Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet-e reformátusnak és...

Lehet-e reformátusnak és katolikusnak is keresztelni egy kisgyereket? Tiltja-e vmlyen törvény?

Figyelt kérdés
A párom református, én katolikus. Nem tudjuk eldönteni, hogy melyik vallásra kereszteljük fiúnkat, így egyik mellett sem döntöttünk, gondolván, hogy ő majd választ a vallásáról. Viszont egyházi oviba szeretnénk íratni őt, ahol előny a kereszteltség, és nem tudjuk még melyikbe. Azon gondolkodunk, hogy mindkét vallásra megkereszteljük őt, ha lehet, és majd később dönt, hogy melyik áll közelebb hozzá.
2011. okt. 13. 07:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
De ezért van az, hogy gyermekkeresztelésnél a szülők és keresztszülők tesznek hitvallást (Hisztek-e.... Ellene mondottok-e... stb). Persze az emberek nagy részénél valóban csak egy formaság az egész, amit csak a nagymama unszolására csinálnak meg. Ezt a keresztségi fogadalmat megújítják, mikor elsőáldozók lesznek, illetve minden évben nagyszombaton, azaz a húsvéti vigílián, hiszen az Ősegyházban ezen a napon volt a keresztelő mindig.
2011. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Tzsitelt 11:59-es válaszoló!


Mivel én is Katolikus vallású voltam kb 20 évig, illetve a családom egy része még most is az, így hidd el, nagyon jól ismerem az olyan Katolikus szokásokat, mint az első áldozás és a többi...


Ezek azonban nincsenek összhangban a Biblia tanításával, Jézus nem adott ilyen parancsot nekünk. Persze nem kárhoztatok senkit, aki ezeket a szokásokat megtartja az ő dolga. Másrészt, az hogy mi az Ősegyház megint egy más kérdés... Ha arra gondolunk, amely az apostoloktól indultak el és tartott a IV. század elejéig, akkor tudhatjuk hogy ilyen gyermekkeresztségnek, meg első áldozásnak stb...nem volt helye a Kereszténységben.


Ha azonban a IV. század eleje utáni kereszténységet nézzük, amikor a keresztények egy része elfogadta a poltikai hatalmat, és Konstantin császárral megalakult az az egyház amely magát egyetemesnek, vagyis Katolikusnak nevezi akkor már más a helyzet. A Jelenések könyve erre egyébként nagyon jól rávilágít.


Másrészt meg én senkinek sem akarom megmondani hogy mit tegyen, csak a véleményemet írtam le a gyermek érdekében.

2011. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Kedves 12:11!


Egyrészt a Katolikus Egyház nemcsak a Bibliára támaszkodik, vannak más fontos dolgok is a Biblián kívül, pl. a Szenthagyomány.


Másrészt miért csak a Katolikus Egyházat említed? Hiszen minden normális keresztény történelmi egyház a gyermekkeresztséget gyakorolja (római katolikus, görög katolikus, református, evangélikus, unitárius) Ezek az egyházak szerintem az évszázadok alatt olyan képzett teológusokat és hithű keresztényeket neveltek, hogy talán csak jobban tudják az igazat, mint ezek a néhány éve alakult újabb "egyházak".

2011. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt 12:17-es válaszoló!


Tisztában vagyok a mai Egyházak álllapotából, Isten ugyanis több ezer évvel ezelőtt az Ő Igéjében megjövendölte hogy mire lehet számítani Krisztus második eljövetele előtt ezzel a témával kapcsolatban.


