Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor most én hova kerülnék?

Akkor most én hova kerülnék?

Figyelt kérdés

Születésemkor megkereszteltek. Kb. 7 éves koromig minden este imádkoztam a szeretteimért. Aztán úgy 13-4 éves koromig megtagadtam Istent, a Sátán volt szimpatikusabb(megöltem pár macskát, de nem áldozati célból -ezt tartom az egyik legnagyobb bűnömnek, és bánom is-), de nem tudom már, miért is. Aztán elkezdtem megismerkedni Magyarország történetével, és láttam, hogy a keresztények Isten nevében mennyi hőstettet követtek el a hazáért, és ez meggyőzött engem. Templomba továbbra se járok, csupán Őt igyekszem szolgálni, nem hiszek abban, hogy imákkal válthatjuk meg magunkat, hanem inkább tettekkel.

Aztán tavaly november környékén ismét bűnöket követtem el, és mikorra azt hittem, hogy vége, legyőztem, ismét előtört. Tudtam, hogy nem szabadna megtennem, mégis megtettem(nem macskát öltem, önmagam ellen végeztem, engedtem a világiságnak).

Most, hogy barátnőm is támogat, úgy érzem, sikerült végleg legyőznöm, de hiányzik az a tűz a lelkemből, mint ami az előtt volt, hogy elkövettem volna a bűnöket november óta egészen mostanáig.

Ha továbbra is tudom magam tartani, segítek az embereknek(ehhez kellene az a bizonyos tűz, amit éppen nem érzek), akkor hová kerülnék halálom után?

ÉS HA:

Elvenném barátnőmet feleségül, de Ő meghalna valamilyen betegségben, és én elmennék katonának valahova, ahol épp valami függetlenségi háború zajlik(mint pl. a Délszláv háború), és ott "Megyek az első sorba, nincs értelme az életemnek a feleségem nélkül, de legalább nekik segítek!" elvet követném, akkor az is öngyilkosságnak minősül, és a Pokolba kerülök?


2011. jún. 14. 21:26
1 2
 11/16 Ozmium42 ***** válasza:

"Több inkvizítor műveit/naplóját is olvastam, olyan dolgok vannak benne, amikkel egy rendező első osztályú horrort dobhatna piacra."


Hány magyar volt köztük? A kérdező egyértelműen leírta ezt:


"Aztán elkezdtem megismerkedni Magyarország történetével, és láttam, hogy a keresztények Isten nevében mennyi hőstettet követtek el a hazáért, és ez meggyőzött engem."


Nem állítottam, hogy "hülye" vagy, azt írtam, hogy bolsevik propagandát terjesztesz, ez pedig kétségkívül fennáll. Ahelyett, hogy az egyház túlnyomórészt pozitív szerepét hangsúlyoznád, és a szentek példamutatásait, benyomsz egy pár szavas graffitit az inkvizícióról. Utána folytatod a hívek magánéletének firtatásától. Mennyiben csökkenti a szomszéd Jóska feleségverése az Egyház szentségét? Miért tartozik a kérdezőre, hogy nálatok az alkoholisták mit csinálnak a templomban?


[link]

2011. jún. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
szerintem ha egy szervezet megöl körülbelül négyezer embert boszorkánysági perekben, ráadásul a legfejlettebb kínzóeszközök kerülnek ki a kezükből, nem hívjuk "főleg jótékony" nak.
2011. jún. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Ozmium42 ***** válasza:
Szépen elmaszatoltad a kérdésemet! Úgy látszik, tényleg nem adhatsz mást, csak mi lényeged!
2011. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

" Mennyiben csökkenti a szomszéd Jóska feleségverése az Egyház szentségét? Miért tartozik a kérdezőre, hogy nálatok az alkoholisták mit csinálnak a templomban? "


Én még abban nevelkedtem, hogy a hit, mint olyan, alapvető, magától értetődő és része az embernek. Az egyház, ahogy Jézus is mondta, hajó. A mostani egyház viszont már csak rozzant ladik, árnyéka önmagának, ezért gondolom úgy, hogy mikor Jézus megalapította, nem így gondolta. Manapság nincsenek szabályok, a hívekért képesek a legnagyobb szemtelenségeket is megbocsájtani, lassan ha megcsalod a párod, három miatyánkkal elintézheted. Nincs nevelés, az Egyház tagjai azok, akik nevelnek és jó útra visznek, akikre mesterként tekintek én is, de nem az egyház. Ha a bárányok megbetegednek, nincs keresnivalójuk a nyájban.

2011. jún. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Ozmium42 ***** válasza:
Ha jól tudom szekularizmus van, és ha az egyház lépni merne, azonnal jönnének óbégatni a felvilágosultak. Nem a régi szép inkvizíciós időket éljük! Marad a négy miatyánk. Te pedig döntsd el végre, mit akarsz.
2011. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Talán veled találtam meg az első embert gyk-n, akivel vitatkozni is lehet.


Az oldalam marad a régi, Katolikus voltam, leszek, de nem hiszek el mindent, amit az egyház mond (persze a dogmák nem ide tartoznak) Ha persze arról szólt volna a kérdés, hogy milyen hőstetteket vittek véghez, akkor ezer és egy nevet említettem volna, de kicsit sok volt az érthetetlen dolog pl: Kereszténység <-> Templom, vagy az, hogy Isten nevében tették ezt. Szerintem egyszerűen hitbeli meggyőződésért tették, jó emberré váltak a hit által, nem a hit miatt cselekedték, hanem jutalmul maradt fent a nevük, mert hívőként elértek valamit. Példát mutattak azoknak, akik gyengék, vagy félrevezetettek lépni Isten felé.

2011. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!