Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szerepe, kötelessége egy...

Mi a szerepe, kötelessége egy egyháznak egy kapitalista társadalomban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 21:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek egy háború ellen az egyháznak föl kellene lépnie? Itt most nem azt értem, hogy valaki azt nyilatkozza, az adott egyház elítéli a dolgot.
2011. máj. 13. 10:24
 12/16 anonim ***** válasza:
Az egyháznak nagyon nem kellene beleszólni a nem hívő emberek életébe.
2011. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Embert ölni mint békeidőben, mint háborúban bűn.

"Szerintetek egy háború ellen az egyháznak föl kellene lépnie?" -Attól függ, miért folyik az a háború.. hódító háború (elfogadhatatlan) vagy védekező háború egy ránk támadó ellenséggel szemben (elfogadható, mint hazafias kötelesség)

Mit értesz föllépés alatt ?

Az eljövendő háborúban a nyugati kereszténység legnagyobb egyházát már előre hiteltelenné tették az ellene folytatott pedofil propaganda-hadjárattal, tehát nem lesz mersze szólni és ha elítéli azt a háborút, az emberek nem veszik majd elég komolyan...

2011. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Tegyük föl a Koreai háború elején mindegy melyik egyházról van szó, mint békítő fel kellett volan lépni?


Szerintem amerikában van, hogy egyházi tagok is beállnak katonának. Elképzelhetetlen h csak ateisták háborúznak.


"Embert ölni mint békeidőben, mint háborúban bűn."

ezzel egyetérthet szerintem mindenki


védekező háborúról nem hallodtam, az egyik ország megtámadja a másikat, ez a háború, az egyik támad, a másik védekezik. Az önvédelem jogos, de most nem erről van szó.


Az egyházaknak hagyniuk kellene, hogy az emberek öljék egymást a világban?

2011. máj. 13. 11:58
 15/16 A kérdező kommentje:

"Az egyháznak nagyon nem kellene beleszólni a nem hívő emberek életébe."


azt kihagytam, hogy egyes helyeken még él a sorkatonaság, tehát ha keresztény vagy, ha nem, akkor is be kell vonulnod, és kiképeznek, és ha akkor kitör valami háború, akkor menned kell. Az egyház visszahívhatja a katonákat Irakból?

2011. máj. 13. 12:00
 16/16 anonim ***** válasza:
Ugyan az, mint bármelyik másik multicégnek. Piacot találni magának és bővíteni a részesedését.
2011. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!