Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Át szeretnék térni a zsidó...

Át szeretnék térni a zsidó vallásra. Meddig tart és hogy zajlik egy betérítés?

Figyelt kérdés
Vannak zsidó gyökereim de nem anyai ágon (nem tudom hogy ez számít valamit). Ha esetleg valaki részletesen leírná vagy belinkelné, azt meg köszönném.
2011. ápr. 21. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Betérés, nem betérítés:)

Egyik barátnőm most tért be, nála így zajlott:

A rabbi azt mondta, hogyha anyai ágon van felmenője, akkor azonnal be is térhet, semmi körülményeskedés. Neki apai ágon volt, ezért fél éven át egyfajta előkészítőre kellett járnia (ingyenesen), majd "vizsgáznia" a tórával, hittel kapcsolatos kérdésekből. Ha nem lett volna semmilyen felmenője, egy év lett volna a felkészítés.

Kb. ennyi. Ő előtte felkeresett több zsinagógát és rabbit is, és közülük a legszimpatikusabbal beszélte meg végül a dolgot. Szerintem ez a leglogikusabb döntés. Ott úgy is elmondanak majd mindent részletesen.

2011. ápr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel ez a kérdés. Nekem anyai ágon vannak zsidó felmenőim, de több generáció óta nem vagyunk már zsidók (legjobb tudomásom szerint, de elég homályos a múlt). Vajon ez melyik kategóriába eshet?
2011. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
fel kell keresni valami szimpatikus rabbit, és vele megbeszélni.
2011. ápr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!

Elég fura ez a kérdésed.... azt még meg is értem, hogy sokan átállnak neoprotestáns egyházakhoz (Hit Gyülekezet, Jehova Tanúi stb.), de hogy valaki mért akar zsidó lenni, ez akkora visszaesés, hogy az valami hihetetlen.

Az egyik nagyvárosban van egy ismerősöm, aki most tanul, hogy zsidóvá avassák. Azt mondja, hogy kb 20-an vannak zsidók, akik rendszeresen járnak a zsinagógába, de majdnem mind öreg. Ő meg zsidó akar lenni, hát érdekes....

2011. ápr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Visszaesés? Én nem vagyok vallásos, mégsem minősítem mások hitét. Miből gondolod, hogy az egyik vallás istenképe és hite visszaesés egy másikhoz képest, hogy van neked jogod ahhoz, hogy ezt megítéld? Pff.

Amúgy én több fiatal (egyetemista) zsidót is ismerek, ha ez megnyugtat.

2011. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért visszaesés, mert mi keresztények is zsidó gyökerekből táplálkozunk, nálunk is ugyanúgy megvan a Biblia ószövetségi része, melyet nagy tiszteletben tartunk, de könyörgöm: kétezer évvel ezelőtt már megszületett Jézus, ami egy történelmi tény, és ő azért tett néhány dolgot amit talán fontosabb észben tartani, minthogy leragadni a teremtés , kivonulás stb történeténél.
2011. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ilyen alapon meg több, mint 600 évvel később megszületett Mohamed, ami szintén történelmi tény, ő is a zsidó és keresztény vallást vette előzménynek, ő is tett néhány dolgot (és az iszlám vallási iratok szerint ugyanúgy voltak benne csodásak és közvetlenül az Istentől valók, mint ahogy a keresztény vallási iratok szerint Jézus tettei között), szóval akkor teljesen ugyanazon a logika szerint, amit te követsz, nem értem, hogy miért nem térsz át muszlim hitre.
2011. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Az újabb nem feltétlenül jobb vagy fejlettebb, hibás a logikád. Vallás tekintetében meg pláne. A zsidók meg nem ismerik el jézust prófétának, tehát ilyen szemszögből lényegtelen, hogy mit tett.
2011. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi közöm mások hitéhez, amíg nem akarja azt rámerőltetni. Én mindig is így voltam ezzel. (AMúgy katolikus vagyok.) Ha a kérdező zsidónak érzi magát, akkor jól teszi, amit tesz.
2011. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem azért de szerintem ez az áttérősdi játék hül.yeség.

Zsidó vallású ember lehet bárkiből de származású csak,aki zsidónak született.

Ahhoz,hogy zsidó vallású ember legyél csak valld magad annak. Nem kell évekig tanulnod a zsidó szabályokat és az illemeket,nem kell 2 naponta zsinagógába járkálni és imádkozni,nem kell levágatnod a fél pöc.söd elég,ha hiszel.

A zsidó biblia vagy talmud (nem emlékszem melyik) is kimondja,hogy nem az a zsidó,aki testileg az,akit körülmetélnek,aki bemagolja a szabályokat és a tudnivalókat,hanem az a zsidó,aki lélekben zsidó. Aki képes elfogadni ezt a vallást és képes Jehovában hinni,aki tényleg hisz és gyakorolja a vallását.


Nem kellenek ide ilyen betérősdi hülyeségek csak hinned kell és gyakorolnod a vallásod. Persze azért nem ennyire könnyű,hogy csak úgy eldöntöd,hogy nekem most ez lesz a vallásom és kész. Ha zsidó vallású akarsz lenni járnod kell zsinagógába imádkozni,a szabályokat be kell tartanod,tárgyi tudásodnak is kell lennie a zsidó vallásról,szokásaikról,öltözetükről,ünnepekről mindenről. Ismerned kell a zsidó királyokat Izrael történetét. A héber nyelv tanulása meg már hab a tortán.


Tehát emberek ezt tartsátok szem előtt! Nincs szükség ilyenekre,hogy betérés. A vallásokban hinni kell nem betérni. Attól,hogy téged csecsemő korodban megkereszteltek arról nem tehetsz. Ha te nem hiszel a kereszténységben és nem értesz velük egyet,akkor higgy másban.


Mindenki az,aminek vallja magát. Ha te zsidó vallásúnak vallod magad,akkor zsidó vallású vagy. Nem a rabbi fogja eldönteni helyetted,hogy te miben hihetsz és miben nem. Mindenki a saját életének az ura,ha te eldöntötted,hogy átpártolsz a zsidó vallásra,akkor az azt jelenti,hogy megtagadod Istent. A zsidók élete egyébként nem könnyű. Tehát készülj fel,ha majd felveszel egy ismertebb zsidó ruhadarabot,nyakláncot,kípát akkor elhangozhat egy-két rasszista megszólalás.


Tanulj rengeteget a zsidókról,tudj meg minél többet róluk,tartsd be a szabályokat,járj zsinagógába,olvass héber bibliát,talmudot,és higgy a zsidó istenben! A betéréssel csak papíron leszel zsidó vallású ember nem pedig lélekben. És ugye,mivel a héber biblia is kimondja,hogy a lélekbeli zsidó számít zsidónak szerintem nem szükséges a betérés. Lélekbeli zsidó az,aki hisz. Legyél te is ilyen hagyd ezt az áttérős jó po.faságot simán csak hidd el,hogy létezik Isten és imádkozz hozzá. Betérni egyébként is nagyon kevesen szoktak,mert évekig eltarthat,bonyolult,rengeteg mindent tudni kell,büntetés is járhat,és kevés rabbi vállalja a betérítést.


Higgy és kész! Ez az összes vallás lényege a hit. Ha papíron zsidó vallású leszel az a kutyát nem fogja érdekelni a zsidók ugyan úgy lenéznek,de ha elfogadod őket és az Istenüket és hiszel bennük azt már becsülik főleg,hogy ennyi tévhit kering róluk.

2014. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!