Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények kötelesek-e...

A keresztények kötelesek-e betartani a Tízparancsolatot?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 18:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az nem keresztény aki nem tartja be! A keresztény szó a Biblia szerint az az ember aki Jézust követi.És mivel Jézus az ige(János ev.1,1-14), ami a Bibliában leírtakat jelenti,annak követésével lehet kereszténnyé válni.

Máté 7,21-ben is meg van írva mit mondott erről Jézus:"21.Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát."

A tízparancsolat az alap, de emellett Mózes öt könyve és a Biblia egésze körülbelül 363 bűnt említ.Igen-igen!

Persze ezeket nehéz lenne betartani, meg aki be is tartotta azt felragadta az Isten magához, mint Énókhot és még pár embert akikről a Biblia írt.

De a Mózes könyveiben és az Újszövetségben is rengetegszer le vannak írva főbb bűnök.Tehát a 10 parancsolatot az alap,ami több mint 10 amúgy ezekhez még Jézus hozzá is tett.Csakhogy szemléltessem:

Mózes II.könyve 20,1-17

"1. És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

2. Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

6. De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolataimat megtartják.

7. Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.

8. Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.

9. Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

10. De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;

11. Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.

12. Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, a melyet az Úr a te Istened ád te néked.

13. Ne ölj.

14. Ne paráználkodjál.

15. Ne lopj.

16. Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

17. Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé."

2009. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

És amúgy megkeresztelkedni nem kiskorban kell, erről Jézus is beszélt: Térjetek meg, mert elközelgett a mennyeknek országa!Egy kisbaba nem tudja megvallani Jézust!És ez pedig saját döntés, saját akaratból fogadja el a megváltást.

Márk 16,16

"A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik."

Márk 1,15" És mondván: Bétölt az idő, és elközelített az Istennek országa; térjetek meg, és higyjetek az evangyéliomban."

Egy kisbaba nem tud hinni.

És Jézust sem kiskorában keresztelték meg a szüleik, hanem Ő ment oda Keresztelő Jánoshoz és keresztelkedett meg a Jordánban.És azt mondta, hogy így tölt be minden igazságot.

Máté 3,13-17

"13. Akkor eljöve Jézus Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék ő általa.

14. János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?

15. Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert ÍGY ILLIK NÉKÜNK MINDEN IGAZSÁGOT BETÖLTENÜNK. Ekkor engede néki.

16. És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.

17. És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm."

2009. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!