Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivök! Szerintetek közeleg...

Hivök! Szerintetek közeleg már az elragadtatás? Isten kiket tekint 'övéinek'?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Már megtörtént nagyon régen, lásd Máté 16:28, Márk 9:1 és Lukács 9:27 . Jézus szilárdan állította, hogy a második eljövetele még a kortársai egynémelyikének életében be fog következni. Csak úgy látszik, nem volt túl sok méltó lélek, így aztán nem is lett belőle valami nagy csinnadratta.
2011. jún. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
NEM ! Az elragadtatás közvetlenül azelőtt lesz, amikor Krisztus eljön és ez még nincs itt, hisz előbb az Antikrisztusnak kell eljönnie. A hamis Krisztus a jelek alapján közel van...
2011. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Második, lásd az idézett verseket, Krisztus már régen eljött.


Vagy ha nem, akkor abból le kell vonni bizonyos konzekvenciákat, de ezt már rád bízom. ;)

2011. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
sztem még nem volt. mert csak az Ö tudja. és a rossz idö hét év, ha már akkor lett volna akkor most mi van?!
2011. jún. 11. 21:43
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen igaz hogy Krisztus rég eljött, az Eucharisztiában lehet találkozni Vele, annak aki akar. Én szoktam.

Az elragadtatásról szóló kérdés azzal szokott összefüggésben lenni, hogy egyes keresztyének azt hiszik hogy megúszhatják ezzel a "nagy nyomorúságot", azzal hogy a égbe emelkednek előtte. Csakhogy az elragadtatás akkor lesz, amikor az armageddoni csata és erre még várni kell.

2011. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem most a nagy figyelmeztetés jön, ami olyasmi lesz mint a végítélet csak kicsiben. Ez egyébként egy jó dolog lesz.
2011. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Május 21-én volt.Lemaradtál!!!
2011. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Első!


Olvasd kicsit tovább az általad idézett Igéket, abból kiderül, hogy az nem Jézus visszajövetelére vonatkozik!


Mindhárom helyen közvetlenül ezután Krisztus megdicsőüléséről olvashatunk. Péter, János és Jakab felment Jézussal a hegyre és látták Krisztust az Ő dicsőségében és ott volt vele Mózes és Illés is - Isten országát láthatták ott megjelenni!


Üdv.

2011. jún. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
00:02 - Tovább olvastam, és azt is olvastam, ami az idézett igék _előtt_ van, abból pedig teljesen egyértelmű, hogy _nem_ arra vonatkozik, ami utánuk jön. Illés és Mózes ugyanis _nem_ angyalok.
2011. jún. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon közel van Jézus visszajövetele. Volt egy lány akit Jézus elvitt a Mennybe és a Pokolba és az után mondta neki,hogy "én azonnal eljövök".
2011. jún. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!