Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincsennek napjainkban...

Miért nincsennek napjainkban remeték?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 03:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak például a Pálosok, ők pl. a Gellérthegyen a Sziklatemplom melletti barlangban laknak, és általában csak misézni járnak ki. De tényleg nincsenek annyira elvonulva.


Az egyház történelmében sokszor fordulnak elő hullámzások. Van, hogy elvilágiasodnak a papok, vagy csökken a számuk (min pl. most), aztán jön valaki, és alapít egy új rendet remetéknek.

2011. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez érdekes válasz volt.Én úgy tudom, hgy a Gellért-hegyi pálosok eléggé komfortos,várszerű, a keleti sziklafalhoz épített kolostorban laknak,élnek.Az "igazi" remeték nem felszentelt papok vagy szerzetesek hanem a közösségtől elvonult magányos életmódot folyató szentéletű emberek(persze lehetnek papok is, és voltak, vannak is mint a válaszokból kiderült.Ezek szerint többféle remetei életmód létezik.
2011. aug. 9. 05:07
 13/17 A kérdező kommentje:

A lexikonok szerint már az is remete aki "magányosan,a világtól elvonultan élő személy".Ez úgy gondolom egy életmód,életvitel,életforma és semmi köze a valláshoz.

Más meghatározás szerint magányosan,Istennek éa a vallási gyakorlatoknak élő ember. Az első remeték a 2-3. sz.-ban jelentek meg, amikor az egyre erősödő keresztényüldözésektől,adóterhektől és a pogány környezet

kísértéseitől félő férfiak és nők Egyiptom,Szíria és Palesztína magányos helyeire menekültek.Az első remete Thébai Szt.Pál volt.A remeték egyedül vagy telepeken éltek,imádkozással,tanulással és kétkezi munkával foglalkoztak.Egyes remeték az aszkézist rendkívüli módon gyakorolták,szűk cellákba vagy barlangokba falaztatták megukat,oszlopok tetején éltek(ezek voltak az un. oszlopszentek és főleg Indiában voltak elterjedve,hónapokig egy oszlop tetején álltak általában mozdulatlanul, az oszlop mellett volt egy hosszú rúd az arra járók azzal vakargatták meg az oszlopszent hátát.)

vagy fához kötöztették magukat.Később közösségekbe tömörültek, így jöttek létre a szerzetesrendek, de Keleten

elterjedt életforma maradt a remeteség is.

2011. aug. 9. 05:54
 14/17 anonim válasza:
Hát sajnos most is vannak mégpedig elég sokan egy részük az erdőben más részük bekötözött a városba Ja és úgy nevezik őket hogy hajléktalanok.
2011. aug. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Vannak, vannak, csak a nagy nyilvánosságtól, tőled-tőlem messze. Lélekben, mert testileg-fizikailag lehetnek ők közel. Sőt, lehet, hogy már találkoztál is velük! Észrevétlenek. A magamutogatást meghagyták másnak. Deni-papi
2011. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ez nagyon romantikus megközelítése a kérdésnek de én nem ilyen remetékre gondoltam (lelki meg hajléktalan) hanem a klasszikus remetékre mint pl. aki a Báthori-barlangban élt és szent életű ember volt.
2011. aug. 15. 11:03
 17/17 anonim ***** válasza:
Indiában a jógik ilyenek. Vannak akik barlangokban meditálnak, nem esznek és inni is alig isznak. Sőt Tibetben is, a hegyekben rengeteg különböző méretű barlang van, a kolostorukat elhagyott szerzetesek élnek itt, és egész nap, meditálnak és imádkoznak, vagy harcművészetet gyakorolnak.
2016. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!