Mi a különbség szellem és lélek között?
Úgy értem, hogy például egy ilyen mondatban : Ahhoz, hogy igazán jól érezhessük magunkat, meg kell találnunk a szellemi, testi, lelki egyensúlyt.
A szellem volna a tudat, a lélek az érzelmek? vagy hogy..?
Értelmezés kérdése... a magyar nem az európai monda és hiedelemvilágból építkezik, amiből igen nagy részt a mai hiedelemvilág fölépül, ezért eredetileg másra használt szavakat húzunk rá általunk nem ismert fogalmakra. Pl.: az angol nyelv a varázslóra vagy fél tucat szót használ, mindegyik egy kicsit más. Nekünk van Boszorkány, varázsló (ez modern szó ráadásul) eredetileg a táltos volt. De az nem illett rá az európai mágia használókra.
A lélek eredetileg, ami benned van, a szellem, ami sötét éjjeleken kísért. Mostanában a szellem az intelligenciát, a lélek pedig az érzelmet jelenti. De az angol ebben is megkülönböztet spirit, soul, ghost-ot és ugye ennek több alfaját.
A lélek nem benned van, te magad vagy az. A Bibliában a lélekkel kapcsolatos szavak rámutatnak erre. Pl. a lélek meghal."Kardélre hánytak abban minden lelket, és pusztulásra adták azokat." Józs 11:11 Az állatok is, emberek is lelkek. 1 Móz 1:20,Eékiel 18:4 stb.
A héber ne′fes szó 754-szer fordul elő az Ószövetségben, legelőször az 1Mózes 1:20-ban. pl.az Új világ fordítás következetesen „léleknek” fordítja ezt a szót, mely a szövegkörnyezet fényében minden esetben érthetőnek is bizonyul. Ennek az egy héber szónak a sokféle szövegkörnyezetben való használata segít kiderítenünk, milyen alapgondolat rejlik ebben a szóban, ahogy azt a bibliaírók használták: vagyis hogy egy személyre vagy egy egyénre, illetve egy alacsonyabb rendű teremtményre utal-e, illetve egy személy vagy egy állat életére. Ez teljesen eltér attól, amit az ókori egyiptomiak, babiloniak, görögök és rómaiak a vallás és a filozófia terén léleknek neveztek. Én nem fordulnék megbízható információért olyan népekhez, -akár a lélek szóval kapcsolatosan sem -amely népek imádatát mint egészet a Biblia Istene elvetett az ókorban is.Lásd pl. Babilon.
Tehát a tested és elméd közötti egyensúlyt kell megtalálni.
Juj, szóval Te azért fogadod el a biblia magyarázatot, mert a Könyv mondja és azért veted el a többit, mert a Könyv azt mondja. :)
Bőven vagy önálló gondolatoknak. :P
A lélek mindig csak emberi.
A szellem bármilyen élőlény - vagy akár élőlénytől független - is lehet.
Mivel európaiak vagyunk, erőteljesen hat ránk a biblikus gondolkodás és a görög filozófia, mindkettő az európai kultúra és gondolkodás alapja.
A görög filozófia és az Újszövetség (ami görög nyelvű) megkélönböztet lelket és szellemet, a test mellett.
lélek=pszivhé
szellem=gnózisz
Az Újszövetség következetesen a Szent Szellem kifejezést használja. MIvel azonban a szellemnek a magyar nyelvben van egy másik jelentése is, a kísértet, ezért a fordítások szívesebben használják az amúgy helytelen és pontatlan lélek szót.
Egy cikk a témában: [link]
Köznyelvi értelmezésben a lélek az öntudatot, érzelmeket jelenti, a szellem az értelmet, a gondolkodást.
A lélek a tudat érzelmi aspektusait foglalja magába.
A szellem pedig az intellektuálisakat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!