Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen hittanos fogalmazást...

Milyen hittanos fogalmazást irjak erre a témára?

Figyelt kérdés
megtérés és visszatérés? szóval kb arról kéne irni h vannak olyanok akik eltértek a hittől de vissza os tértek hozzá, ha vki tud vmit akkor azt megköszönném :D
2011. okt. 14. 08:35
1 2
 1/13 MarySue ***** válasza:
Ezt most nem értem teljesen...arról kell írni, hogy valakik eltértek a hittől, de visszataláltak. Akkor mit nem tudsz? Ne haragudj, tényleg nem értem, mire gondolsz :D
2011. okt. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A tékozló fiú.
2011. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha fogalmazás: ki is találhatsz egy történetet, hogyan tért el a hittől, majd hogyan talált valaki vissza. Ha inkább esszé: ezeknek az eseményeknek a lehetséges társadalmi, lelki okait próbáld feltárni. Pl. meghalt valakije, de sokat imádkozott érte, mégis szenvedett, de aztán bibliai olvasmányok, beszélgetések, vagy valami személyes élmény (látomás-féle) nyomán ismét visszatért Istenhez. Vagy soha semmi nem sikerült, amibe belevágott, nagy hatással voltak rá bizonyos ateisták művei, semmi olyasmit nem érzékelt, ami bizonyította volna a számára Isten létét, de aztán történt valami, mondjuk balesete volt, szintén nagy hatással volt rá egy mélyen hívő ember műve, stb. Nekünk nem kellett hittanra fogalmazást írnunk, meg hasonlók, pedig szívesen tettem volna, annak ellenére, hogy soha, gyerekként sem hittem Isten létében, Jézus feltámadásában.
2011. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy sokan vagyunk úgy,többször érezzük életünk során, hogy valami folytán (életünkben bekövetkező hirtelen vagy hosszan tartó válság hatására) hitünket ha nem is örökre, de egy kis időre elveszíthetjük. Ilyen krízis lehet egy szeretet személy elvesztése, vagy betegség a családban vagy éppen elveszítjük a munkánkat. És számos olyan eset is szóba jöhet amiben úgy érezzük, hogy teljesen magunkra maradtunk. Úgy érezzük Isten elhagyott minket.

Én Jób csodálatos történetét tudnám felhozni aki az őt ért sok baj és szenvedés hatására Isten félő ember maradt mindvégig. Amikor barátaival beszélget a szenvedés miértjéről nem tudnak rá magyarázatot adni. Viszont bölcsen megállapítják, hogy ahol bezárul egy kis kapu , ott mindig kinyitódik egy másik . csak észre kell vennünk. És ez a másik kapu igen is újra visszavezethet a jó Istenhez!

2011. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

első: fogalmazás kéne

többiek : köszi, de jó lenne ha valaki irni egy hosszabbat :D de bagyon köszi azoknak akik irtak!:))

2011. okt. 14. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor írj egy lányról, aki vallásos családban nőtt fel, ő is hitt Istenben a maga módján, de félig-meddig mégsem tudta elfogadni. Majd elvesztette a kutyáját, meghalt az anyukája, az apukája magába roskadt, elvesztette a hitét, nem vették fel az egyetemre, nem talált munkát, stb, látta, milyen gonosz a földi lét, küzdött a pénztelenséggel, a szegénységgel, a bürokráciával. Aztán egyre többször álmodta azt, hogy az édesanyja fényár közepette beszél hozzá, de halkan, nem érti. Aztán jelentkeznek másfajta látomások is, pl. megy az úton autóval ,este, egyszercsak meglát egy mosolygó embert, aki int neki a kihalt utcán. Visszafordul, de nincs ott senki. Aztán lát egy szerencsétlen kiskutyát, aki hasonlít az ő elvesztett kutyájára. Befogadja, megmenti az életét. Végül ő maga is balesetet szenved, a kiskutya is vele van, és a kutya vezeti hozzá az embereket. Az emberek segítenek neki, kedves az orvos, stb, súlyos a baleset, de felépül. Eközben olyan írásokat talál, ami hasonló esetekről szól - az egyik kórházi szobatársa amikor hazamegy, otthagy neki egy könyvet az elvesztett és megtalált hitről. Mire felépül, visszatér Istenhez, biztosabban. Újra látja azt az embert, akit a kihalt utcán látott, az mosolyog, integet, bólogat. Majd meghallja az édesanyja szavait álmában, azt mondja, hogy szeressen, ez a legfontosabb. Az apjáról is írhatsz, rengeteg lehetőség van. Most felvázoltam egy történetet, ezt, ha akarod, írd le egy jó fogalmazásként :)
2011. okt. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszii de most irják h nem fogalmazás kell hnem beszámoló xDD de azért köszike :)
2011. okt. 14. 10:36
 8/13 anonim ***** válasza:

