Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus papnak mi a...

A katolikus papnak mi a konkrét feladata?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem nála keresztelésre és ettől eltérően más dolgokról is beszélegttünk, család, munkahely, párkapcsolati dolgok. Olyan volt mintha egy pszichológusnál lettem volna, vagy mintha a legjobb barátommal. Annyira érdekelte minden velem kapcsolatban, látszott rajta. Ez dolguk? Vagy csak a hittannal kell foglalkozniuk. Barátként tekintsek rá, vagy neki ez a feladata hogy mindenkivel ilyen közvetlen a kapcsolata?
2009. jan. 28. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lelkigondozás vallásos alapon. Ez a feladata, valószínű ezért is ilyen közvetlen veled. Nem csak a hittannal kell foglalkozniuk. Ezekszerint saját döntésedből adódóan jött a keresztelkedés gondolata. Mert általában a kisgyermekeket, csecsemőket szokták keresztelni. Te pedig magadtól mész! Ez a csoda! :)
2009. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kár... pedig már azt hittem végre valaki önmagam miatt megkedvelt... Akkor tehát ez a dolga, nem pedig azért teszi mert szimpi vagyok neki?
2009. jan. 28. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
A konkrét feladata, hogy elegendő pénzt csikarjon ki az emberekből. Ennyi.
2009. jan. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, ne mar, miert csalodtal? Megtetszett a pap????? Miert akarod, hogy szimpatikus legyel neki? Ok is ugyanolyan emberek, mint mindenki mas, es szamukra is vannak szimpatikus, es nem szimpatikus emberek. Valoszinu szivesen elbeszelget veled, bir tegedet.

Nalunk otthon meg vasarnapi ebedre is meghivtuk az atyat, hiszen ugyis a legtobbszor a plebanian, talan egyedul ebedel.

Teljesen hetkoznapian tudsz vele beszelgetni, es nagyon jo, ha megbizol benne. A legtobbjuk nagyon okos, ertelmes, es tanult ember, ugyhogy nyugodtan legyel csak joba vele, mert biztos csak a jot fogod tanulni tole!

2009. jan. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Olyan idillikus képet festettetek a papságról, hogy mindjárt elsírom magam.

A kérdezönek: azért örülök, hogy ilyen jó tapasztalatod van vele, ebben az esetben nem óhajtom kétségbe vonni a jószándékát.

De azért legyünk tárgyilagosak és vonatkoztassunk el ettől az egy személytől, és nézzük az egész papság feladatát.

Eddig sem tudtuk soha, és minden jel szerint ezután sem tudjuk elkerülni a háborús konfliktusokat. Ha ne adj isten néhány politikus összeveszne a román/szlovák/szerb-magyar oldalon, és háború törne ki a két ország között, akkor a papságnak mi volna a feladata?

Ne higgyétek, hogy provokatív a kérdés, nagyos is gyakorlatias! Számtalan közelmúltbeli példa is van erre. Ilyen esetekben a felfokozott nacionalizmus arra kényszeríti a magyart, hogy néhány őrült politikus miatt essen az "ellenségnek".

Mit tesznek ilyenkor a tábori lelkészek, de a nem is távoli történelemből tudjuk, hogy általában a papok? Kinek az oldalára állnak? Nyilván a jobbik esetben a hazája oldalán buzdít, de mire is? Amire Jézus biztatna? No nem, szó sincs róla, ezt szerintem Ők sem mernék állítani!


Viszont, ha nekem a szomszédos romániában számtalan magyar származású rokonom él, és a "béke" időben oly jámbor és érdeklődő pap pont arra buzdít, hogy öljük az ellenséget, mert ez a szent hazafias kötelességünk (még a közelmúltban is nagyon sokan ezt tették közülük), akkor mi is a feladata a papoknak???!!!


Erről valahogy mindig elfeledkeznek az emberek, amikor a papok feladatáról, társadalmi szerepéről, munkájukról beszélnek. Ez egy tabu?

2009. jan. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 yuda ***** válasza:
54%
Szerintem lehetséges,hogy ez egy emberszerető,nyitott pap-valszeg -egyébként ehhez a hivatáshoz szükséges is egy emberszerető személyiség-különben nem lenne értelme.Nem?
2009. jan. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Hat nem tudom csajszi vagy vagy pasi de ez egy katolikus papnak mindegy mert minden egyen egyforma neki. Erted?Orvend ha van akivel..... dumaljon vagy .... beszelgessen. capish?keresztelkedj , temessenek , a penz a lenyeg ha nem fizettel akkor nem temet el , es ha megis kesore fizettel 10perc mise es por seggedbe stb,aki meg gazember volt eletebe ,masokat atvert es a pap is tud rola , fizetnek a hozzatartozok es o lesz a legjobb ember a kornyekrol. Es ez jo mert nem feketit senki ahogy en sem , nem OFF-olok csak beszelgetek. Kosz a lehetoseget.
2009. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
sok katolikus pap sajnos gyerekeket is "lelkigondozasba" vett. ez jo???
2009. febr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó,tudtad,azt,hogy te civil létedre a statisztikák szerint ,nagyobb esélyel rontasz meg egy kiskorút,mint egy pap?

És azt tudtad,hogy az állami és magán intézményekben,nagyobb a korupció mint az egyházban?

Vagy ahogy látom alaptalanul vádolsz mást,úgy hogy egy realista ember szemébe magadra húzod a vizes lepedőt?


Vankó:te meg nem veszed észre,hogy provokatív vagy még békeidőben is az ,,igaz vallás'' tagjaként,akkor mit vársz a ,,nagy babiloni'' papoktól + még háborúban is?

2015. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!