Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Miért foglalkozt...

Jehova tanúi! Miért foglalkoztok annyit a külsővel? Nem lehet szakáll, .

Figyelt kérdés
télen is ugyanabban az öltönyben mentek szolgálatba, mint nyáron, 39 fokban a kongresszusra, mert tilos rövidnadrágot hordani, ugyanabban a fűthető királyságteremben, ahol télen nyáron 22 fok van, télen csak zakóban lehet programot tartani. miért? bibliai magyarázatot várnék. köszönöm.
2011. márc. 10. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok jehovás


De úgy tudom, hogy a Bibliában pont az van benne, hogy nem szabad a szakállat levágni (kivéve a száj és az orr között)....


De ezt sem értem, mert Szt. Pál meg pont azt mondja, hogy az ilyen zsidó szokásokat el kell hagyni (a körülmetéléssel együtt), mert "nem ezekben van a megigazulás"


Szóval kicsit nekem nem tiszta, hogy ha Pál felment a régi zsidó szokások gyakorlata alól, akkor egyesek ezt miért engedik el a fülük mellett?

2011. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

Nincs tiltva a szakáll, de mivel ma a borotvált ábrázat az elterjedt, így a Tanúk is alkalmazkodnak. A szolgálatuk végzése miatt, nem mindegy hogy milyen benyomást tesznek másokra. Nyilván, ha ezt minden józan javaslat elfogadása nélkül tennék, mindenféle egyéni és slampos ízlés keveredne.


Ha történetesen az első vh. nem változtatta volna meg drasztikusan a szakállhordási szokásokat, lehet hogy ma is mindenki nagy szakállal szaladgálna az utcákon. De nem, és ezt erősítette a borotvapenge kb. 100 éves történelme, valamint az azóta erre épülő ipar. A Tanúk ezért nem hordanak többségében szakállat, de ismerek olyant, aki igen.


A zakó levétele nagy melegben indokolt és általában le is veszik.

2011. márc. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!