Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Válaszolnál nekem? (kérdéstúlr...

Válaszolnál nekem? (kérdéstúlrövid és nem tudom megfogalmazni)

Figyelt kérdés

Szóval, egy ideig úgy voltam, hogy aha, hiszek Istenben, de ennyi.

Az év elején gondolkoztatott el magam és hogy is mondjam... Nem tudom megfogalmazni, tehát "továbbmennék/mentem". Esténként imádkozom, köszönetet mondok, de valahogy úgy érzem, hogy ez nem elég. Ismernem kéne a teljes "történetet". Úgy gondoltam, hogy nyár végéig elolvasgatom a Bibliát (term. nagyjából ismerem, meg suliban is tanultunk róla) és vasárnaponként elmegyek templomba. Igazából nem is tudom mi a kérdés, megerősítésre várnék. :)

Ja és egy utolsó kérdés. Vagyis kettő. Én ugye élvezem a földi örömöket (nem konkrétan szexre, piára gondolok, hanem mondjuk van egy nagy magyar kedvencem és az ő fellépéseire nagyon sokat megyek), de mértékletes vagyok az nem bűn?

És Krisztus arra tanított, hogy szeressük a felebarátaink és bocsássunk meg nekik. Én sokaknak meg tudok bocsátani, hisz mindenki hibázhat, de van akinek már nem, nyilván nem gyűlölöm, mert mindketten mások vagyunk, őt ezmegaz teszi boldoggá hát tegye, de nem tudom szeretni, se megbocsátani.

Sajnálom, ha hülyeségeket kérdeztem, csak nem vallásos családba születtem és senkivel nem tudok ilyenről beszélni.


2011. júl. 19. 14:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Jajj, szóval: *Az év elején gondolkoztatott el valami
2011. júl. 19. 14:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Örülök annak amit írtál. Úgy gondolom hogy az hogy szeretnéd Istent jobban megismerni az Isten kegyelme (vagy nevezhetjük ajándékának is). Sőt ez tulajdonképpen Istennek az egyik legcsodálatosabb ajándéka, hiszen ilyen módon menti meg az embereket. A többi csoda vagy jel is mind a megtérést vagy a hit növekedését szolgálja.

Koncertre járhatsz nyugodtan, feltéve hogy nem valamilyen kimondottan elvetemült zenekarról van szó :) Ha konkrét zenekart vagy stílust mondasz akkor lehet hogy jobban meg lehetne mondani hogy milyen az a zenekar. Én régebben elég sötét metál zenéket hallgattam, úgyhogy érdekel a téma :)

A megbocsátásról: a megbocsátáskor nem annak teszünk szivességet akinek megbocsátunk, hanem saját magunknak. Azért kell megbocsátani, mert ha haragot tartunk azzal távol tartjuk magunkat Istentől, és elzárjuk magunkat az Ő bocsánatától.


"A mennyek országa hasonlít a királyhoz, aki el akarta számoltatni szolgáit. Amikor elkezdte a számadást, eléje állítottak egyet, aki tízezer talentummal tartozott neki. Mivel nem volt miből megfizetnie, megparancsolta, hogy adják el feleségestül, gyerekestül, minden vagyonával együtt, s úgy fizessen. A szolga leborult előtte, és úgy kérte: Légy türelemmel irántam, s mindent megfizetek neked! Az úr megkönyörült a szolgán, szabadon engedte, s adósságát is elengedte. 28Amikor kiment, a szolga találkozott egy másik szolgával, aki száz dénárral tartozott neki. Megragadta, elkezdte fojtogatni és követelte: Add meg, amivel tartozol! A másik szolga leborulva kérte: Légy türelemmel irántam, s mindent visszafizetek neked! De ő nem engedett, hanem fogta, börtönbe vetette, míg meg nem fizette tartozását. Amikor a többi szolga látta a történteket, igen elszomorodott. Elmentek és jelentették uruknak mind, ami történt. Az úr maga elé hívatta, és így szólt hozzá: Te gonosz szolga! Kérésedre minden adósságodat elengedtem. Nem kellett volna néked is megkönyörülnöd szolgatársadon, ahogy én megkönyörültem rajtad? - Ezzel az úr haragjában átadta a poroszlóknak, míg meg nem fizette mind, amivel tartozott. Így tesz mennyei Atyátok is veletek, ha mindegyitek meg nem bocsát szívből felebarátjának." - Máté 18.21


Úgy tudsz megbocsátani legkönnyebben, ha akarattal kimondod: Istenem kérlek áldd meg X-et (akire haragszol)!

Az nem baj ha az érzelmeid tiltakoznak mert az akarat a fontos, akarattal hozunk döntéseket (szabad akarat), az érzelmek pedig idővel követni fogják az akaratot.


Ha gondolod privátban is nagyon szívesen segítenék.

2011. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Örülök, hogy ilyen szép célod van! :)


Olvasd a Bibliát minden nap, illetve amikor csak teheted! :)


Írtad, hogy templomba szeretnél járni. Katolikus vagy Református?


Az alkoholról annyit, hogy tartsd meg magad, és ne igyál, mert ami kísértésbe visz, és ha egy kicsit is élsz vele (esetedben egy pohárral is iszol), az már bűn. Szerintem.


