Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudnék valakivel (egyházi...

Hol tudnék valakivel (egyházi emberrel) vallásról, illetve az ehhez való viszonyomról beszélni?

Figyelt kérdés

Elég vegyesek az érzéseim, zavarosak a gondolataim. Sokáig tagadtam Istent, aztán azt mondtam, ha van is, én gyűlölöm. Az utóbbi kb. 2 évben ez változik, össze vagyok zavarodva. Van, hogy egy héten 5-6x is megyek templomba, máskor 2 hónapig egyáltalán nem.

nem lelem a lelki békém (család, barátok stb. hiába), a világba vetve érzem magam, nem tudom, mi célból vagyok ezen a földön, van rengeteg álmom, de sok úgy érzem, képtelen vagyok őket megvalósítani.

és azt figyeltem meg, hogy nekem mindenért 2X annyit kell küzdenem, mint másnak, de általában el is érem a céljaim, de néha összeesek, és úgy érzem megb énultam, és nem bírok tovább menni. sokszor az ágyból való kikeléshez is hatalmas erő kell, mert.. áh nem tudom elmondani..


Le lehet hurrogni, de folyatosan bennem van a kényszer, hogy valami nagyot tegyek, de mintha minden nehezebb lenne nekem, mintha minden nap egy próba lenne.

Nem tudom, mennyire érthető ez.


Kivel tudnék erről beszélni? Valami pap vagy szerzetes jó lenne. Sokszor a jelenlétük is nyugtatólag hat rám


(Római kat. vagyok, de nem voltam még elsőáldozó a tinikori ateizmusom miatt, 2-3 éve gondolkodom rajta erősen, de csak akkor akarom megtenni, ha szilárdnak érzem a hitem.)


Köszönöm.

23L


2011. jún. 21. 13:05
1 2
 1/14 napietus ***** válasza:

mondjuk annak a templomnak a plébánosa, ahová jársz, őt legalább látásból ismered, és biztos szívesen beszélgetne Veled. meg addig is, amíg nem voltál elsőáldozó, az egyházközségi életbe nyugostan bekapcsolódhatsz, segíthetsz. így mélyebben is tudod megélni a hitedet.


29/N (szintén róm.kat.)

2011. jún. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bp-n tanulok, itt össze-vissza járok templomokba, ami épp útba esik, misére ritkán megyek, inkább csak úgy be szoktam ülni. Otthon persz más (kis faluból jövök), meg mikor gyerek voltam, akkor állandó papunk volt. De most elég gyakran változnak, nem is ismerjük egymást. Nagyon riktán megyek haza, a mostani papot 1x láttam.
2011. jún. 21. 13:13
 3/14 anonim ***** válasza:

Menj el a pálosokhoz a gallérthegyre. Velük ott beszélni is tudsz.

vagy a budai ferencesekhez

2011. jún. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 napietus ***** válasza:
akkor azt tanácsolom, válassz ki egy templomot ami közel esik a lekhelyedhez, vagy az iskoládhoz, és oda járj mindig. a vallásban sok jó és szép dolog van, de az egyik legjobb benne a közösségi élmény. enélkül üres lenne az egész, pont a lényegét veszítené el.
2011. jún. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is a pálosokra gondoltam! Közel van hozzám, és olyan gyönyörű az a sziklatemplom, meg kíváncsi vagyok, mi van a hegyen belül. :)))

De csak állítsak oda, hogy "hellóbelló, lelki válságban vagyok, és hozzátok jöttem, nem pszichológushoz", vagy mi? :))

2011. jún. 21. 13:21
 6/14 napietus ***** válasza:
biztos nem fognak elküldeni, ha odamész. ezek az emberek az életüket tették fel a hitükre, és nagyon tájékozottak, tanultak a témában, biztos, hogy fognak Veled beszélni.
2011. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem,ők szerzetesek, tehát nem rohannak egy másik templomba esketni, vagy bérmálási tanfolyamot tartani. Nyugodtan menj oda és kérdezd meg
2011. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Tehát akkor teljesen nyugodtan menjek oda bármikor. De mit modjak nekik? MIvel kezdjem? Hogy rosszul érzem magam, segítsenek? De azt is szívesen megkérdezném, hogy én miben segíthenték. mittomén, ott a rendházban (vagy mi) biztos lene teendő, az szerintem megnyugtatna.


Szóval, mit mondjak majd először is, kedves szépet nekik? :))))

2011. jún. 21. 14:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy rosszul érzem magam, segítsenek?"- az ember azért szokta magát rosszul érezni, mert egyrészt nem tart bűnbánatot, nem kapott feloldozást és az elkövetett vétkek nyomják a lelkét, másrészt mert nem tanították meg neki a spirituális harcot az ellenséggel.

Minthogy nem voltál elsőáldozó, gyónási felkészítítést sem kaphattál, ezért papra lenne szükséged, aki meggyóntat és feloldoz.Már ha képes vagy bűnbánatra, mert Istent gyűlölni súlyos dolog, nem csodálom,amikor azt írod: "az ágyból való kikeléshez is hatalmas erő kell"- ezért van. Olvasgasd a zsoltárokat és az evangéliumokat, az könnyít az ember lelkén, afféle "gyorssegély".

2011. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[link]

A legjobakat, kívánom, hogy Isten áldjon meg! :)

2011. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!