Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért ír az a vallás témakörben...

Mért ír az a vallás témakörben, és olvasgatja (ugye ugye. ), aki nem hisz Istenben? Mért?

Figyelt kérdés
Feltűnési viszketegség? Bátor név nélkül, névvel nem az és kiéli magát? Bemagyarázza magának, hogy jót röhög itt másokon? Unatkozik ezek szerint... Mégis miért ír, mi vezérli? Mi az oka?
2011. jan. 29. 14:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

Azért ír, mert a gyakorikerdesek.hu nem egy vallási csoport. Ebből következik, hogy járnak ide ateisták is, akik ugyanúgy megoszthatják a véleményüket, mint a vallásosok.

Jómagam ismerem a bibliát, 7 évig jártam hittanra, de nem igazán hiszek az egészben. Nem tartom magam ateistának, inkább realista vagyok: vannak dolgok amiket meg tudok magyarázni reálisan, és olyanok is, amiket nem, de ezekbe nem magyarázok bele semmit.

Kedves kérdező! Hívőnek tartod magad? Mert az írásaid alapján csak egy álszent ember vagy...

2011. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Nem egy kutatásban részt vettem magam is. A zemberek 90-95% hisz felsőbbrendű hatalom létezésében. Elved szerint tehát elképzelhető, hogy a nemhívők tipikusan a fórumozók? No és akkor az vajon miért lehet?"


Nem magad mondtad, hogy ez semmit nem mondd a valóságról?! Azt pedig, hogy felsőbb hatalom az elégé más, mint vallásos lenni, sokkal tágabb nála (pl: szellemek is felsőbbrendű hatalom.


Egyrészt az egy nem csak hívő társaság, ha itt kérdezel valamit, még ha hittel kapcsolatban is, akkor a nem hívőket is kérdezed. Különben meg egy nem hívőnek ugyanúgy lehet véleménye egy hitkérdésről, mint egy hívő csak gondolj az irodalom tanárokra akik valószínűleg sokkal jobban ismerik a bibliát, mint egyes hívők, mégis kevesen közülük hisznek benne! (legalábbis én 2 irodalom tanárom ilyen volt bár csak 1, az osztályomban lévő, hívőhöz tudtam viszonyítani.

2011. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem hisz Istenben, akkor már nem is érdekelheti a vallás, vagy más emberek nézőpontja?
2011. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!