Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » ! KERESZTÉNYEK! Milyen pályát...

! KERESZTÉNYEK! Milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés
Olyan szakma kéne amivel vihetem valamire és nem áll a (keresztény) hitem útjába. Jövőre fogok érettségizni. Neked mi a foglalkozásod?
2011. szept. 17. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy van olyan szakma, ami a hited útjába állhat. Jó, mondjuk ne legyél abortuszokat végző nőgyógyász, vagy ilyesmi, de amúgy nem hiszem, hogy van olyan szakma, amit Isten csontból utálna.

Szerintem pl postásként is lehet ugyanúgy Istennek szolgálni, mint lelkészként. Nem a forma a lényeg, hanem a tartalom - hogy mivel töltöd meg. Bárhova sodor is az élet, mindenhol akadnak emberek, akiknek enyhíthetsz a szenvedésein, és akik számára továbbíthatod Jézus szeretetét.

Pszichológus leszek amúgy.

2011. szept. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha élő hited van, Istent kérdezd!
2011. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Sághegyi Csaba ***** válasza:
59%
Ez nem igazán hit kérdése. Amit nagyon szeretsz csinálni, az a te asztalod. Ha lehetséges, hozd ki belőle, amit lehet. Ha semmiképp nem lehet belőle megélni, akkor olyan szakmát keress, amit nem utálsz, és mellette hobbiból csináld, amit szeretsz.
2011. szept. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy elolvastam a megjegyzésed, ez jutott eszembe:


"Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti. Nem szolgálhattok Istennek és a Mammonnak."


Nem azt mondom, nem kereshetsz jól és tarthatod meg a hited, mert ez csak rajtad múlik. Olyan szakot válassz, amire késztetést érzel, amit tudsz, és akarsz is csinálni. Ha még fogalmad sincs róla, mihez akarsz kezdeni (ahogy ilyenkor nekem se volt), akkor figyeld az apró jeleket, mérd fel az erősségeid, és abba az irányba menj tovább.


Lány létemre mérnök informatikusnak tanulok, mert engem erre az útra vezetett Isten (ateista mondaná, hogy véletlenül keveredett ide, eredetileg fel sem merült ez a szak bennem, sőt, ez az egyetem se, de miután belekezdtem, rájöttem, hogy az ország legjobban fejlődő egyetemére kerültem, ahonnan a legjobb lehetőségeim vannak ebbe az irányba, valójában tényleg ezt akarom, és mindig is ide akartam kerülni), egy mellékes velejárója a biztos állás és magas kezdő fizetés. Szinte minden szakról tudnék mondani valakit, aki mélyen vallásos, szóval tényleg csak rajad múlik.


Arra azért vigyázz, hogy ne menj büfészakra :)

2011. szept. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jó! :)

amúgy miért ne mehetnék büfészakra?

2011. szept. 17. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Ne legyél nőgyógyász, hogy ne kelljen abortuszokat végezned... Ne legyél olyan szakember, akinek a mindennapi munkássága szembemegy az erkölccsel. Isten előtt minden kedves, ami becsületes, és ahol nem teszel tönkre életeket...
2011. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bizonyára van már valami elképzelésed arról, hogy mi az, ami érdekel. Ha több is van, az nem baj. :)

A másik fontos szempont a tanulmányi teljesítményed, hiszen a jegyekből keletkeznek a felvételi pontok (meg majd az érettségiből; ill. van több variáció is, pl. lehet duplázni). A felvi.hu-n meg tudod nézni az idei ponthatárokat, ill. a becsült jegyek alapján tudsz saját pontot is számolni.


Az a fő, hogy ne olyan foglalkozásod legyen, ami egyértelműen ellentétes a kereszténységgel. Mint már írták, pl. az abortusz miatt kockázatos a nőgyógyászat; bár én úgy tudom, már nem kötelező vállalni. /Volt egy elég nagy balhé több évvel ezelőtt abból, hogy egy keresztény orvos megtagadta a magzatgyilkosságok elvégzését./


Nem javasolnám a vendéglátóipart sem, mivel abban a közegben, különösen az éjszakai életben pillanatok alatt le lehet zülleni /alkoholizmus, stb./. Ezen felül fizikailag is igen fárasztó a dolog, az egészségkárosodás már aránylag fiatal korban bekövetkezhet.


Szintén nem találom jónak azokat a szakmákat, amelyekben nyilvánvalóan csak "ügyeskedéssel", azaz ilyen-olyan csalásokkal lehet boldogulni.


De ha leírnád, hogy kb. milyen szakmákban gondolkodsz, könnyebb lenne megmondani, hogy veszélytelenek-e, mint találgatni. Humán vagy reál, ezen belül valami konkrétum... :)


Úgy tudom, mostanában a természettudományokat tanító pedagógusokból van hiány; ill. a _jó_ informatikusok munkája iránt van kereslet.


A büfészakok pedig pontosan azért nem jók, mert azokkal nem nagyon lehet vinni bármire is; hacsak nem az a cél, hogy munkanélküliként nézegesse valaki a polcra "kiállított" szakdolgozatát és diplomáját... :)

2011. szept. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A saját érdekedben ne menj büfészakra, legalábbis, ha a szakmádban akarsz dolgozni, mert az életben nem tudsz vele elhelyezkedni :)
2011. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bármi lehetsz, ha ott nem fogsz a hited ellen cselekedni. Ez bárhol megtörténhet. Lehetsz nőgyógyász is :)

Persze ami az erkölcsbe ütközik az kizárva.

2011. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hova lyukadtál ki végül?
2013. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!