Megtéréssel kapcsolatban van saját tapasztalatom, de , hogy valaki aki már befogadta Krisztust a szívébe, hogyan képes "eltérni"az számomra elképzelhetetlen, hiszen a megtérés után az Úr munkálkodni kezd az életünkben és személyes kapcsolatunk lesz vele. Velem is történtek rossz dolgok a megtérésem óta, de ezek csak még erősebbé tették a kapcsolatomat Istennel, hiszen ha valamikor, akkor a leginkább a nehézségeinkben, tragédiáinkban van szükségünk segítségre és ki más lehetne nagyobb segítségünk mint Ő. Max. azt tudom, csak elképzelni, hogy mint az én esetemben, valaki vallásosan élt(megtérés nélkül, ez pl katolikusoknál gyakran előfordul/saját tapasztalat/)majd ezt abbahagyja akár hosszú évekre,míg meg nem tér. Viszont ezt nem nevezhetjük visszatérésnek mert előtte nem volt megtérés.

Nézz szét ezen az oldalon, találsz sok megtérésről szóló videót, talán akad köztük visszatérésről szóló is.

[link]

vagy: [link]

2011. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Élettörténet :



Gyermekkoromban a szüleim által sokat jártunk templomba .De az igazi jelentőségét nem éreztem hogy mit jelent az amit Jézusról tanítottak.Mikor felserdültem,a szórakozások a haverokkal teljesen eltávolítottak a szent élettől és elhanyagolni kezdtem Istent.Nem jártam templomba ,inkább a szórakozó helyeken éreztem jól magam.Koncertekre jártunk ,és életemet csak ennek szenteltem.Egy alkalommal a buli napján felborultam autóval,és életben maradtam egy karcolás nélkül megúsztam.De ez sem változtatott semmin.Amikor felnőtté válásom ideje elérkezett ,nem változott az az életstílus amit akkor folytattam.Megismertem azt a férfit aki aztán a férjem lett ,gyermekem született ,de sajnos elvesztettem .Még akkor sem értettem mi történik velem,és Istenhez fordultam.Éreztem hogy valami nincs rendjén a házasságommal ,mert voltak álmaim amelyek figyelmeztettek.De még így sem értettem hogy Isten volt az aki velem volt.Folytattam hát az életemet úgy ahogy régen ,buli- buli hátán a férjem pedig egyre jobban szerette ezt az életet és valósággal belerángatott .Aztán megszületett a fiam akit Imádok és a férjem aki ugyancsak a buli "hőse"volt a gyermekünk mellett bulizott ,és én nem mondtam neki nemet.Aztán egy nagy fordulatot vett az egész életem,mert lerobbant az egészségem és a férjem akkor is csak buliba járt én pedig betegen otthon maradhattam a gyermekemmel.És akkor értettem meg Isten megmentett ,mert a betegségemben meghalhattam volna de Ő nem engedett el,újra megmentette az életemet"a lelkemet".A gonosz kísértései amelyek bennem éltek megölhette volna a lelkemet mindörökre.De Isten mindvégig velem volt,soha nem hagyott cserben.Elváltam és most megértettem mindent amit akkor gyermekkoromban nem éreztem.Isten a legfontosabb az életemben akiben soha nem csalódhatom.

2011. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tippelhetek? Katolikus voltál, igaz?

Mert én igen és hasonló a történetem a tiedhez. Engem is egy betegség döbbentett rá, hogy rossz úton járok.

Sajnos az egyházunkban csecsemőket keresztelnek, de azt nem tanítják meg a gyerekeknek, hogy hogyan lehet az Úrral személyes kapcsolatot kialakítani, így amikor jön a serdülőkori őrület, a gyerekek többsége felhagy a vallása gyakorlásával.

2011. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!