Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik szektában higgyek?

Melyik szektában higgyek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 1. 16:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
81%
bocsi tévedetem a szekta szó "követni"-t jelent. De a meglátásom a szó megítélésével kapcsolatban nem tévedés.
2009. máj. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
37%

Jah és a Wicca-sok és hasonlók meg sztem olvassák el ezt!

Mózes V.könyve 18,9-15

"9. Mikor te bemégy arra a földre, a melyet az Úr, a te Istened ád néked: ne tanulj cselekedni azoknak a népeknek útálatosságai szerint.

10. Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a , tűzön se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló;

11. Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző;

12. Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli, és ez ilyen útálatosságokért űzi ki őket az Úr, a te Istened te előled.

13. Tökéletes légy az Úrral, a te Isteneddel.

14. Mert ezek a nemzetek, a kiket te elűzesz, igézőkre és jövendőmondókra hallgatnak; de tenéked nem engedett ilyet az Úr, a te Istened.

15. Prófétát támaszt néked az Úr, a te Istened te közüled, a te atyádfiai közül, olyat mint én: azt hallgassátok!"

2009. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
80%
Ne szektában higgy,hanem a szeretet erejében!
2009. máj. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
48%
"Ne szektában higgy,hanem a szeretet erejében!" Nah jó megközelítés, aki amúgy Isten.:) Mert Isten úgy szerette e világot, hogy egyszülött fiát adta értünk,hogy aki hisz őbenne el ne vesszen" Szerintem egyikünk sem tudna ennyire szeretni.És ebből a szeretetből én is kaptam egy morzsát:)
2009. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
73%

A szektákra jellemző, hogy rendszerint valamilyen nagyobb csoportról, közösségről �vágták le'' (secare = levágni) magukat, leszakadtak. A szektáknál általában felismerhetjük előbb-utóbb zártságukat, kizárólagosságukat, homogenitásukat, türelmetlenségüket, sőt gyakran erőszakosságukat( pl Jehova Tanúi, Hit Gyülekezete stb)

Ilyenekhez szerintem nem érdemes csatlakozni. Veszélyben leszel(többféle szempontból


Melyik a legdurvább szekta? "Szerintem Jehova Tanúi

"Egy olyan közösség, ami Istenre hivatkozva tiltja a vérátömlesztést, és ezzel emberek életben maradását... szerintem csakis egy istentelen szekta lehet.


Több hitelesnek tűnő tanulmányt olvastam arról, hogyan hamisítják meg a Biblia szövegét.


A Biblia tanításának állítják be saját tanításaikat, melyek homlokegyenest ellenkeznek a Biblia és minden keresztény felekezet tanításával."

2009. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
57%

honnan tudja valaki biztosra, hogy mi történt igazából több ezer évvel ezelőtt?

Akkoriban az emberek mindent elhittek, nem voltak akkora átb*szások mint most. az akkori emberek tapasztalatlanok voltak ilyen téren, manapság már nehezebb becsapni minket.

A több ezer év előtt élt társadalomban, pedig volt egy okos ember, aki rájött, hogy mekkora bizniszt lehet csinálni a hitből.

Természetesen hittek neki, és a mai napig hisznek korunk emberei.

vagyis ebből a szempontból semmit nem fejlődtek az emberek (aki meg elkezd gondolkodni, hogy lehet mégsem az történt amit mondanak, az Istenkáromló, és bunkó), ugyanúgy elhisznek naivan mindent, bármi is az, a lényeg, hogy legyen miben hinni(pedig lenne, csak egyszerűbb amit elédraknak, mint magadnak utánajárni, kicsit gondolkodni)

azért ez nem semmi

2009. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
ez kimaradt: * egyszerűbb azt elfogadni
2009. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
80%

Ki kérem a gyülekezet és a magam nevében is azt, hogy erőszakosak vagyunk!Senki nem erőlteti, hogy nézd a Vidám vasárnapot vagy, hogy elgyere.Ugyanakkor bárki eljöhet és semmilyen kötelezettsége nincs!Egyáltalán nem vagyunk zártak!De a Biblia is ír, a hívők belső közösségéről. Hogy szíve-lelke egy vala.(Apcsel 4,32-35)Ugyanakkor, azt is írja, hogy ahol a ketten vagy hárman összejönnek az Úr nevében ott van közöttük! Nem írjuk át a Bibliát, nem teszün hozzá és nem hisszük máshogy.Először utána kellene nézni a dolgoknak, mielőtt ilyeneket írsz!Ezért szakítottam el magam a világtól!Mert mi megy itt? Lázadás! Az első lázadó egy nagyon szép kerub volt, nem nehéz kitalálni ki az!Fellázadt, magával vitte az angyaloknak egy részét,és levetetett és munkálkodik a világban, aki persze hagyja magát.(Ésaiás 14, Ezékiel 28) De aki az Urat keresi, az felett nincs hatalma.(91.zsoltár)És épp ezért vannak azok támadva akik igazán hisznek! Azt írja a Biblia is, hogy aki nem szakítja el magát a világtól, abban nincs meg az Atya szeretete.(János I.levél 2,15-17)

Lukács 21,18 "És gyülöletesek lesztek mindeki előtt az az én nevemért."János I.levél 3,13 "Ne csodálkozzatok atyámfiai, ha gyűlöl titeket a világ!"

És Jézus ezt mondta:Máté 4,17Térjetek meg, mert elközelgett a mennyeknek országa!

Nem a gyülekezethez tértem meg!Hanem Jézushoz!János I levél 5,12 "A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban."

