Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincsenek női próféták...

Bromkrezol kérdése:

Miért nincsenek női próféták a bibliában?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom Judit könyve az egyetlen rész, ami nőhöz köthető, de ő sem volt próféta. Szóval az Úr csak férfiakon keresztül szólt a népéhez?
2011. jún. 28. 23:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Bibliában vannak női próféták, mind az ó, mind az újszövetségben. Legismeretbbek: Miriam, Hulda, Anna. Sőt a bibliai próféciák egyértelműen kijelentik, hogy prófétálni fognak "fiaitok és leányaitok". A Biblia tehát ilyen értelemben nem tesz különbséget férfi és nő közt.


Annak az oka, hogy a Biblia általában kevesebbet tesz említést a nőkről, a korabeli társadalmi szemléletben és értékrendben keresendő, ami gyakorlatilag az egész Biblián végigvonul, és érezteti hatását. Tudniillik, hogy a férfiak társadalmi szerepét, jelentőségét és felelősségét többre értékeli. Ha belegondolsz ez a jelenség nem is olyan régen még nálunk is ismert volt.


Üdv. Péter

2011. jún. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 yuda ***** válasza:

Örülök, hogy kezd kiéleződni ez a régi vita, hogy miben különbözik a ffi a nőtől, vagy egyáltalán a biblia tesz e bármilyen különdbséget-ezért írtam, hogy vitatkozni lehet, de akkor magával Istennel fogtok vitába szállni és az szerintem kemény dió lesz, de beollózok pár igét és lássuk mekkora a bölcsességetek és kezdjétek cáfolni :D


I.pét.31.1

"az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek" - ez alárendeltségi viszonyt jelent házasságban, belemagyarázhatok mást, de ugyanakkor el is fogadhatjátok Isten igazságának.


I.kor.11.7

a férfiúnak nem kell befednie az ő fejét, mivel ő az Istennek képe és dicsősége; de az asszony a férfiú dicsősége.

-látjuk tehát különbség van, a ffi Isten dicsősége, a nő pedig a ffi-é.

Ki vitázik ezzel? Ha vitázik velem vitázik, vagy Isten rendtartásával?

Vajon korabeli elnyomásról van valóban szó, vagy Isten megváltozott volna? Nem hinném! Istenben nincs változás árnyéka sem!


I.kor.11.8.

Mert nem a férfiú van az asszonyból, hanem az asszony a férfiúból.

Ez csak számomra világos? Nincs már istenfélelem látom, vagy elfogadása az igének, mert ehhez alázat kellene...Nem véletlenül mondják Mária országának magyarországot és kezd a feminizmus itt is mételyezni!


I.kor.11.9.

Mert nem is a férfiú teremtetett az asszonyért, hanem az asszony a férfiúért.

Észrevettétek hogy direkt újszövetségből ollóztam? Akkor nem azt jelenti érvényes ma is?

A nő teremtésének egyik célja, ha valakinek külön értelmezzem : A férfi miatt lett teremtve! Nem jó dolog egyedül lennie és szerzek neki segítő társat hozzá illőt! -nem ezt mondta e a Teremtő?

Nem a ffi-t teremtette a nő miatt!!!és nem is a ffi "funkciója" a segítés!


még pár botrányos ige, no komment:


A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, amint a törvény is mondja.


Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben.


Efézusi levél:5:22 Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.


Efézusi levél:5:24 De miképpen az egyház engedelmes a Krisztusnak, azonképpen az asszonyok is engedelmesek legyenek férjöknek mindenben.


Kolosse levél:3:18 Ti asszonyok, engedelmeskedjetek a ti férjeteknek, amiképpen illik az Úrban.


I. Timóteus levél:2:11 Az asszony csendességben tanuljon teljes engedelmességgel.


Ezt az igét nagyon szeretem :D

I. Timóteus levél:2:12 A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.


Ezt is :D

I. Timóteus levél:2:14 És Ádám nem csalattatott meg, hanem az asszony megcsalattatván, bűnbe esett:


Ne felejtsétek el, nem a ffit csalta meg a kígyó! A ffi feleségéhez való ragaszkodás miatt esett bünbe!

Más kategória nem?


Utószónak leírom: nehogy valaki azt vélje félreolvasni, hogy lenézem a hölgyeket, mert ffi lévén magam is nagy elismerője vagyok a női nemnek, de látni kell, hogy igenis sok különbség van és megismétlem: ha valaki vitázni akar, akkor Istennel kell vitáznia- látjátok, nem saját agyszüleményeket írtam :D

2011. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Egész jó kis vita kezd itt kibontakozni. Lassan ott tartunk, hogy Isten megteremtette Ádámot, aztán maradt ki egy kis sár, meg agyag... Annyiból van könnyebb dolgom, hogy szerintem a kételkedést valóban Istentől, és közvetlenül kaptuk, a bibliát meg az ő teremtményeitől. Azért nem rossz egy-egy ilyen kérdést megpiszkálni, mert eljuthatunk hamar a keresztény fundamentalizmusig :)
2011. jún. 29. 20:44
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!ű

Sírva olvastam el a kérdést, és a kommenteket, mert nagyon érzékeny pontomra tapintottatok rá.

