Miért nem lehet böjt idején húst enni?
Én, vegetáriánusként remekül viselem a böjtöt...évek óta! :)
Komolyra fordítva a szót, a bőjt "áldozatként" is értelmezhető (szerintem): olyan valamiről, - legyen az akár tett, tárgy, vagy bármi - mondasz le egy időre (böjt hosszától függően), amiről nehéz lemondanod. De ha sikerül, akkor igazi az "áldozat". Így a lényege az önfegyelem, megtartóztatás.
Például nekem vegetáriánusnak nem számít böjtnek/áldozatnak az, hogy nem eszem húst....de pl. az, hogy nem kapcsoltam be a számítógépet (miközben már elvonási tüneteim voltak!), az már inkább számítható "áldozatnak".
Egyébként nem vagyok keresztény. :)
Mindig tartom én is a böjtöt, Volt már rá példa, hogy elfelejtkeztem magamról és mondjuk hentesárut ettem. Utána viszont eléggé lelki furdalásom volt. Én keresztény vagyok, de nem kimondottan aza templomba járós fajta. Hiszek istenben, de a papoknak nem. Sajnos erről sokat tehetnek...
A böjtöt ezután is tartani fogom, de most már pontosabban tudom, hogy miért -hála Nektek!
Mindenkinek Boldog Ünnepet kívánok és köszönöm a válaszokat.
Akinek esetleg még van más magyarázata, azt nagyon szívesen elolvasnám. Igazából pontosan arra lennék kíváncsi, hogy miért éppen a hús lett az önmegtartóztatás "eszköze".
Ez egyébként egy régi zsidó szokás. Náluk a hús nagyon fontos szerepet töltött be. A mi életünkben ez nem jár nagy lemondással (max. a háromszori étkezés és a csak egyszeri jóllakás)
Egyébként a Katolikus Egyház ajánlja különösen böjt idején az egyéb lemondásokat is. Ez segít felismerni emberi gyengeségeinket, vagy leszokni rossz szokásainkról, és így közelebb kerülhetünk Istenhez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!