Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik szektában higgyek?

Melyik szektában higgyek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 1. 16:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
83%
A tehetségben, a tudásban, a műveltségben, a férfiasságban/nőiességben és legfőképp magad hasonló tulajdonságaiban higgyél!
2009. máj. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
43%
Legyél kereső. Olvass mindenféle filozófiákat, kipróbálhatsz szektákat is, nem kell félni tőlük. Én már vagy ötfélében voltam, nem ettek meg sehol, és boszorkányégetés sincs már. Csak figyelj, tapogatózz a lelkedben, hogy hol érzed azt, hogy a jó helyen vagy. Ha valami gikszer van valahol, állj odébb. Nem csak szekták vannak, ott van Lao Ce, Buddha, a szufi vallás, stb.
2009. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
egyikben se! egyszerűen légy önmagad szekták nélkül!
2009. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
55%
Azért ez egy eléggé egyoldalú eszmefuttatás volt. Semmiben nem hinni. Olyan jó ez? Olyan egyszerű? Nem valami nihil ez?
2009. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
90%
9:35 vagyok, ha az előző kérdés nekem szólt, nem azt mondtam, hogy semmiben se higyjen, hanem azt, hogy egyik szektában se! van különbség :)
2009. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
75%

a szcientológiát ki ne próbáld! Meg elég sok van, amivel nem érdemes kapcsolatba kerülni...


Amúgy nem tudom, hogy ma magyarországon szektának számít-e vagy elfogadott vallásnak, de aminek azért talán hihetsz(én is hiszek nekik nagyrészt)

az a WICCA (van aki zöld boszorkányságnak nevezi)

2009. máj. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
90%
Párszor elmentem szcientológia oktatásra, tetszett, de mindánáron azt akarták, hogy vegyem meg annak a R.L.Hubbard(?) nak a könyvét nagy pénzért. Így aztán mégséztem.
2009. máj. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem ha ezt a kérdést itt fölteszed, már nagy a baj...

Egy ember ha nem tudja eldönteni, miben higgyen, utánajár a dolgoknak, érdeklődik, tapasztal, keres, és a végén megállapodik. Vagy keres tovább.

De egy szekta... már az elnevezés is aggasztó... Meg aztán nem is a szektáBAN és egyházBAN, vallásBAN kell hinni, hanem abban, akiben a szekta/egyház tagjai, vallás követői hisznek.

Ez a keresztyéneknél a három-egy Isten. "Higgyetek Istenben, higgyetek énbennem" - mondja Jézus.

Ennyit erről.

2009. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
60%
pfff... Csak a háromság hamis, Istent gyalázó tantételét tanítók szavainak ne higyj. Nem bibliai tanítás.
2009. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
37%

Ne szektában higyj! Hanem Jézusban, az Ő halálában feltámadásában és abban, hogy a a vére azért folyt ki, hogy aki hisz őbenne, megvallaja és követi őt az üvözül.A szekta szó amúgy csoportosulást jelent, csak az idők során, meg a sok olyan közösség miatt, ami nem Istent imádására jött létre, eserleg Sátánisták, vagy pénzimádók voltak, így már mindenki rosszra gondol ha ezt a szót hallja.Meg persze ami nem tradicionális és nem emberek által hozott törvényeken alapszik az már nem jó az emberek szemében.De meg van írva: Máté 5,18-19

"18. Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, a míg minden be nem teljesedik.

19. Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen." Olyan helyre menj, ahol a Biblia szerinti életmódot hirdetik és az élő Istent szeretik, ami nem a plékrisztus a templomban, amihez hajlonganak meg csókolgatják.Mert: Apcsel 17,24-31

"24. Az Isten, a ki teremtette a világot és mindazt, a mi abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.

25. Sem embereknek kezeitől nem tiszteltetik, mintha valami nélkül szűkölködnék, holott ő ád mindeneknek életet leheletet és mindent;

26. És az egész emberi nemzetséget egy vérből teremtette, hogy lakozzanak a földnek egész színén, meghatározván eleve rendelt idejöket és lakásuknak határait;

27. Hogy keressék az Urat, ha talán kitapogathatnák őt és megtalálhatnák, jóllehet bizony nincs messze egyikőnktől sem:

28. Mert ő benne élünk, mozgunk és vagyunk; miképen a költőitek közül is mondották némelyek: Mert az ő nemzetsége is vagyunk.

29. Mivelhogy azért az Istennek nemzetsége vagyunk, nem kell azt gondolnunk, hogy aranyhoz, vagy ezüsthöz, vagy kőhöz, emberi mesterség és kitalálás faragványához hasonlatos az istenség.

30. E tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek:

31. Mivelhogy rendelt egy napot, melyen megítéli majd a föld kerekségét igazságban egy férfiú által, kit arra rendelt; bizonyságot tévén mindenkinek, az által, hogy feltámasztá őt halottaiból."

2009. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!