Kellemes olvasást és minden jót kívánok! :)

2011. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt írtad, hogy a családod nem vallásos. Nekem sem az:) Ezért én azt gondolom, hogy nagyon fontos, hogy találj egy közösséget, ahol beszélgethetsz ilyen kérdésekről (is) és Istenről is. Nem tudom melyik gyülekezethez tartozol: kat./ev,/ref vagy egyéb de mindenképp jó lenne, ha részt vennél ifjúsági órákon vagy bibliaórákon. :) Hidd el ott sok kérdésre választ kapnál... szóban könnyebb ilyesmiről beszélgetni, és a keresztény vallás egy közösségi vallás.


És persze egy jó kis csapat is szokott lenni ez, mivel olyan emberek mennek oda, akiket ez érdekel és hasonló kérdéseik vannak, mint Neked!


Ezért azt javaslom, hogy bátran menj és érdeklődj!


De hogy valamit hozzászóljak a kérdéseidhez is: Gondolj a hamis sáfár történetére! Te is éppen olyan bűnös vagy, mint minden ember Isten mégis megbocsát Neked és szeret Téged, ezért Te is tedd meg ezt embertársaiddal! :)

2011. júl. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon köszönöm a válaszokat! :) Katolikus templomba járnék, édesanyám egyik kollégája minden vasárnap jár, így gondoltam elmegyek vele. :)

Az iskolában van hittan óra, az egyik barátnőm jár is, egy nap suli előtt mindig bement, jövőre azt hiszem vele tartok. :)

Igazából egy lány "lábtörlője" voltam, mindig megbocsátottam neki és "újrakezdtük", de rájöttem, hogy a megbocsátás nem egyenlő azzal, hogy újra a barátommá fogadom, azért már neki kell megküzdenie. :)

Nem zenekart szeretek, egy musical-énekes: Sasvári Sándor. Mélyen vallásos, az évek alatt 2 darabban is játszotta Jézus szerepet, akarva-akaratlan nem tudna rossz útra terelni, nagyon melegszívű ember. Egy idő után lehet, hogy őt is megkérdem, hogy 1-1× ha van ideje egy fél órára nem ülhetnék-e le vele erről beszélni. :)

A Bibliát olvasom, olvasom, csak nyár van, sok a program, 18 kötelezőnk van stb., de elhatároztam, hogy minden este ráveszem magam és ha csak 1-2 oldalt is, de olvasgatok. :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 19. 18:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, és amúgy abszolút nem iszok, se bulizni, se hasonlók. :) Ehelyett színházba járok és oda is csak a saját spórolt pénzemből. :)
2011. júl. 19. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Először a kommentedre reagálnék: én egy embert nem láttam még, aki elolvasta volna az összes kötelezőt :)


Jó látni, hogy még vannak katolikus fiatalok, akik komolyan veszik a vallást. Nem árt, ha forgatod a Bibliát, de egyszerre mindig csak annyit olvass, amit értelmezni is tudsz.


Tartsd észben: az okos ember megbocsát, de nem felejt. Ha egyszer megsebzett valaki, ne hagyd, hogy újra célponttá válj. Élj hittel, ez csak a hasznodra lehet, de közben ne felejts el ésszel élni! Gondolkodj reálisan, mindig állj két lábbal a földön, és higgy benne, hogy Isten mindig úgy alakítja a dolgokat, ahogy az neked hosszú távon a legjobb.


Élvezd nyugodtan az életet, hiszen csak egy van belőle, és használd ki a lehetőségeid.

2011. júl. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudom, valószínűleg nem fogom tudni az összeset elolvasni, de szeretném azért a nagyját, igyekszem minél tájékozottabb és műveltebb lenni. :)

Köszönöm, ezt megfogadom. Ha látom, hogy valaki tényleg megbánt valamit, akkor általában elfelejtem, hogy mit tett, de ha ezt nem látom vagy többször is eljátssza ugyanazt, akkor azért észben tartok 1-2 dolgot. :)

Csak mindig van bennem egy olyan érzés, hogy na ezt most hogyan értelmezzem, vajon jól csinálom-e stb. :)

2011. júl. 19. 18:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak megerősíteném: olvasd a Bibliát, imádkozz, keress egy jó közösséget, ahol személyes kapcsolatokat lehet kialakítani.


A megbocsátáshoz annyit, hogy ha nagyon nem megy, kérheted Isten segítségét ebben is... :-)

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy hagyod magad állandóan kihasználni. Én azt szoktam mondani, hogy keresztény vagyok, de nem hülye. :-)


Segíthetnek keresztény filmek, zenék, szöveges anyagok is eligazodni egyes kérdésekben. Ajánlanék egy pár honlapot, bár a többség protestáns:


Filmek: [link]


Hoffmann József honlapja

[link]


Több téma: [link]


[link]


[link]


Bokor közösség honlapja [link]


Apologeticsindex - [link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Zenében szintén tudok ajánlani nagyon jókat, kifejezetten keresztény zenéket sokféle stílusban, magyar és angol nyelvű előadóktól is. /Szintén nem katolikus./ Ha szeretnéd, csak jelezd nyugodtan.

2011. júl. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!