Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók miért okosabbak mint...

A zsidók miért okosabbak mint a magyarok?

Figyelt kérdés
Gondolom én átlagban, Talán mert a régi kereskedői vér meg, hogy jobban megkellet küzdeniük az életükben?
2011. márc. 23. 00:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%

01:16-os: "meg anno egy csomó mindent magyar származású ember talált fel..."


Csak az az egy a baj, hogy ezek a "magyar származású emberek" közül majdnem mind zsidó volt, magyar alig akadt köztük.

2011. márc. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jó, én nem is azért emeltem ki, hogy többségében zsidók voltak, mert nekem ez szálka lenne a szememben, szerintem attól még ők is magyarok voltak. Csak fura volt ezt így olvasni, mert a legtöbben rögtön azzal jönnek, hogy ez is zsidó volt meg az is, de ha azt kell bizonygatni, hogy mi MAGYAROK mennyivel jobbak vagyunk bizonyos népeknél, akkor érdekes módon rögtön nem számít, hogy ki volt zsidó és ki nem, akkor mindenki, akinek az állampolgársága magyar volt, és feltalált, felfedezett valamit, az hirtelenjében épp úgy magyar, mint a nem zsidó magyarok. Akkor most ez hogy is van? Ha pozitív színben tüntet fel minket, akkor magyar, de ha valamiért negatívan is ki lehet emelni, akkor már nem is magyar, csak zsidó?
2011. márc. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az összetertásban látom a lényeget.a magyarok marhára nem összetartóak.
2011. márc. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg van benne valami, hogy okosabbak a legtöbb népnél, sőt az intelligencia szerinti rangsort ők vezetik, aztán jönnek az ázsiaiak, utánna a fehérek és legvégül az afrikaiak.

Én sok helyen úgy hallottam, hogy azért van ez így, mert sok-sok évszázada náluk úgy megy a házasságkötés, hogy az okosabbhoz, gazdagabbhoz adják a lányukat. Ezért van köztük a legtöbb vérzékeny, elég belterjesek. Szóval egyszerűen evolúció és kiválasztódás.

2011. márc. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A zsidó kultúra egyik alapja a folyamatos tanulás, önképzés, önfejlesztés, a saját utak, új nézőpontok megtalálása. A zsidó vallásban pl. nincsenek dogmák, hogy akkor ennek a dolognak csak ez a fajta értelmezése van, és kész. A hagyományos zsidó vallási oktatás is úgy ment, hogy a tanulók párban egymással szemben érvelnek, különböző oldalakról és szemszögekből járják körül az adott témát (pl. egy Tóra-szakaszt), az adott szövegrészletet, akár egy szó adott helyen való használatát is, és igyekeznek újabb és újabb érveket felhozni, újabb megvilágításba helyezni, újabb kapcsolatokra, összefüggésekbe helyezni a dolgot.


Tehát míg a keresztény kultúrkör hagyományosan arra nevelte a tömegeket, hogy te csak ne gondolkodj, hanem csatlakozz a nyájhoz, és kövesd a neked kijelölt utat, cserébe levesszük rólad a felelősséget (ld. gyónás), addig a zsidóság meg azt súlykolta, hogy keresd az utadat, csináld, ahogy gondolod, max utána vállalod a következményeket (érdemes összevetni a Biblia két részét, az Ószövetség egészen más hozzáállást sugározz, mint az Újszövetség).

Az egyik tömeget nevelt, abban volt a sikere, és ezáltal vált a legnagyobb világvallássá és politikai erővé, a másik meg nem akart tömegvallás lenni, így ott egyéneket nevveltek, akik átlagban sikeresebbek lehettek, mint a tömeg.


A tanulás mindig is központi szerepet játszott a zsidó kultúrában (pl. a szombat a pihenés és a tanulás napja eredetileg, bár ma, hogy már hétköznap is van lehetőség tanulásra, jobban eltolódott csak a pihenés irányába)

A zsidóknál a gyerek tanítatása mindig is a legelső, legfontosabb szempont volt - a tudás az, ami mindig veled van, akárhova mész, és nem vehetik el.

2011. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%

Kedves kérdező, tessék szépen megnézni az alábbi wikipédia cikk táblázatát az országok rangsoráról:

[link]

2011. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem a magyarokkal kell összehasonlítani őket...

A történelem során semelyik néppel össze nem hasonlítható üldözésben volt részük- nem véletlenül,"kiválasztott nép"-, állandóan menekülniük kellett idegenbe, írttották őket. Ezek után a TErmészetes kiválasztódás remekül tudott működni, mert ahhoz, hogy túléljenek, megéljenek egészen idegen kultúrákban, szokások közt is, az agyukat kellett használniuk, aki így megmenekült és tovább tudta adni a génjeit, az törvényszerűen az intelligensebbje volt. (A négereknek a szavannákon nyilván futásban kellett erősnek lenniük...) A tanulás, művelődés becsülete is tőlük származik, a zsidó vallási alapú kersztény kultúra miatt.

2011. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!