Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudnék valakivel (egyházi...

Hol tudnék valakivel (egyházi emberrel) vallásról, illetve az ehhez való viszonyomról beszélni?

Figyelt kérdés

Elég vegyesek az érzéseim, zavarosak a gondolataim. Sokáig tagadtam Istent, aztán azt mondtam, ha van is, én gyűlölöm. Az utóbbi kb. 2 évben ez változik, össze vagyok zavarodva. Van, hogy egy héten 5-6x is megyek templomba, máskor 2 hónapig egyáltalán nem.

nem lelem a lelki békém (család, barátok stb. hiába), a világba vetve érzem magam, nem tudom, mi célból vagyok ezen a földön, van rengeteg álmom, de sok úgy érzem, képtelen vagyok őket megvalósítani.

és azt figyeltem meg, hogy nekem mindenért 2X annyit kell küzdenem, mint másnak, de általában el is érem a céljaim, de néha összeesek, és úgy érzem megb énultam, és nem bírok tovább menni. sokszor az ágyból való kikeléshez is hatalmas erő kell, mert.. áh nem tudom elmondani..


Le lehet hurrogni, de folyatosan bennem van a kényszer, hogy valami nagyot tegyek, de mintha minden nehezebb lenne nekem, mintha minden nap egy próba lenne.

Nem tudom, mennyire érthető ez.


Kivel tudnék erről beszélni? Valami pap vagy szerzetes jó lenne. Sokszor a jelenlétük is nyugtatólag hat rám


(Római kat. vagyok, de nem voltam még elsőáldozó a tinikori ateizmusom miatt, 2-3 éve gondolkodom rajta erősen, de csak akkor akarom megtenni, ha szilárdnak érzem a hitem.)


Köszönöm.

23L


2011. jún. 21. 13:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Menj oda valakihez aki szimpatikus és krdezd meg, hogy lenne-e rád ideje, mert beszélni szeretnél vele.

Ennyi elég.

2011. jún. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
megírod, hogy hogy ment? Hasonló gondok vannak velem is. Szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni! Hajrá!! És fel a fejjel barátom!:)
2011. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Azert van ez veled mert minden ember ugy van megteremtve hogy Istenel kapcsolatba legyen. Ha pedig nincs Istennel semmilyen kapcsolata, akkor érzi hogy valami hiányzik, valami miatt nem teljes az élete, mert azt az üres részt amit Isten helyezett minden emberbe csak és csakis Ö egyedul képes betölteni , és akkor fogod igazán megtalálni az életed értelmét, mert Ö fantasztikus boldogságot ad. Hidd el sok sztárnak is akár nem teljes , és nem igazán boldog az élete ha Krisztus nélkul él, mert nekik is ott az üresség , csak Ök elnyomják ezt mindnféle bulikkal szorakozással, de mikor az élő Isten teljessé teszi a te életed akkor azt a boldogságot összehasonlítani sem lehet semmi mással.


Istent sajnos szinte a legtobb templomban rosszul mutatják be, nem olyannak mint amilyen Ö valojában. Mert Ö igazán jó, nagyon nagyon de nagyon jó. Te is azért gyűlölted néha Istent mert félreismerted, de ha megismernéd legalább egy kicsit is , azonnal megszeretnéd, mert minél jobban megismerted (AMILYEN Ö VALOJÁBAN)annál jobban megszereted. A Sátán abszolut mindent megtesz hogy félreismerd Istent,azért hogy ne kerulj kapcsolatba vele, mert az neki (a Sátánnak) nagy vesztesség lenne. De Jézus már legyőzte, lefegyverezte, és megszégyenítette a Sátánt amikor meghalt és a pokolra szállt, helyettunk(Kol 2: 12-15) a győzelmet pedig átadta nekünk (Lukács 10:19).Azért a Jézus nevében erő van és ez a név által üdvözülhetsz. A te választásod melyik oldalon "harcolsz".


Ha szeretnéd hogy segítsek bátran írj az e-mailomra.


23L vagyok én is :)

2011. jún. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én református vagyok, ezért a református gyülekezeteket ismerem Budapesten. Ha ez nem gond, szeretettel ajánlok néhány nagyon jó gyülekezetet, ahol igen hiteles lelkipásztorok szolgálnak, akikel jó beszélgetni, és valóban segíteni tudnak a hitkérdéseidben, és másban is. Szeretettel ajánlom a Pozsonyi úti, a Fasori, és a Gazdagréti gyülekezeteket, ha érdekel valamelyik, keress rá a neten.

Szeretettel imádkozom érted!

2011. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!