Teljesen tisztában vagyok azzal is, hogy fontosak a Szenthagyományok, azonban itt megkérdőjelezném hogy milyen hagyományok? Amikor a Szabadító a földön járt, akkor teljesen egyértelművé tette azt, hogy milyen hagyományokat kell megtartanunk és ezzel nincs is semmi bajom. Azonban az már más kérdés, hogy az emberek olyan hagyományokat is behoztak a Kereszténységbe, amire nem áll rendelkezésünkre Bibliai alap. Az Úr pedig Mózás által egyértelműen kijelentette:


"Semmit se tegyetek az ígéhez, a melyet én parancsolok néktek, se el ne vegyetek abból, hogy megtarthassátok az Úrnak, a ti Isteneteknek parancsolatait, a melyeket én parancsolok néktek." (5Móz 4,2)


Az általad említett teológusokkal, és hithű keresztényekkel addig nincs gond, aíg az Isten törvényét oktatják, és nem olyan parancsokat, amelyeket ők találtak ki. Erre a hiábavaló Istentisztelere maga a Drága Messiás hivatkozik:


"Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai."


Az igazat, pedig nem emberektől tudhatjuk meg, hanem egy másik helyről, amire szintén Jézus hivatkozik:


"Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság." (Ján 17,17)


Azt hiszem ebből teljesen világossá válik, Isten szemében nem az számít, hogy egy Egyház mikor alakult meg, hanem az, hogy mennyire tatja meg az Isten törvényeit, amire a Jel 12,17 is utal.

2011. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

13:33!


Ha rászánnék egy kis időt, én is elővenném a Bibliát, keresgélnék benne egy kicsit, és biztos hogy ki tudnék ragadni én is néhány mondatot, amellyel a saját igazamat alátámasztom. Szerintem a Gyakorikerdesek.hu nem egy idézetgyűjtemény, hanem a válaszolók véleménynyilvánításának, információátadásának a helye...

2011. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


Ha atesita ember vagy, akkor boldog lennék hogyha rásznállál egykis időt, és elővennéd a Bibliát. :-) Ha hívő embernek tartod magad akkor is boldog lennék, viszont, itt már meglepődnék, mert így hívő embernek illene tudni, hogy a hite egyetlen alapforrása a Biblia lehet, amelyet az Isten Lelke ihletett (2Tim 3,26)


Másrészt meg a Kereszténységgel kapcsolatos kérdésekben természetes hogy a Bibliát veszem elő, mivel Jézus Krisztus is arra nevelte az embereket hogy a Biblia legyen a mérték:


"Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva" (Máté 4,4)


"Ő pedig monda annak: A törvényben mi van megírva? mint olvasod?" (Lk 10,26)


"Ő pedig monda nékik: Nem olvastátok-é," (Mt 12,3)


És még számtalan igehelyet lehetne említeni. Én csupán arra akartam célozni, hogy a Kereszténységgel kapcsolatos kérdésekben én a Bibliához ragaszkodom, ahogyan Krisztus tanította, és ez így lenne illendő másnál is. Ezt természetesen nem várom el hogy másnál is így legyen ha nem akarja, de ez a Biblikis álláspont amit képviselek.


Aztán hogy ezzel egyet ért-e valaki, vagy elveti, az már a lelkiismeretére van bízva ^^


Minden jót kívánok!

2011. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Pontosabban: (2Tim 3,16) ^^"
2011. okt. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A keresztség egy. Reformátusoknál és katolikusoknál is.
2011. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Amint írták már többen: egy keresztség van, ha valóban azt akarjátok, hogy a gyerek döntse majd el, katolikus vagy református legyen-e, mindegy, hol keresztelitek meg. Viszont azt tudnotok kell, hogy mindkét felekezetnél a szülőknek ígéretet kell tennie, hogy úgy nevelik a gyermeket, hogy később önként tegyen vallást hitéről, ergo Istenről beszélni kell neki, legalábbis meg kell ígérni, hogy így fogtok tenni, különben nem keresztelik meg.


Én ref. voltam és kat. lettem, nem kellett újra megkeresztelni, lévén hogy a keresztség egy.

2011. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ. Tehát keresztség csak egy van és ezt elviekben a református is és a katolikus is elfogadja.

Mindezek alapján felteszem a kérdést:

Ökomenikus keresztelő van???

2011. okt. 14. 07:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!