Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ujra hazasodhatna edesanyam?

Ujra hazasodhatna edesanyam?

Figyelt kérdés
hallottam azt,ha kivizsgaljak az ugyet es tenyleg ugy latja,hogy nem volt szentsegi hazassag akkor ujra hazasodghat a templomban...edesanyamat az elso ferje verte,aztan mikor kiszokott magyarorszagra(a ferj) edesanyam beadta a valopert,mert ivott es nagyon leszegenyedtek... aztan edesapammal osszekoltztek (polgarilag osszehazasodtak) jottem en...vajon megengedne a puspok,hogy ujra hazasodjon edesanyam... (apukam reforamtus es o is elvalt...en katolikus vagyok...anya ugy nevel,ahogy egy rendes katolikus lanyt kell nevelni)
2011. ápr. 1. 20:07
 1/2 napietus ***** válasza:
a katolikus egyház nem választ el, hanem legfeljebb érvénytelennek mondja ki a megkötött házasságot. az érvénytelenséget kell bizonyítani. pl. ha valamelyik fél nem volt képes értelmileg arra, hogy felfogja, mi a házasság szentsége, vagy ha nem állt fenn a szabad akarat, akkor a házasság érvénytelen.
2011. ápr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Emailben küldtem neked pár lehetséges okot, ami érvénytelenítésre alapul szolgáltat. Nézd át, és ha esetleg találsz olyat, ami szóba jöhet, keress fel egy egyházjogászt. A helyi egyházmegyei bíróságnál kezdődik egy ügy, és végül Rómában mondják ki rá a döntést - nem könnyú ügy, és szigorúan veszik, úgyhogy mélyedj el a témában.
2011. ápr. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!