bizonyos időt töltött ott, szerzett tudomást Heródes haláláról.
A felsorolt eseményeknek mind ie. 4 április eleje előtt kellett történnie. Ezek az adatok vezetnek el Jézus születése időpontjának megközelítő pontosságú meghatározásához, amely ie. 5 ősze lehetett.
Üdv. Péter
Péter jól leírta, a mai tudományos álláspontot.
Ez viszont azon nem változtat, hogy a 2012. december 21-i dátumnak köze sincs Jézus születéséhez.
Ismerjük a maja naptár kezdőpontját és végpontját és azokat számoltuk át a mi időszámításunkra.
Ha a keresztény-éra kezdőpontja 5 évvel korábban lenne, akkor a maja "világvége" dátuma nem 2012, hanem 2017. december 21-ére esne. Ha meg 7 évvel korábban kezdődött volna a keresztény éra, akkor 2019. december 21-re.
Ugyanis nem tudjuk, mikor született Jézus. Csak a VI. században (ha jól emlékszem 535-ben, de javíts ki, Péter, ha tévednék) találták ki azt, hogy nehogy már egy keresztényüldöző császár trónra lépésétől számítsuk az időt mi, keresztények (Diocletianusi éra, ami még a VI. század elején is általános volt). Ehelyett kitalálták, hogy legyen a kezdőpont Jézus urunk megtestesülése. Igen ám, de ez mikor történt. És akkor kiszámoltak valamit, ami mára bebizonyosodott, hogy jó eséllyel hibás. Viszont az Egyház mindig is annyira konzervatív volt, hogy ezt nem változtatta meg. (Nem is nagyon volt rá oka, mert azóta sem tudjuk pontosan, mikor született Jézus.) A protestánsoknak meg volt jobb is, amit meg kellett reformálni.
Sziasztok!
Kijavítalak: 525. ;-)
Üdv. Péter
Oké. Köszi.
Akkor ezt megjegyzem. :D
anonimanna válasza:
A december 24. nem véletlen (de majd Péter javít, ha nagyon tévedek : )
A dec. 21 – ére eső téli napfordulóhoz tették. Ez jó: a kozmikus szimbólumok fátylaiban jelennek meg a láthatatlan princípiumok, és egy megnyilvánuló szakrális ünnepnek is ezzel szinkronban kell lennie. Maga a szakrális ünnep- az átélés szinkronicitásával, bizonyságával az egyik legerősebb istenbizonyíték a hívő számára. Ezért fontos, azoknak, akik hiszik, Jézus a Krisztus. A szakrális ünnepekben ritmus van , az Egy, a kozmosz ritmusa lüktet át a hívő szívekbe, élő eleven átélésben, nem mindegy mikor, hol és hogyan történik. Azért 24 éjfél, mert az akkorra már tapasztalható is, a FÉNY születése - előtte inkább csak a csillagászati számításokból tudható. A legnagyobb sötétségből – a legnagyobb világosság születik.
A VILÁG VILÁGOSSÁGA.
Őáltala ővele és őbenne nyer értelmet a világ, az ember, az élet a halál.Feltámadó lelkünk fény Krisztusa. Az éjszakából születik a nappal. Ahol a legnagyobb a sötétség, ott a legnagyobb [erejű] a megjelenő világosság. És ez nem csak időben érvényes, hanem a térre, a helyre, statikusan (mint, ahogy az idő dinamikusan) , ahol a legnagyobb volt a baj, ott megnyilvánult a Legfőbb Jó.
* * * * * * *
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!