Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » érdekelne minden amit tudni...

érdekelne minden amit tudni lehet az Exorcizmusról, attól félek egy barátom nagyon közel került egy ilyen Exorcizmusta emberhez (? )

Figyelt kérdés
kik ezek? veszélyesek nagyon? nem tudom mi a fenét is gondoljak :| de elvileg ez az ember rengeteg dolgot megmondott hogy hogy lesz.... engem nagyon megrémiszt ez az egész :|
2011. jún. 4. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki igazi exorcista az nagyon rossz ember nem lehet, mert ördögöt űzni csak a Szentlélek segítségével lehet. De mondjuk az elég ritka, ráadásul exorcizmust katolikusoknál például csak pap végezhet a veszélyei miatt. Esetleg nézz utána egy kicsit hogy működnek ezek a dolgok, ha többet tudsz róluk akkor talán nem fog ilyesztőnek tűnni.

Pontosan mitől és miért félsz? Elvileg egy exorcistának inkább jó fejnek kellene lennie, és egyáltalán nem félelmetesnek.


Severin

2011. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

mostanában kezdek rájönni mekkora ereje is van a hitnek, és ez hogy őszinte legyek engem megrémiszt....


ettől az embertől pedig azért félek úgymond, mert ijesztően megjósolt rengeteg dolgot(hogy ez meg ez fog majd történni a barátommal, és így lett... még mindig nem tudom mit higgyek) plusz ez a démon űzős is nagyon de nagyon para dolgo számomra :|

2011. jún. 4. 12:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus-e? Pap-e? Ha igen, ne félj tőle.
2011. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 pelgrim ***** válasza:

Az exorcizmusról csak keveset tudok, úgy hiszem első hozzászóló elég jó választ adott rá.


Fontosabbnak tartom azt amit később írtál:

„mostanában kezdek rájönni mekkora ereje is van a hitnek, ...”


Igen a hitnek, vagy helyesebben annak a magasabb rendű természeti Törvénynek, ami mindent létre hoz bizony nagy ereje van. Ez a törvény azt hozza létre amit egy értelmes lény magának elképzel, és elhiszi és biztosan tudja, hogy az úgy lesz. Egy ilyen értelmes lény itt a Földön az ember, - ez a Törvény Isten.


„… és ez hogy őszinte legyek engem megrémiszt ...”


Ettől nem kell félned, Ez csak azért rémiszt meg, mert nem ismered. Ez a törvény alkalom adtán bármely más természeti törvényt érvényteleníthet és létrehozhat bármely körülményt. Szó szerint igaz az, hogy a hit segítségével akár egy hegyet odébb lehet tenni, de vajon kinek van akkora hite ?


Mikor olyan dolog történik amit nem tudunk megmagyarázni, könnyen elfelejtjük, mondva véletlenül történt. De ha egy ilyen dolog nagyon szembetűnő, akkor a hívő vallásos emberek csodáról, természet fölöttiről beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt, amit nem tudnak megmagyarázni.


Ilyenkor ez a magasabb rendű természeti törvény lépett érvénybe. Nem természet fölötti, nem csoda, hanem 'Isten akarata' érvényesült. Ez a törvény mindig is érvényesült, de csak véletlenszerűen, mivel az ember még nem ismeri és nem ismeri el. De az embernek lehetőségeihez tartozik e törvényt megismerni és tudatosan alkalmazni. Nagyjaink mint Názáreti Jézus, ismerték ezt a törvényt és képesek voltak tudatosan alkalmazni.


Jézus úgy gyógyította a betegeket, hogy felemelte azok tudatát arra a színvonalra, melyen a beteg képes volt úgy látni önmagát, ahogyan Isten őt folyton látja, - egészségesen. Más szóval meggyőzte a beteget, hogy semmi baja, a beteg hitt Jézus szavainak, akkor ez a magasabb rendű természeti Törvény érvényesült. Jézus szavainak volt elég meggyőző ereje, hogy a betegek hinni tudtak benne.


Annak az embernek is, akit itt említesz, lehet egy nagy meggyőző ereje. Nincs semmi baj, hogy ha ezt jóra használja, de gy józan, jóindulatú szkepticizmus talán helyén lenne vele szemben. Lehet, hogy a barátod könnyen befolyásolható, fogékony némely emberek jóslata iránt. Könnyen elhiszi némely azokat.


Egy másik lehetőség az, hogy a szóban forgó ember, az átlagnál nagyobb hozzáférhetőséggel rendelkezik az egyetemes tudat forrásához, amelyből minden tudat minden értelmesség, minden bölcsesség folyton árad felénk. Ebben az egységes tudatban jelen van úgy a múlt mint a jövő minden ismerete, - ez a Forrás Isten.

2011. jún. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem katolikus... nem pap..... nemtudom mi... épp ezaz :\
2011. jún. 4. 14:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Megjósolt dolgokat? Az baj. Főleg ha megfélemlít. Ne hallgass rá, ne foglalkozz vele. Szerintem sarlatán. Az exorcizmus ördögűzést jelent, kevesen gyakorolják és nem jó belemenni semmiféle tisztázatlan szellemi dologba. Kérdező, te miben hiszel?
2011. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

miben hiszek... sajnos erre pontos választ jelen pillanatban nem tudok mondani :\ főként a sorsban (is) de mivel pontosan még nemtudom miben tudok hinni a legjobban ezért nem is akarok semmiféle baromságot összehordani.


szóval sarlatán? és ezt pontosan hogy kell elképzelnem? kapcsolatot pedig már régóta megszakítottam vele, sohasem volt szimpatikus... mint mondtam, a barátomat féltem

2011. jún. 7. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezd meg hogy ez a gyanús alak minek vallja magát, akkor talán többet tudunk róla mondani.
2011. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!