1. A prófétaság, mint Istentől kapott hivatás, kizárólag a férfiak dolga, a nők ebből ki vannak zárva, ezen nincs mit magyarázni. Ez ugyanolyan, mint pl. a nőknek semmi keresnivalójuk nem lenne a hadseregekben, vagy autószerelőnőt, vagy informatikus hölgyet is keveset tudnék elképzelni, informatikushölgyet nem is ismerek egyébként. Mivel teljesen más a férfi, és a női agy, ezért a nő nem alkalmas katonának, informatikusnak, autószerelőnek, stb. mert ehhez racionális gondolkodás kell, és a nőknél túlteng az emocionális gondolkodás. Ezt nő létemre gondolom így, és nőként tapasztalom, hogy én is ilyen csaj vagyok.

2. A feminizmusnak csak addig volt értelme, amég a nőknek sikerült azt kiharcolniuk, hogy ne kezeljék őket árúcikként, ne adják-vegyék őket, mint az állatokat, stb.

A mai feminizmusnak abszolute nincs értelme, sőt többet árt már, mint használ, mert a nemek közötti külöönbségeket akarja eltörölni.

3. A Bibliában van ugyan néhány prófétanő, de ők ritka kivételek, mint már fentebb írtam, ez kizárólag a férfiak dolga.

4. Tudósnők is vannak, de a művészetekben, az irodalomtudományban, a nyelvészettudományban sokkal több a tudósnő, mint a természettudományokban. Miért is? Mert a humán tudományok emocionális gondolkodást igényelnek, és ebben a nők jobbak a férfiaknál, a természettudományok pedig racionális gondolkodást igényelnek, ebben viszont a férfiak jobbak a nőknél.

5. Nekem mindig azt mondta apukám a bátyám, az összes unokafivérem/nagybácsim, hogy tanuljak, mert a tudás fontos, azt senki nem veheti el az embertől, hát tanultam történelmet, és mindenféle humántudományokat, stb.

Sajnos, előfordul, hogy az Isten megbüntet valakit olyasmivel, hogy rárak egy olyan terhe/feladatot, amelynek megoldásához nincsenek meg a biológiai adottságai, és ez különösen akkor rossz, ha ez egy nővel történik meg, mert velem is ez történt meg.

Már kamaszkorom óta foglalkoztatnak az emberiség problémái, és nagyon jó lenne egy hatalmas monográfiát írni az emberiség, a Föld megmentéséről, de nem tehetem meg, mert azt mondja a szívemben valami, hogy ez egy olyan nagymértékű feladat, amelynek megoldása férfiak dolga, és ehhez nincsenek meg a biológiai adottságaim, mert nem elég erős bennem a racionális gondolkodás, és ezzel sok nő így van.

Dolgozom egy munkahelyen, aminek a bennem lévő elhivatottsághoz semmi köze, mert hát muszáj dolgoznom, mert mást nemigen tehetek, ha nem akarok megőrülni, és keresem azt a férfit, aki majd egyszer a férjem lehet, és megcsinálja helyettem azt a valamit, ami az én életfeladatom, illetve közösen csináljuk meg.

Már harminc éves leszek hamarosan, de még mindig nem találom azt az embert, akit keresek, akit Isten mellémrendelt, mert amint meghallja egy pasi, akivel összeakadok, hogy számomra legfontosabb dolog a világbéke megteremtése, meg hogy írjunk együtt monográfiát a Föld megmentéséről, már húznak is a fenébe.

Ezért érintett engem ilyen érzékenyen ez a kérdés, és a kommentek.

Üdv: egy keresztény csaj (29/L)

2011. jún. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

előző írja:))"meg hogy írjunk együtt monográfiát a Föld megmentéséről, már húznak is a fenébe"


Szólt, és fölkele Jónás, hogy szaladna,

de nem hová a Mennybéli akarta,

mivel rühellé a prófétaságot

...

(Babits Mihály: Jónás könyve / Első rész)

2011. jún. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 munyamunya ***** válasza:

Kedves 29/L !


Szeretném megkérdezni, h írhatnék-e neked privát e-mailt az itt felvetett, és más, némileg offtopic témákban.


Előre is köszi a válaszod!

2011. jún. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia Utolsó!

Írjál privit nyugodtan, majd elolvasom a mai nap folyamán.

Üdv: 29/L

2011. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ezek után érdemes lenne megnézni a Koránt is, mit ír erről a témáról. Meglepetés lenne, hogy ehhez képest feminista alkotás.
2011. jún. 30. 21:58
 19/19 anonim ***** válasza:

6.Hsz.


Igen,megválogatták a kanonizálás alatt,hogy Krisztus követői mivel táplálkozzanak!

A válogatás egyetlen kritériuma,az adott írás forrása bizonyítása.

Tartalmilag NEM kontrollálták.

2023. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!