Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igazi vagy hamisitott a...

Igazi vagy hamisitott a Toronoi lepel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 15:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


A Biblia leírása szerint egyértelműen kijelenthetjük, hogy a lepel nem Jézus Krisztus halotti leple!

Lukács evangéliuma szerint:

Lk 24,12 "Péter azonban felkelvén elfuta a sírhoz, és behajolván látá, hogy csak a lepedők vannak ott; és elméne, magában csodálkozván e dolgon."

Még hitelesebb Jánosnak, mint szemtanúnak a leírása:

Jn 19,40 "Vevék azért a Jézus testét, és begöngyölgeték azt lepedőkbe illatos szerekkel együtt, a mint a zsidóknál szokás temetni."

Jn 20,5-7 "És lehajolván, látá, hogy ott vannak a lepedők; mindazáltal nem megy vala be. Megjöve azután Simon Péter is nyomban utána, és beméne a sírba: és látá, hogy a lepedők ott vannak. És a keszkenő, a mely az ő fején volt, nem együtt van a lepedőkkel, hanem külön összegöngyölítve egy helyen."

Úgy gondolom ezek a leírások egyértelművé teszik, hogy Jézus Krisztusnak nem egy halotti leple volt (mint pl. a torinoi lepel), hanem több, méghozzá a fején volt egy keszkenő is!


Üdv. Péter

2011. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, de az hogy több lepel volt, nem jelenti azt hogy nem volt egy darab, amely közvetlenül a testét fedte. A szemfedél, vagy az arcot fedő kendő is sokszor egy mintákkal teleszőtt kendő volt, amit a lepelbe csavart testre tettek felülre.
2011. okt. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Jaj, nehogy elkezdjetek veszekedni, légyszi... :)

Épp az előbb tört rám a vihogógörcs, hogy milyen "egységesek" a válaszok.

Szerintem oly mindegy, hogy valódi-e vagy nem... Nem? :)

2011. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Bocsi, de az hogy több lepel volt, nem jelenti azt hogy nem volt egy darab, amely közvetlenül a testét fedte. A szemfedél, vagy az arcot fedő kendő is sokszor egy mintákkal teleszőtt kendő volt, amit a lepelbe csavart testre tettek felülre."


De ha a fején volt egy kendő, akkor nem azon kéne lennie az arcának? Másképp: a torinói lepelről hiányoznia kéne az arcnak.

2011. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A "szemfedőt" a testet fedő lepel fölé tették. A lepel az egész testet burkolta.
2011. okt. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Mennyire igazad van, meggyőztél. Most már csak azt kell cáfolnod, hogy miért 1200 évvel Jézus halála után keletkezett.
2011. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Eszembe sincs meggyőzni. Csak érdekesség. Ja, és maga az anyag első századi Palesztinából származó szövet. A megvizsgált rész a szegélyrész amit később toldottak be. További érdekesség, hogy egy magyar kódexben is felbukkan a rajza.

Persze édes mindegy mikor keletkezett,lehet hogy nem eredeti, de akkor is különös, hogy nem tudnak rájönni, hogyan készült.

2011. okt. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Őőőő, nem, a megvizsgált rész nem később hozzátoldott. Annyi bizonyos, hogy valóban Palesztinából származik, abból a korból amikor a kereszteshadjáratok zajlottak és még a romlott kecsketejet is el lehetett adni a lüke kereszteseknek mint Szűz Mária anyatejeként.
2011. okt. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
A legújabb kutatások szerint valóban Jézus halotti leple.A radiokarbonos vizsgálat már 1981-ben is elavultnak számított.Nagy hibája, hogy filmréteget képez a tárgyon, és így akár 1000 éves differencia is adódhat vizsgálat közben a tárgy korára nézve.Hiába vizsgálta eddig bárki, soha senki nem tudott arra válaszolni, hogy miként került a képmás a lepelre.
2011. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Ajánlom figyelmedbe Víz László - A torinói halotti lepel és korának meghatározása című könyvet. Rengeteg dolog kiderül belőle. Nagyon érdekes. De ez a tudományos megállapítások miatt, meg a mellette szóló érvek miatt leginkább a torinói lepel hitelessége felé hajlik tudományos szempontból. A C14-es vizsgálatokról is van benne szó. Annak idején nem volt túl megbízható... De ez benne van a könyvben is, hogy milyen dolgokban tévedett már a C14-es vizsgálat.
2012. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!