Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Illik Rózsafüzért hordani...

Illik Rózsafüzért hordani nyakban? Vallás miatt nem divatból. Mert ha pl nincs zsebem vagy táskám de szeretném ha nálamlenne pl vizsgán akkor lehet hordani?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
a rózsafüzér nem talizmán, hogy nálad legyen vizsgán...
2010. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
nem illik
2010. nov. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem illik, és nem is ékszer, vagy dísz, mint egy nyaklánc. Csak hasonlít, de egészen más a rendeltetése.
2010. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tudom h nem dísz... nem is akarom pl ruhán kívül hordani.. csak a póló alá betűrve.
2010. nov. 11. 14:11
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy hol hordod. Az a lényeg, hogy a rendeltetésére használd. Nem lehet egy rózsafüzérben hinni, mert az már bálványimádás. Helyette vizsga előtt kiveszed a nyakadból, keresel egy nem forgalmas helyet, és imádkozol. De amúgy a füzér nélkül is lehet.
2010. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 doboszoli ***** válasza:

Vagy például próbálj felkészülni a vizsgára, és nem kell

máguskodni. Be fog jönni, hidd el.

2010. nov. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem illik!!! Sajnos a sok buta sznob a nyakába veszi, és nem is tudják igazából mit cselekszenek... Ha meg megkérdeznénk őket, lehet van olyan aki vallásra hivatkozva azt mondaná "mert ez a vallásom". De akkor itt el is szólja magát, aki hívő, vallásos ember és templomba jár és keresztény életet él, az mind tudja, hogy nem illik!
2011. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
44%
Szerintem,nem emiatt kellene valakit elítélni.A sok képmutató hívő persze hogy most felvan háborodva.De szerintem ennyit elnézhet a szentséges egyház,ha már valaki annyit perkál neki.Ha valaki nyakon hordja? Hordja. Nemtudom mit kell ezen felháborodni.Ettől még senki se alázza porig mások hitét.Nem másokkal kellene foglalkozni,főleg ilyen pitiáner dolgok kapcsán.A sok hívő meg figyeljen inkább jómagára. bírom hogy legnagyobb részük mindenkit képes hibáztatni,mindenkinek a bűneit szinte már-már ocsmányul felróják,amikor ők maguk se túl tiszta lelkűek.lehet hogy összevissza lett.Meg egy rakás szánalom.De...ezzel nemsértesz meg senkit,semmilyen vallást.Majd ha törvénybe lesz iktatva...AKI MERI,JÖJJÖN ÉS TÉPJE LE A NYAKAMRÓL.Sok sikert.Akkor bebizonyítja mekkora nagy jóember,mennyire tisztel másokat.Mostmár komolyan abbahagyom :D
2012. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lui7013 válasza:

Divatból nem hordanám!!!!A Rózsafüzér,mint olvasó szerintem nem tilos nyakban hordani,de nem villognék vele,mivel nem divatékszer....Kimondottan vallási szimbólum.Kocsimba visszapillantó alatt van,szobámban falon van.

Római Katolikus vagyok,aki féli az Istent és gyakorlom a vallásomat rendszeresen.Találtam egyet otthon,szerintem egy idős rokonomé volt,de nem volt rajta Feszület.Rátettem egy Szent Antal medált és bedugtam a pólóm alá.Tehát nem reklám.Jobban érzem magam,ha a nyakamban tudhatom.Védelmet kapok általa és természetesem fohászkodom,imádkozom is....Szerintem nem bűn.NEM DIVATBÓL HORDOM ÉS NEM LÁTSZIK HOGY RAJTAM VAN...Ez érzésem szerint ha vallási okokból hordom,természetes dolog....Sőt......Egy Kereszt is van a nyakamban szintén vallási okból.!!!!!Nem a fülemben....a nyakamban.....Ha valakinek ellen érve van.....pl tilos.Kérem indokolja meg!!!! Köszönöm!!!!

2020. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!