Péter közönséges levele 4,1-7 "1. Minthogy azért Krisztus testileg szenvedett, fegyverkezzetek fel ti is azzal a gondolattal, hogy a ki testileg szenved, megszűnik a bűntől,

2. Hogy többé ne embereknek kívánságai, hanem Isten akarata szerint éljétek a testben hátralevő időt.

3. Mert elég nékünk, hogy életünk elfolyt idejében pogányok akaratát cselekedtük, járván feslettségekben, kívánságokban, részegségekben, dobzódásokban, ivásokban és undok bálványimádásokban.

4. A mi miatt csudálkoznak, hogy nem futtok velök együtt a kicsapongásnak ugyanabba az áradatába, szitkozódván.

5. A kik számot adnak majd annak, a ki készen van megítélni élőket és holtakat.

6. Mert azért hirdettetett az evangyéliom a holtaknak is, hogy megítéltessenek emberek szerint testben, de éljenek Isten szerint lélekben.

7. A vége pedig mindennek közel van. Annakokáért legyetek mértékletesek és józanok, hogy imádkozhassatok." És a Bibliai időszerű és nem emberek találták ki, hanem Isten ihlette meg őket, hogy leírják:

Máté 24,35-4235. "Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak.

36. Arról a napról és óráról pedig senki sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.

37. A miképen pedig a Noé napjaiban vala, akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.

38. Mert a miképen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, a melyen Noé a bárkába méne.

39. És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.

40. Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

41. Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

42. Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok. " Semmikép nem múlnak el az Ő szavai, azaz a Bibliában leírtak,de el fog jönni Jézus és megítéli azokat akik őt nem követték! János ev.14,6 "6. Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

"23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk."

A Biblia Isten szavai, maga Jézus: II. Timóteus levél 3,16"16. „A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre” ISTENTŐL IHLETETT!

II. Péter levél 1, 20-21 20.„Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból.”

21. „Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei.”

És Jézusról még mondott, Keresztelő János:Hogy ugyan ő most vízzel keresztel,de aki utána jő, a saruját sem méltó leoldani, aki keresztelni fog Szent Lélekkel és tűzzel!És mikor töltekeztek be először Pálék a Szent lélekkel?(vígasztalónak is írja a Biblia)Pünküsdkor amikor már Jézus felment az Atya jobbjára.És ez nem változott azóta sem!János ev.3,5-7 "5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek."

Istent lélekben kell hinni nem, test szerint!János ev.4,24 Ha a világra figyelsz és materialista vagy akkor ezt nem is értheted!Mert Isten természetfölötti és nem látható!De aki hisz benne az meg fogja látni!És nem fordítva! Mert a világ elmúlik majd és vele együtt azok is akik a világ szerint éltek!Ez is bele van írva a Bibliába!És nem szektában kell hinni, hanem Jézusban, mert Ő az ablak, az Út stb...

A gyülekezetbe járás, meg azért hasznos, mert épülni lehet hitben! Ugyanis minden gyülekezetnek voltak apostolai vagy prófétai.csak meg kellnézni akik az evangéliumokat írták.Nem csak hittek úgy maguknak otthon! És a vallásosok,már ott rontják el, hogy szobrokat emelnek és azt hiszik Isten a templomban található meg a plékrisztus elé térdelve:

Apcsel: 17,24-31 "


24. Az Isten, a ki teremtette a világot és mindazt, a mi abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.

25. Sem embereknek kezeitől nem tiszteltetik, mintha valami nélkül szűkölködnék, holott ő ád mindeneknek életet leheletet és mindent;

26. És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejöket és lakásuknak határait;

27. Hogy keressék az Urat, ha talán kitapogathatnák őt és megtalálhatnák, jóllehet bizony nincs messze egyikőnktől sem:

28. Mert ő benne élünk, mozgunk és vagyunk; miképen a költőitek közül is mondották némelyek: Mert az ő nemzetsége is vagyunk.

29. Mivelhogy azért az Istennek nemzetsége vagyunk, nem kell azt gondolnunk, hogy aranyhoz, vagy ezüsthöz, vagy kőhöz, emberi mesterség és kitalálás faragványához hasonlatos az istenség.

30. E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:

31. Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból."

Igen sokat idéztem,de tudtam honnan kell és értem is, nem csak magyarázok itt semmi nélkül.De senkit nem akarok meggyőzn, viszont jogom van megvédi magam, ugyanis ezzel engem is támadtál! A te dolgod mit csinálsz,de mindenkinek számolnia kell a dolgaival amiket művelt.És az is meg van írva, hogy bárki aki megbotránkoztatja az ővéit (Jézus követőit) az kivettetik a külső sötétségre, ahol lészel sírás és fogcsikorgatás!

Pál level Róm. 14,17

"Mert Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és SZENT LÉLEK által öröm"

A Biblia többször írja, hogy Isten és az Ő Fia örökkévaló és változhatatlan!Tehát minden ami le van írva igaz!Mert Jézus az Ige!Tehát ami a Bibliában van!János ev.1,

" 1. Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge. "

"14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.

15. János bizonyságot tett ő róla, és kiáltott, mondván: Ez vala, a kiről mondám: A ki utánam jő, előttem lett, mert előbb volt nálamnál."

És jééé mennyi mindent írtam és mind a Károli féle Bibliafordításból van !Nem másból!És nem csak leírom, hanem hiszem is és meg is cselekszem!Máté 7,21

Ennyi:)

2009. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
67%
nincs már egy önálló gondolatod sem, na ezért agymosás :DD
2009. máj. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
94%
higyhjál Jézus Krisztusban.. 2aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül"
2009. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!